29.12.2014 - 3.01.2015 Tatry. Sylwester z Norwegią w tle...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

29.12.2014 - 3.01.2015 Tatry. Sylwester z Norwegią w tle...

Post autor: Dżola Ry » 07 stycznia 2015, 21:42

Wyjazd do Zakopanego zaklepany został jeszcze w październiku.

Oprócz celów górskich i sylwestrowych miał i inne - było to spotkanie ewentualnych uczestniczek letniej
norweskiej eskapady :)

Zdarzenia losowe uszczupliły jednak ekipę prawie o połowę, ale nie przeszkodziło to stwierdzić, że entuzjazm w narodzie jest! :jupi:

Jak się plany dalej potoczą - czas pokaże, grunt, że sprawy ruszyły z miejsca :jupi:

A co się górsko udało?

Dzień pierwszy - leniwy... czyli Kalatówki.

Obrazek

Obrazek

W Sylwestra pogoda cud-miód - wyruszamy na Halę Gąsienicową Doliną Jaworzynki, wracać mamy przez Boczań.
Jest tak pięknie, że trudno mi się pogodzić ze spędzeniem tego dnia w dolinach.
Sprytnym fortelem zaciągam koleżanki na Kasprowy! :jupi: :jupi:
W ostatecznych rachunkach - są mi za to niezmiernie wdzięczne! :D

No bo zobaczcie, jak było!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście zostało uczczone kieliszkiem wiśnióweczki! :)

Obrazek


Potem była wycieczka nad Smreczyński Staw.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w schronisku Ornak spotkaliśmy się z Grochem i adamkiem, którzy wybierali się na Ornak.
Na zdjęciu nie ma, niestety, Dani, która już wracała Kościeliską, bo musiała jechać czym prędzej do domu.

Obrazek

No i ostatnia wycieczka... Moje koleżanki rano wracały do domów więc ja dołączyłam do grupy GS atakującej (w pierwotnych założeniach) Czerwone Wierchy z zamiarem wejścia tylko na Kopę. Jak się okazało, wszyscy na tym poprzestaliśmy.

Mam nadzieję, że ktoś zrelacjonuje wyczyny całej grupy w tych dniach. Napiszę więc tylko, że to była moja pierwsza wyprawa (! ;)) w rakach!
Teraz to już czuję się jak (prawie :lol: ) taternik! ;)

I kilka zdjęć z tego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tatry Niżne

Obrazek

Obrazek


Wyjazd był bardzo udany pod każdym względem - dziękuję wszystkim, z którymi spędzałam te dni!

Pozostałe zdjęcia tu: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 0143012015

Zapraszając do galerii proszę również o ewentualne uwagi dotyczące zdjęć - mam nowy aparat i jeszcze 10 dni na zwrócenie go bez podawania przyczyny.

Podoba mi się w nim to, że jest niewielki i lekki, zdjęcia są na pewno lepszej jakości niż wcześniejsze (ale czy wystarczająco dobrej?... sama nie wiem...). Ale np. nie ma lampy błyskowej. Jednak zdjęcie we wnętrzu ciemnego schroniska robione z ręki przez przypadkowego fotografa wydaje mi się niezłe... To samo zdjęcia z Kasprowego po zmroku...
Macie jakieś sugestie?...
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2015, 20:17 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 2 razy.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 07 stycznia 2015, 21:49

Bardzo fajne zdjęcia :) Szczególnie te z Kasprowego i Hali, widać że zgrało się dobre światło z dobrym fotografem :)
--->>>flickr<<<---
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 07 stycznia 2015, 21:56

Och jak ja cierpiałam nie mogąc być tam z Wami to nie macie pojęcia, z utęsknieniem czekałam na pierwsze fotki na faceboku. Zdjęcia zwłaszcza te z Kasprowego przy zachodzącym słońcu cudne.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 07 stycznia 2015, 22:07

Dżola Ry pisze:Sprytnym fortelem zaciągam koleżanki na Kasprowy! :jupi: :jupi:
jak na Spryciulę przystało! ;) ...i słusznie - pogoda i widoki: raj na ziemi :aniolek:

A co do wspólnej Kopy, to...
Dżola Ry pisze:to była moja pierwsza wyprawa (! ) w rakach!
moja też, moja też :jupi: Fantastyczny wynalazek te raki :D

A jeśli chodzi o Twój nowy aparacik, to ekspertem nie jestem, ale sprytny bardzo wydaje mi się że jest. Fotka ze schroniska, tak jak piszesz Jolu, mocno niezła, a i Kalatówki o zmroku i wyraziste i zmrokowe takie - ładne, tak.
Ja bym mu dała zatem szansę na więcej wycieczek z Tobą. Ale niech się wypowiedzą znawcy tematu.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 07 stycznia 2015, 22:36

moim zdaniem bardzo dobre zdjęcia :) co prawda to dziwne, że aparat nie ma wbudowanej lampy, ale zdjęcia robi (a właściwie fotograf) niezłe!
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 07 stycznia 2015, 22:55

Świetnie wykorzystany czas w zimowych Tatrach :brawo: brawa dla Ciebie za wyciągniecie koleżanek wyżej, na pewno są bardzo zadowolone :>
Zdjęcia, chyba nie trzeba powtarzać za poprzednikami, ale co tam, są swietne.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 08 stycznia 2015, 9:58

Bardzo fajne fotki, nigdy nie byłem w Tatrach zimą i zawsze oglądam zdjęcia z dużą ciekawością. Jolu każdy fortel jest dobru jeżeli udaje się go zrealizować i to jeszcze w tak zaszczytnym celu. Wspaniale spędzony czas. Widać trzeba będzie się wybrać kiedyś w Tatry zimą.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 08 stycznia 2015, 15:25

Zdjęcia bardzo ładne, od razu widać różnicę w jakości.

Pudelek pisze:co prawda to dziwne, że aparat nie ma wbudowanej lampy, ale zdjęcia robi (a właściwie fotograf) niezłe!
Brak lampy w bezlusterkowcu to norma(taka jest cena miniaturyzacji). Dobrze, że chociaż ma wizjer elektroniczny bo to bardzo oszczędza energię akumulatora :)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 08 stycznia 2015, 16:54

Ładnie porządziłaś na przełomie roku :)
No i gratki za "raczany" debiut ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 stycznia 2015, 20:40

Cieszę się, że zdjęcia Wam się podobają, bo dosyć polubiłam ten aparacik...
Nosiłam go cały czas na szyi i trzymałam pod kurtką (żeby nie zmarzł, biedaczek - już sobie inny mrozem załatwiłam!). Przy poprzednich bolała mnie po pewnym czasie szyja, a tym razem nic! :jupi: I znacznie łatwiej mieścił się pod kurtką.

Poza tym bałam się, że nigdy nie będzie mi się chciało zmieniać obiektywów, a pomimo mrozu i wiatru robiłam to - są małe i poręczne więc ta operacja nie jest trudna.
Pudelek pisze:co prawda to dziwne, że aparat nie ma wbudowanej lampy,
Można dokupić, ale taka dedykowana to 600 zł, więc nie przewiduję... Przynajmniej na razie.
Robert J pisze:Dobrze, że chociaż ma wizjer elektroniczny bo to bardzo oszczędza energię akumulatora :)
Wizjer w poszukiwanym przeze mnie aparacie to warunek absolutnie konieczny! Na wyświetlaczu to ja nic nie widzę :roll:

No to chyba go sobie zostawię! Tym bardziej, że zapłaciłam połowę aktualnej rynkowej ceny, bo to egzemplarz z gabloty wystawowej :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 08 stycznia 2015, 21:53

Widzę, że też zainwestowałaś w Nikona :). Życzę, by fotografowało Ci się dobrze i bez problemów. No i żeby okazji do robienia zdjęć (czyli wyjazdów) było dużo.
A ten wyjazd? Pięęękna zima! Jak ja za taką tęsknię! Tym bardziej, że w tym roku pokazała, że jednak istnieje :). Super pogoda Wam się trafiła.
A jak w rakach Ci się chodzi?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 08 stycznia 2015, 22:20

Dżola Ry pisze:Sprytnym fortelem zaciągam koleżanki na Kasprowy!
Jola Spryciula :D ja też tak zawsze robię niby tylko kawałek, a może jeszcze troszkę...... aż w końcu ugram to co mam zamierzone :lol:
Gratuluję wyjazdu, świetna pogoda, znajomi i naprawdę dobre zdjęcia. Muszę obejrzeć przy najbliższej okazji Twój aparacik.
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 09 stycznia 2015, 14:10

Jolu przede wszystkim gratuluję takiego udanego wyjazdu, ale też zakupu nowego aparatu, jak dla mnie to jest spore przeżycie, kiedy kupuje się tego typu sprzęty ;) Aż sobie poczytam o tym Twoim aparacie choć sama nie planuję zmieniać, muszę się z nim jakoś przemęczyć ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 09 stycznia 2015, 15:28

Dżola Ry pisze:No bo zobaczcie, jak było!
Oj widać, że było pięknie :)

Zdjęcia świetne, na sprzęcie się nie znam, ale z perspektywy zwykłego 'oglądacza' mogę stwierdzić że cieszą oko i to BARDZO :spoko:
impossible is nothing
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 09 stycznia 2015, 17:20

Jolu zdjęcia rewelacyjne, więc aparat jak najbardziej wart zakupu :) bez znaczenia jaki dzień widoki wyglądają super :) zatęskniłam za Tatrami...
a góry nade mną jak niebo...
ODPOWIEDZ