Udało się !!!

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Udało się !!!

Post autor: janek.n.p.m » 19 lutego 2008, 13:34

17-02-2008. Karkonosze

Plan był taki, wspinaczka w Kotle Łomniczki. Jednak rano plany się zmieniły, koledzy poinformowali mnie, że jedziemy w Śnieżne Kotły, pomyślałem sobie znowu te ŚK, nie wiadomo jak z pogodą, jeśli będzie mgła to znowu Nic :zly:
Jednak dojeżdżając do Jeleniej Góry widać było całą panoramę Karkonoszy, także do Jagniątkowa skąd zaczynaliśmy trasę mieliśmy uśmiechnięte gęby :lol: :D .
Po tylu wyprawach w końcu udało się wejść, oraz zobaczyć całe Śnieżne Kotły, wspinaczka w takich warunkach była Super :jupi:

Oto parę fotek dla zachęty ( jakoś nie po kolei wyszło), reszta w linku.

http://picasaweb.google.pl/janek.n.p.m/ ... tY17022008

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 19 lutego 2008, 13:36

Gratulacje.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2008, 14:58

Widze że w karkonoszach nadal brak sniegu. Ale za to mozna się pospinać. Fajna wyprawa. Gratuluje i oby tak dalej
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 lutego 2008, 15:29

Ice-Breaker pisze:Gratuluje i oby tak dalej
Będzie dalej.... :oki:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2008, 23:23

Fajna wycieczka! Gratuluję! :spoko:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 19 lutego 2008, 23:34

Te zdjecia robia wrazenie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2008, 14:47

Napisałem że brak sniegu. Rozchodzi mi się o to że jest ogólnie mało śniegu - 3 lata temu byłem na kotłach i chciałem iść źlebem skokowym i białym ale nie miałem szans szans ponieważ w pierwszej partii zeszła mała lawinka i odkryła szczeline na 16 metrów. Cóż wiecej. W szklarskiej porębie zalegało do metra to ile na kotłach - nie wiem i nie chce wiedzieć ale wiem jedno - rozsądek wygrał :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 lutego 2008, 14:52

Jak stromy jest ten stok? Zakładaliście przeloty?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2008, 15:03

Nie zakładaliśmy bo to nie miało sensu.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 20 lutego 2008, 18:59

Kolega chciał śrubę wkręcić, ale nie było sensu za miękko było.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 lutego 2008, 19:08

A jaka inklinacja?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2008, 20:26

Janek, fantastycznie! Wstyd się przyznać, nie znam zupełnie Karkonoszy i nie sądziłam, że są tak piękne! Kurcze, fajnie by było tam pojechać...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2008, 22:18

Jak na Zawracie 8) Super wyprawa gratulacje!!! :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2008, 15:12

Przeżyłem lawine w alpach na szlaku scorpions ale 1 raz miałem do czynienia z nią na kotłach. Tam uczono mnie wspinaczki ale kilkanaście godzin wczesnie walił snieg 10 cm na godzine - nie cały czas w okresie 2 dni daje w sumie 2 metry plus to co zalega czyli lód i lawina gotowa - wiem jedno nie che spotkać się z tym po raz 3. Śnieżne kotły zimą to nie spacerek to wyprawa na co ------------czasami po śmierć
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2008, 18:11

tym bardziej Jankowi i kolegom należy się podziw i uznanie!
ODPOWIEDZ