Żółta Turnia - Tatry Wysokie - krótka opowieść o odkrywaniu.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 lutego 2008, 7:07

Wspaniale napisane, z uczuciem.
No i piękne zdjęcia.
Bycie poeta polega na umiejętności nazwania nienazwanego.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 9:03

Dariusz, dzięki i pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2008, 17:16

PiotrP: Ciekwią mnie takie przejscie tzn. nie szlakami, tylko nieznakowanymi scieżkami. Mógłbys sie podzielic takimi technicznymi sprawami - którędy trzeba iść aby dojść :) Znałeś wcześniej tą trasę, czy może na GPS czy tak na orientację moze?
No i czy da sie w lecie tam wyjść

farix
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 marca 2008, 9:48

Zasadniczo, chodzenie poza szlakami na terenie TPN jest zabronione, podlega karze i innym obostrzeniom. Trzeba umiejętnie wybierać trasy i uważać na strażników parkowych :)

poza szlakami chodzę przede wszystkim zimą, gdzie mój wpływ na tatrzańską przyrodę jest niewielki (nie biorę pod uwagę zagrożenia na jakie sam się narażam, i narażam osoby mi towarzyszące)

Drogi wybieram rozsądnie, analizuję nachylenie stoku, ryzyko lawinowe, szukam najprostszej drogi.

Drogi na Żółtą Turnię nie znałem, ale ten wariant północny jest wariantem najprostszym i logicznym :) Oczywiście było tam wiele zagrożeń, chociażby obsunięcie się ze zmarzłymi nawianymi płytami śniegu, czy też niebezpieczne wejście w lawiniasty pańszczycki żleb. Jak ja to mówię, góry są dla mądrych ludzi, należy myśleć zanim zacznie się działać :)

W lecie wejście może być wyraźnie trudniejsze tą drogą (północne ramiona żółtej turni, przez które trawersuje szlak na przełęcz Krzyżne, z tego względu, iż jest tam sporo gęstej kosodrzewiny.
ODPOWIEDZ