Posesyjny spacerek na Małą Zabawę

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2008, 22:56

Turystykon pisze:Fajnie wiedzieć, że jest ktoś komu się podobają takie spacerki... Wszystko ma swoje plusy i minusy. Wy mieszkając tam gdzie mieszkacie pewnie macie swoje atrakcje, których ja tu w Rajczy nie mam... Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Hej Turystykon ja gdy jeżdżę nawet na kilka dni w okresie zimy w Beskid Wyspowy czy to do Dorej koło Limanowej czy okolice to zawsze robię sobie taki specerek na Łopień. Coś cudownego. Nic tylko pozazdrościć i życzyć jak najwięcej takich spacerów!!(':D')
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2008, 23:08

McGregor, dobrze mówisz! Takie spacerki nie są męczące, dają odpocząć, pozwalają nacieszyć oko Górami, a i czas mile się spędzi!
Według mnie każdy, kto ma swoje ukochane Góry, ma z pewnością i taką Górę, na którą chodzi właśnie na takie relaksujące spacerki...
Bez względu na pogodę, zawsze można zakosztować w takim miejscu naładowania akumulatorów - lepiej niż SPA, a taniej :zoboc: :lol:

p.s.
A że tym postem wróciłem do stanu przed porządkami Admina, tj. ponownie jestem "goprowcem", to moge iść spać :ha: :ha: :ha: [żart.] ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 marca 2008, 18:54

Przepraszam, że zostawiłem pytania bez odpowiedzi, ale byłem ponad tydzień w szpitalu na operacji i wyszedłem dopiero dzisiaj. Niestety w tym roku 0 gór :cry: .
Turystykon pisze:Akurat ja jako fotograficzny amator i laik mówię, że ja obsługi mojego aparatu będę się uczył jeszcze latami A co do ustawień światłoczułości, to najbliższe wolne dni poświęcę na znalezienie sposobu, w jaki można to ustawić, bo to że można w instrukcji obsługi napisali... :D
Z tego co widzę to masz Canona S5 IS na stronie 83 instrukcji jest opis korekty naświetlania.
Królik pisze:jurekbd ale chyba tylko jak robisz w pochmurny dzień... czy w słoneczny też? Pytam bo czasem mam ten sam problem
Fotografując w zimie, taką korektę stosuje się zarówno w dzień pochmurny jak również słoneczny.

Generalnie zasada jest taka że przy dominujących jasnych powierzchniach stosujemy korektę +0,3EV lub +0,7EV lub +1EV (czyli prześwietlamy), i odwrotnie przy dominujących ciemnych -0,3EV lub -0,7EV lub -1EV (niedoświetlamy).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 marca 2008, 21:40

Dziękuję za przydatne informacje! D Z I Ę K I !!!
jurekbd pisze:Przepraszam, że zostawiłem pytania bez odpowiedzi, ale byłem ponad tydzień w szpitalu na operacji i wyszedłem dopiero dzisiaj. Niestety w tym roku 0 gór :cry: .
Współczuję, wracaj do zdrowia!!!
jurekbd pisze:Z tego co widzę to masz Canona S5 IS na stronie 83 instrukcji jest opis korekty naświetlania.
Właśnie to miałem na myśli... Po prostu widziałem to w instrukcji, ale nie wiedziałem jak dojść do tego, żeby w funkcji sekwencji było widać trzy opcje: wył, ustaw, wł.. A teraz jak doszedłem na zasadzie prób i błędów, to wiem, że mi to się nie wyświetlało bo ja lubię robić zdjęcia w manualu (czyli lubię ustawiać oddzielnie przesłonę i czas migawki), a ta opcja jest dostępna w nastawie własnej (czyli bez możliwości ustawiania oddzielnie przesłonę i czas migawki)... Ja myślałem, że da się to połączyć...
ODPOWIEDZ