Lago Di Garda-Monte Baldo-Verona czyli mała cząstka Lombardii.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 21 kwietnia 2015, 22:30

Tilia, ależ Ci zazdroszczę! Przepiękne tereny!
Wspaniały pomysł i realizacja do "pomałpowania" :D

Ciekawe, co dalej?... :hmmm:
Tilia pisze:włoska kawa espresso
Też jestem jej wielbicielką!

A szlaki nie wydają się trudne sądząc po tym zdjęciu (oczywiście po powiększeniu)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 kwietnia 2015, 15:44

A szlaki nie wydają się trudne
Tak samo zareagowałam na ten widok, ale to była bardziej nasłoneczniona strona no i górka trochę mniejsza. Gdybym poszła w odwrotnym kierunku pewnie byłoby ciężej ;)
Obrazek
Jeszcze dużo miałabym Wam do opowiedzenia i pokazania ale wiem, że ,,co za dużo to nie zdrowo'' więc już się streszczam
....a drzewa kwitną tam tak RivaObrazek
a na plaży palmy rosnąObrazek
niektórzy się smucą, że już wracać trzeba
Obrazek
bo tylko już zdjęcia zostaną.....i jak tu nie płakać
Obrazek to ostatni rzut okiem na miasteczko Riva del Garda, żegnamy północną stronę jeziora.Obrazek
Ostatni raz ulubiona kawa mojej córkiObrazek
Ostatni etap naszej wyprawy, płyniemy statkiem Verona, znowu tylko my dwie, a to kapitanObrazekz Monigi do Sirmione. Jest to niewielkie, kilkutysięczne miasteczko leżące na cyplu wcinającym się głęboko w południową część Jeziora Garda. Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e! Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek i wiele pozostałości rzymskich budowli. Ciągle trwają tam prace archeologiczne....
właśnie półwysep się zbliża Obrazek
...ostatnie spojrzenie za siebieObrazek
wita nas wielki poeta Obrazek
to miejsce zasługuje na poświęcenie wiele uwagi co się nie udaje bo długa droga przed nami
Obrazek a tutaj wschodnia strona półwyspu
i zamek a w oknie księżniczka :?: Obrazek Obrazek
Obrazek
Na koniec włoskiej włóczęgi parę chwil w DesenzanoObrazek
pociąg do Bergamo, lotnisko i tak Kraków nas witaObrazek
...co mogłabym polecić; oczywiście kawę espresso, włoski aperitif Aperol Spritz, sałatkę FantazjaObrazek
a podróżującym pociągami, szczególnie wsiadającym w mniejszych miejscowościach- uważajcie na pociągi szybkich relacji- przelatują, przez stację, jak rakieta. Jeżeli będziecie za blisko żółtej linii to was wciągnie. Nie wiem coby ze mną było gdybyśmy przypadkiem nie zerknęły do tyłu...zdziwienie- co to za ,,nosek'' tam majaczy a po sekundzie jak błyskawica gruchnęło i już nie było, nawet wystraszyć się nie zdążyło. Pociągi szybciej się tam poruszają niż informacja, bo przez megafon dopiero potem ostrzegali.
Dziękuję za uwagę i sorki, że tak długo i chaotycznie. :?:
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2015, 0:11 przez Tilia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 22 kwietnia 2015, 21:05

Tilia pisze:i jak tu nie płakać
Z radości - że się tam było :)
Tilia pisze:Pociągi szybciej się tam poruszają niż informacja,bo przez megafon dopiero potem ostrzegali.
No patrz.....a u nas odwrotnie: najpierw ostrzegają, a potem człowiek ma jeszcze z godzinę by się od toru odsunąć :twisted:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 22 kwietnia 2015, 21:20

Gratuluję Ci Otylio tak wspaniałej przygody !
Dzięki wielkiej różnorodności atrakcji-od wielkiego miasta, przez historię i nowoczesność, jezioro, tunele, espresso po wysokie góry masz teraz co wspominać :) .
Dzięki za relację.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 kwietnia 2015, 23:23

Grochu pisze:No patrz.....a u nas odwrotnie: najpierw ostrzegają, a potem człowiek ma jeszcze z godzinę by się od toru odsunąć
ale wpadki też mają :) w drodze powrotnej, kiedy to tylko 9 minut na przesiadkę miałyśmy, pociąg miał 20 min.spóźnienia.
Darku dziękuję bardzo, a jeżeli się podobało to bardzo mi miło.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 24 kwietnia 2015, 22:31

Wiesz Aguś, że ja nawet nie pamiętam czy wąchałam ;) tak biegałyśmy, że pewnie zapomniałam. Za krótki ten pobyt, nie dało rady się wszystkim nacieszyć.
Jeśli chodzi o podróżowanie, to wiesz co mnie ogranicza. Ale i tak jestem przezadowolona :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 kwietnia 2015, 21:09

Tilia pisze:Jeszcze dużo miałabym Wam do opowiedzenia i pokazania ale wiem, że ,,co za dużo to nie zdrowo'' więc już się streszczam
Tilia pisze: i sorki, że tak długo i chaotycznie. :?:
Tilka, wiem, że świat goni jak szalony i nie ma czasu na nic. Ale jeśli komuś czasu i uwagi starcza tylko na przeczytanie smsa, to i tak nie przeczyta żadnej relacji. Ty napisz tyle, ile masz ochotę, a przeczyta ten, kto zechce! Np. ja :D - choć z opóźnieniem, ale za to z wielkim zainteresowaniem. Przepięknie wyglądają te stożkowate góry za jeziorem!

Obrazek

A całej wycieczki wielce Ci gratuluję! Tereny przepiękne i jeśli tylko zdążę wszystkie marzenia zrealizować, podążę kiedyś Twoim śladem! :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 kwietnia 2015, 19:40

Dziękuję Jolu za miłe słowa. Nie ma piękniejszej nagrody, a jeżeli zachęci się do odwiedzenia,chociażby tylko jedną osobę, to i tak warto pisać, nawet całymi nocami :D
Jeżeli tylko mi się uda to tam wrócę, tym razem w północny rejon i na dłużej :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 30 kwietnia 2015, 16:12

Tilia dzięki za pokazanie Italii z tej innej spokojniejszej :twisted: strony .
pięknie raz jeszcze napisze pięknie tam miałyście.
...
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 04 maja 2015, 9:43

Grochu pisze:Tilia powiedział/-a:
i jak tu nie płakać

Z radości - że się tam było
Dokładnie tak!! Wspaniale się podróżuje czytawszy i oglądawszy tę tu relację...ach... :>

Dżola Ry pisze:Wspaniały pomysł i realizacja do "pomałpowania"
Dżola Ry pisze:podążę kiedyś Twoim śladem!
Ja też! Ja też!! :jupi: :tan:
ODPOWIEDZ