Spacerki... :D

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Spacerki... :D

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 20:04

W niedzielę zrobiłem sobie krótki spacerek na Zoniówkę - górę zaraz nad moim domem... Chciałem w końcu rozprostować kości, zobaczyć jakie warunki no i podziwiać widoki na Pilsko czy niektóre szczyty Worka Raczańskiego...

Widok na Rajczę, w tle Sucha Góra (1040 m n.p.m.):

Obrazek

Widok na Oźną (952 m n.p.m.)

Obrazek

Widok na Masyw Lipowskiej i Rysinaki oraz Pilsko (1557 m n.p.m.)

Obrazek

Widok na Ochodzitą (894 m n.p.m.)

Obrazek

Panorama Rajczy, w tle Sucha Góra, na prawo od Rajczy Compel (ok. 690 m n.p.m.):

Obrazek

W poniedziałek po tym jak się okazało, że nie mam zajęć do Rajczy wróciłem na południe. Po dwunastej byłem już na spacerku na Compel a dalej na Zapolankę. Jednak mając na uwadze mój słaby katar wolałem zejść z Kręcichwostów po tym jak zerwał się silny wiatr a słońce zaszło za chmurami...

Widok na Rajczę z okolic ostatniego krzyża drogi krzyżowej na Complu:

Obrazek

Widok na Nickulinę i Boraczy Wierch (1144 m n.p.m.) z okolic Burowej Grapy (663 m n.p.m.):

Obrazek

Widok na Pasmo Baraniogórskie z okolic Wilczego Gronia (662 m n.p.m.):

Obrazek

Obrazek

Widok na Suchą Górę (1040 m n.p.m.) z Kiczory (785 m n.p.m.):

Obrazek

Do domu doszedłem Doliną Nickuliny i dalej asfaltem na 14:40, o 15:30 ponownie było bezchmurne niebo...
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2008, 20:11 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 26 lutego 2008, 20:10

Zazdroszczę Ci tego, że mieszkasz w takim miejscu :) :) :)
Też bym chciał mieć takie widoki za progiem domu.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Alf

Post autor: Alf » 26 lutego 2008, 20:11

zmniejsz zdjecia bo sie strona rozjechala, fajna okolica :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 20:24

Ptasiek pisze:zmniejsz zdjecia bo sie strona rozjechala
Już to poprawiłem, sam zauważyłem błąd - po prostu przez przypadek skopiowałem kod panoramy "w pełnym rozmiarze" zamiast "miniaturka"...
Ptasiek pisze:fajna okolica :)
Dariusz Meiser pisze:Zazdroszczę Ci tego, że mieszkasz w takim miejscu :) :) :)
Też bym chciał mieć takie widoki za progiem domu.
Dziękuję Wam bardzo! Maiłbym jednak prośbę żeby nie zwracać mi za każdym razem na to uwagę bo czuję się lekko głupio...
Alf

Post autor: Alf » 26 lutego 2008, 20:27

Turystykon pisze:Dziękuję Wam bardzo! Maiłbym jednak prośbę żeby nie zwracać mi za każdym razem na to uwagę bo czuję się lekko głupio...
Zawsze można przeprowadzić się na Śląsk :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 20:28

Ptasiek pisze:Zawsze można przeprowadzić na Śląsk :P
Dziękuję, nie skorzystam ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 20:36

Ehh, piękne i swojskie klimaty. Często lubię tam wracać. Nie bez znaczenia, jest też bezpłatny parking całodobowy, przed urzędem w Rajczy ;) Zakop pod tym względem rujnuje kieszeń :( Gdyby tak jeszcze zrobili szerszą drogę BB-Żywiec, to byłoby perfekcyjnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 20:58

igi pisze:Często lubię tam wracać.
A jakie dokładnie miejsce sobie upodobałeś?
Nie bez znaczenia, jest też bezpłatny parking całodobowy, przed urzędem w Rajczy
Miejsc parkingowych Ci u nas dostatek. Duży plac jest przy Urzędzie Gminy, na Rynku, za kościołem, koło ośrodka zdrowia, koło wyciągu Compel, za cmentarzem, przy Centrum Kultury, przy boisku, przy dworcu PKP, przy poczcie. Do tego dochodzi parking na jednym z pasów ulic: Ludowej, do Soły i Parkowej oraz przy głównej ulicy koło cmentarza... No i oczywiście dochodzą do tego parkingi przy domach wczasowych czy pensjonatach... Dla upartych jeszcze można do parkingów zaliczyć dawny bulwar nad Sołą od baru "nad Sołą" do parku...
Jak na Wawrzyńcowych Jarmarkach w 2005 roku policja naliczyła 7000 luda, to Parkowa była z ruchu wyłączona, a sama Rajcza nawet na trochę się nie zakorkowała - dobre pozostałości po komunie, kiedy to Rajcza była kurortem, o którym nawet 3 filmy nakręcono... ;)
igi pisze:Gdyby tak jeszcze zrobili szerszą drogę BB-Żywiec, to byłoby perfekcyjnie :)
Nie bój żaby! Z kilkunastoletnim poślizgiem na 2012 rok ma być już zakończona ekspresówka Bielsko-Zwardoń. Na razie jest tylko odcinek Żywiec - Przybędza. Potem, to będzie taka droga do samej Milówki...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 26 lutego 2008, 21:05

Turystykon gratuluje wycieczki i zdjęć i... wybacz ale nie będę pisał, że mieszkasz w tak urokliwym miejscu, że też bym tak chciał, bo mieszkam niedaleko i też mam blisko...w nasze ukochane Beskidki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 21:09

Królik pisze:w nasze ukochane Beskidki
Doskonale ujęte!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 21:31

A jakie dokładnie miejsce sobie upodobałeś?
Krawców Wierch i Wielką Rycerzową, są to najbliższe memu sercu miejsca we wszystkich górach.
Turystykon pisze:Nie bój żaby! Z kilkunastoletnim poślizgiem na 2012 rok ma być już zakończona ekspresówka Bielsko-Zwardoń. Na razie jest tylko odcinek Żywiec - Przybędza. Potem, to będzie taka droga do samej Milówki...
Drugą stroną medalu może być zwiększenie ruchu na szlakach :( ale cóż, coś za coś. Łatwiejszy dostęp komunikacyjny = zwiększenie ruchu.
Pete

Post autor: Pete » 26 lutego 2008, 21:36

Turystykon a powiedz jeszcze jaką wysokość ma ta Twoja Zoniówka ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 22:00

Igi pisze:Krawców Wierch i Wielką Rycerzową, są to najbliższe memu sercu miejsca we wszystkich górach.
Rzeczywiście, obok tych schronisk i Hal nie da się przejść obojętnie! :spoko:
Igi pisze:Drugą stroną medalu może być zwiększenie ruchu na szlakach :( ale cóż, coś za coś. Łatwiejszy dostęp komunikacyjny = zwiększenie ruchu.
Tak jak mówisz coś za coś. Jednak uważam, że najgorzej będzie na wspaniałych wzgórzach Lalikowskich, którymi ma przebiegać owa ekspresówka... Droga ma być typową transportówką, a plany mówią o kilku tysiącach TIRów dziennie... :( Większość tych dziwnych "turystów" pewnie będzie podążała na Słowację. Rajczę (miejscowość, nie Gminę) droga ta będzie omijała szerokim łukiem... Jednak są plany zmiany drogi powiatowej Rajcza - przejście Glinka-Novoć na drogę wojewódzką Żywiec - Glinka-Nowoć, przez co ruch turystyczny do Teplic i ośrodków orawskich byłby kierowany przez same centrum Rajczy. Można na to patrzeć przeróżnie... Jak były czasy, w których królowały zakładowe i pracownicze ośrodki wczasowe, w każdy weekend były organizowane rajdy turystyczne, to Rajcza była kurortem turystycznym i wtedy nikt nie pomyślał o zachowaniach dzisiejszej "stonki". Jednak w dzisiejszych czasach obecność tych dróg może oznaczać dużo kasy z turystów, ale zarazem zanikniecie kultowych prawie że pustych szlaków...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 22:06

Pete pisze:Turystykon a powiedz jeszcze jaką wysokość ma ta Twoja Zoniówka ?
I tu mamy dobry przykład różnic między miejscowymi a kartografami. Według miejscowych Góra Zoniówka to Góra Hutyrów, czyli 744 m n.p.m. Według miejscowych Hutyrów to przysiółek wspólny Ujsół i Rajczy leżący w korycie Potoku Ujsoła. Według kartografów Hutyrów to także ten przysiółek. Jednak według kartografów Zoniówka to Hala znajdująca się na północno-zachodnich zboczach Hutyrowa (744) znajdująca się w większości na terenie Rajczy, a w małym skrawku na terenie Rycerki Dolnej. Według miejscowych ta Hala Zoniówka nazywana jest przeróżnie, jednak zawsze jest to odmiana nazwiska rodziny Zoń, do których kiedyś należała cała ta Góra...
Taka mała historyjka... :D Takich historyjek jest więcej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2008, 22:12

Zima w pełni, a śniegu mało :cry: .
Dla mnie najważniejszym jest to, że widoczność wspaniała i daleko widać.
ODPOWIEDZ