30.05.2015 - Pasmo Policy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

30.05.2015 - Pasmo Policy

Post autor: Rafal » 01 czerwca 2015, 22:30

W ramach tegorocznego uzupełniania listy szlaków do przejścia wybrałem się w ostatnią sobotę w pasmo Policy. Poprzedni wyjazd w ten teren okazał się niewypałem ze względu na pogodę. Także w drogę...

Wędrówkę rozpoczynam niebieskim szlakiem z Zawoi Mosorne. Początkowo asfaltem; później przyjemnym chłodnym lasem. W końcu docieram do urokliwego zakątka - wodospad na Mosornym Potoku. Przypomina nieco Kaskady Rodła na Wisełce, ale moim zdaniem ten jest o wiele bardziej urokliwy.

Obrazek

Po krótkim odpoczynku, dalej niebieski szlak prowadzi wśród jasnozielonej buczyny. W runie leśnym króluje czosnek niedźwiedzi, który właśnie kwitnie. Szybko nabieram wysokości i melduję się na Mosornym Groniu.

Obrazek

Tutaj krótki odpoczynek; wspaniałe widoki nie zachęcają do dalszej wędrówki. Chciałoby się tutaj już zostać...

Obrazek

Dalsza trasa to już standard. Cyl Hali Śmietanowej, Polica, Okrąglica, Hala Kucałowa i Krupowa. Po drodze spotykam nieliczne grupki turystów, choć w schronisku na Krupowej tłumy. Na podejściu na Okrąglicę mijam sporą zorganizowaną grupę - chyba jakaś wycieczka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas szybko płynie, a i pogoda nieco się zmienia. Na horyzoncie pojawiają się ciemne chmury, w oddali słychać pomruk burzy, na ziemię spadają pierwsze krople deszczu. Na zejście wybieram szlak żółty w stronę Białki. Początkowo wiedzie wraz z niebieskim; później już samodzielnie cały czas lasem. W końcu dochodzę do pierwszych osiedli U Matysy i Juszczyn Polany. Od tego drugiego przysiółka oznaczenia szlaku stają się słabo widoczne, szlak jest zarośnięty, kilka razy gubię się. Droga dłuży się i ciągle las, las, las... albo zarośla i trawy po pas. Stracha napędza mi jeszcze zaskoczona przeze mnie sarna, która przecina mi drogę kilka metrów przede mną. W końcu dochodzę do przysiółka Zgudowa, skąd asfatlem bezszlakowo schodzę na przystanek Skawica Ficki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam dużo szczęścia, że na szlaku nie spotkała mnie burza. Bo gdy docieram do Suchej Beskidzkiej następuje oberwanie chmury. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajnie spędzona sobota :)

Zdjęcia https://picasaweb.google.com/1145555295 ... alaKrupowa#

panorama z Mosornego Gronia

Obrazek
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
ODPOWIEDZ