Posesyjny spacerek na Małą Zabawę

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Posesyjny spacerek na Małą Zabawę

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 12:02

Po męczącym styczniu postanowiłem sobie zrobić w sobotę spacerek na moją ulubioną Małą Zabawę.
Trasa dość prosta: Rajcza - Ziątkówka - Biernatka - Staronie - Mała Zabawa. Powrót prawie identyczny, bo: Mała Zabawa - Madeje - Biernatka - Ziątkówka - Rajcza...

Zapraszam do relacji na moim blogu: http://beskidtrek.pl/?p=878

A tutaj kilka zdjęć na zachętę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 12:06

śnieg..! Jak ja tego dawno nie widziałam..!
Ładniutko.. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 12:10

Jak widać w górach może być zima, ale jakoś do dolin ona zawita raz na tydzień, ale zaraz odchodzi... Zima wie co dobre - Góry! :)
A jak Zielony Kot zauważyła "ładniutko", nawet w takich "dziwnych" miejscach może być pięknie i to nawet przy takiej pochmurnej pogodzie...
Pete

Post autor: Pete » 10 lutego 2008, 15:24

Chciałbym też tak wyjść z domu i isć na spacerek w góry... :zoboc:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 lutego 2008, 15:40

zazdroszczę ci tego spacerku, u mnie w mieście wiosna.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 15:59

Pete pisze:Chciałbym też tak wyjść z domu i isć na spacerek w góry... :zoboc:
Janek.n.p.m pisze:zazdroszczę ci tego spacerku, u mnie w mieście wiosna.
Fajnie wiedzieć, że jest ktoś komu się podobają takie spacerki... Wszystko ma swoje plusy i minusy. Wy mieszkając tam gdzie mieszkacie pewnie macie swoje atrakcje, których ja tu w Rajczy nie mam... Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Mosorczyk pisze:Turystykon
W czerwcu na pewno zawitam na Twojej ziemii :) bo Wielka Racza czeka. Ale wtedy będzie już po śniegu :)
Z wielką chęcią zapraszam!
W czerwcu będzie po śniegu, ale wtedy kosodrzewina będzie pyliła i będzie fajnie pachniało na Kikuli... Na Wielkiej Raczy będzie już pewnie zielono, tak jak w całym Worku Raczańskim... A i pewnie na Praszywce już owce będą... W czerwcu w Worku też jest pięknie, a i atrakcji nie mniej...
Można się jeszcze pocieszać, że w czerwcu to Słowaków na Raczy będzie mniej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 16:12

Turystykon ładne fotki!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2008, 16:13

Gruby pisze:Turystykon ładne fotki!

Dziękuję bardzo w imieniu Gór! :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2008, 10:55

Nom :) lubię takie widoki. W górach zima jest piekna.

Szczególnie podoba mi się zdjęcie nr 5 i 9 licząc od góry :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 20:17

PiotrP pisze:W górach zima jest piekna.
Co do tego, to nikt nie ma wątpliwości! Chyba nawet miłośnicy betonu... :lol:
PiotrP pisze:Szczególnie podoba mi się zdjęcie nr 5 i 9 licząc od góry :)
Dzięki! :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 20:40

Bardzo ładne drugie zdjęcie od góry: uwielbiam takie "korytarze" z drzew.
Ale zdjęcie piąte od góry nie do podrobienia, szczególnie ten promyk i poszarpane chmury daleko w tle.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 21:11

Dzięki!

Cieszę się, że Wam się podoba!

A co do korytarzy, promyków i co jakiś czas przejawiających się dalszych widoków, to powiem, że ta wycieczka była właśnie w "moim klimacie"... :> Uwielbiam właśnie jakieś promyczki spoza chmur, drzewka osypane śniegiem świeżo po opadach, oglądać spektakl polegający na pojawiających się i zanikających widokach...

Pewnie się powtórzę, ale co tam! Było cudnie!
A jutro pojawi się relacja z Gór Choczańskich! :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2008, 20:40

Jeśli mogę coś doradzić, jak robisz fotki śnieżnych krajobrazów, to ustaw w aparacie korektę naświetlania na +0,7 lub +1 EV. Wynika to z tego, że wszystkie światłomierze są wyskalowane na 18% szarość.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2008, 20:54

Dziękuję bardzo za przydatną uwagę - wezmę to do siebie (w sumie to już wziąłem ;) )...
Akurat ja jako fotograficzny amator i laik mówię, że ja obsługi mojego aparatu będę się uczył jeszcze latami ;) A co do ustawień światłoczułości, to najbliższe wolne dni poświęcę na znalezienie sposobu, w jaki można to ustawić, bo to że można w instrukcji obsługi napisali... :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 lutego 2008, 22:26

jurekbd pisze:Jeśli mogę coś doradzić, jak robisz fotki śnieżnych krajobrazów, to ustaw w aparacie korektę naświetlania na +0,7 lub +1 EV.
jurekbd ale chyba tylko jak robisz w pochmurny dzień... czy w słoneczny też? Pytam bo czasem mam ten sam problem
ODPOWIEDZ