Karkonosze - Sowia Przełęcz- Śnieżka 3.10.2015

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Karkonosze - Sowia Przełęcz- Śnieżka 3.10.2015

Post autor: olo23333 » 21 października 2015, 11:37

Następny dzień w którym byłem dumny z mojej córki - samodzielnie przeszła 21 kilometrów aczkolwiek zdarzały się trudne momenty...
Tego dnia nie zdecydowaliśmy się na wyjazd z resztą grupy na Szrenicę i Śnieżne Kotły tylko w kameralnej ekipie wybraliśmy zdawałoby się lajtową :) trasę - Biały Jar - Wilcza Poręba - Sowia Dolina - Jelenka - Śnieżka (czeskim trawersem) Kopa - Biały Jar - Karpacz.

Pogoda tego dnia była mocno zmienna, od słoneczka i błękitu nieba do wichury .. w pewnym momencie myślałem że nas zleje...

Wyruszyliśmy z naszego hoteliku do Wilczej Poręby, skąd rozpoczęliśmy mozolną wędrówkę ku Sowiej Przełęczy - dobrze że dziewczyny co jakiś czas robiły przerwę bo były momenty gdzie ja również miałem dosyć, tym bardziej że dzień wcześniej mieliśmy ognisko wieczorem ...

Obrazek

Obrazek

Na Sowiej Przełęczy krótki reset i w drogę do Jelenki - tam zaplanowaliśmy dłuższy popas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejka do baru była tak długa że spędziłem w niej około 25 minut ale piwko i kola cytrynowa były wyborne :)
Z Jelenki poszliśmy w kierunku Śnieżki trawersem - w sumie nigdy wcześniej nie szedłem tym szlakiem a faktycznie jest bombowy. Delikatnie ale cały czas do góry z super widokami :) Po drodze dziewczynki zaczęły rozmowy na temat kup i ich kolorów - momentami myśleliśmy że się popłaczemy ze śmiechu...

Obrazek

Obrazek

Po wyjściu na grzbiet zerwała się taka wichura że myślałem że nam głowy pourywa - wejście na Śnieżkę w takich warunkach dało nam popalić...

Obrazek

Obrazek

A to już moje zdobywczynie :)

Obrazek

Na Śnieżce jak to na Śnieżce - ludzi multum nie było nawet gdzie usiąść w środku więc kupiliśmy tylko medal dla dziewczynek za zdobycie Królowej Sudetów i w drogę na dół...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W sumie chcieliśmy zjechać z Kopy wyciągiem na dół bo dzieciaki były już wykończone jednak jak zobaczyliśmy kolejkę na około godzinę stwierdziliśmy że jednak zejdziemy na dół na nogach.

Obrazek

Obrazek

Do samego końca dzieciaki dawały radę a po powrocie do hotelu po obiadokolacji dostały 2 życia i bawiły się do późna na zorganizowanej dyskotece:)

Dzień był zajefajny oby więcej takich...

Więcej fotek tutaj - https://picasaweb.google.com/1099028729 ... EczSniezka#
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 października 2015, 17:58

olo23333 Tak trzymać, super pogoda to trzeba maksymalnie wykorzystać. Na Śnieżce "tylko" 300 dni w roku wieje i wbicie się w zefirek jest raczej trudne, ale na zdjęciach widać zadowolenie i uśmiechy to tak źle nie było. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 21 października 2015, 18:23

Było super.
Dziewczyny potem przez dwa dni z medalami chodziły i się chwaliły wszystkim :)
Ja się cieszę że małej udało się zaszczepić górskiego bakcyla bo pyta się kiedy znowu pojedziemy:)
ODPOWIEDZ