W poszukiwaniu wiosny... "Wiosna, Panie sierżańcie"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

W poszukiwaniu wiosny... "Wiosna, Panie sierżańcie"

Post autor: Królik » 25 lutego 2008, 15:53

Cztery dni leżenia z grypą tak mnie wkurzyły, że w niedzielę 24.02. postanowiłem wraz z połówką wybrać się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Bo choć jeszcze luty, wszystkie "zewnętrzne objawy" wskazują, że ONA już powoli, nieśmiałymi kroczkami wchodzi na nasze podwórko. Gdyż ponieważ grypa pozostawiła we mnie lekkawe osłabienie nie porywałem się z motyką na słońce, jeno udałem się do Cygańskiego Lasu /taki parko-las w Bielsku/ na spacer. Z Cygańskiego Lasu szlaki turystyczne ciągną w różnych kierunkach, co widać na zdjęciu pierwszym, więc pisać nie będę.
Pogoda była po prostu cudo. Słońce, niebo bez chmur, lekki ciepły wiatr i +12st.C. Spacer trwał niecałe 2h, ale wystarczyło by znaleźć pierwsze oznaki nadchodzącej Pani Wiosny. Szczególnie dokładnie widać je na trzecim zdjęciu od końca :>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2008, 19:14 przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2008, 16:43

Bardzo fajny spacer! uwielbiam takie włóczenie się!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2008, 18:36

Las Cygański :!: Ileż to razy tam łaziłem, jeszcze "dziecięciem będąc", gdy nazywał się (przejściowo, PRLowsko) "Park Ludowy". Ileż to razy startowaliśmy stamtąd z rodzicami na Kozią Górę. Ileż to razy mało co nie spadłem ze skoczni narciarskiej. Ileż to razy dziadek uczył mnie tam zachowania się w lesie, np. jak rozpoznawać strony świata, a potem, na pętli autobusowej każdy z nas raczył się tym, co dla niego było tam najlepsze - ja lodami, a dziadek piwem :D . Ach, łezka się w oku kręci... :) Korci mnie, żeby pojechać do Bielska i powłóczyć się dzień lub dwa po miejscach z dzieciństwa...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 lutego 2008, 19:13

Seweryn to Ty dopiero TERAZ mówisz mi żeś z Bielska :shock:
Oj, oj bo nagana będzie :kukacz: w postaci wspólnego wypadu na piwko do Czerwonego Kapturka... :zoboc:
j-94

Post autor: j-94 » 25 lutego 2008, 19:19

Królik a ładnie to tak podpatrywać parkę na ławeczce, albo to wy jesteście i was miejscowo straż miejsko sfotografowała :) :) :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 lutego 2008, 19:23

j-94 pisze:Królik a ładnie to tak podpatrywać parkę na ławeczce, albo to wy jesteście i was miejscowo straż miejsko sfotografowała
Dokładniej to to było popatrywanio-focenie , a że z tyłu i twarzy nie widać więc nie muszę pytać o zgodę na publikacje :lol: :lol: :lol:
j-94

Post autor: j-94 » 25 lutego 2008, 19:31

Nie mogłeś jeszcze ciut poczekać, może były by jakieś gorące sceny roden z filmu :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 lutego 2008, 20:49

To ładne miejsce, dawno tam nie byłem. Generalnie to wogóle do BIelska wybieram się już od jakiegoś czasu i wybrać się nie mogę...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2008, 20:57

Z A P R A S Z A M Y ! ! ! ;)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 25 lutego 2008, 21:45

Piękny spacerek i bardzo klimatyczne zdjęcia :) :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Pete

Post autor: Pete » 25 lutego 2008, 21:53

Dzięki Królik za relację - trzeba będzie większą uwagę zwrócić na ten Cygański Las. Z Bielska B. rzadko robię trasy...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2008, 21:59

Oj dawno tam nie byłem... a tamto miejsce też ma swoje uroki :)
Zresztą tak jak i Bielsko :)

...a te fotki są cuuuudne :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2008, 22:00

Pete, Cygański Las jest bardzo ciekawym miejscem... Jak we wrześniu miałem 5 godzin przerwy między zajęciami poszedłem sobie tam z buta z pod Szyndzielni... Bardzo miły spacerek, tylko jakoś inni studenci mi się dziwili dlaczego z nimi do McDonald,s nie pojechałem:ha:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 25 lutego 2008, 22:05

Gratuluję znalezienia wiosny :hura:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 26 lutego 2008, 7:59

Pete pisze:Z Bielska B. rzadko robię trasy...
Pete zawsze możemy się umówić na jakąś sobotę czy niedzielę i rzucić się na jakąś trasę relaksową w okolicach Bielska. Trochę tego jest. Innych oczywiście tez zapraszam. Tak dla relaksu...tak jak to czasem Turystykon robi :)
ODPOWIEDZ