26.10.2014 r. Klimatyczne Gorce

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

26.10.2014 r. Klimatyczne Gorce

Post autor: aniołek » 30 października 2014, 15:48

Po dwóch latach, w końcu pojawiła się okazja, by zawitać w niezbyt lubiane przeze mnie Gorce - liczę że to się zmieni, jak pojadę kiedyś zimą i choinki będą bajkowo oblepione a szlaki przykryte grubą warstwą ubitego śniegu :zakochany: ...ale wracając na ziemię z górskich marzeń... ;). Parkujemy w Łopusznej.

Obrazek

Od rana towarzyszy nam mgła, o ile na parkinu stwarza dość przygnębiający klimat, to już po przejściu 20 min. nadaje niepowtarzalnego klimatu leśnej wędrówce a połączenie mgły i przebijających się promieni słońca, jest po prostu zjawiskowe.

Obrazek

Sam szlak bardzo łagodny, dzięki czemu szybko docieramy do Pucołowskiego Stawu, gdzie Jesień się broni ostatkami sił. Dodatkowym atutem są porządnie wyrośnięte Tatry :D - choć widoczność już niestety bardzo kiepska, to i tak nie mogę się powstrzymać od robienia fot.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spędzamy tam prawie godzinę, i ruszamy w kierunku Kiczory. Niestety wyżej już wszystkie liście opadły a niemiłosierna lampa zniechęca do robienia fot dalszym planom.

Obrazek

Od Kiczory napotykamy pozostałości śniegu, który miejscami jest zlodowaciały i trzeba uważać.

Obrazek

Po kolejnej długiej przerwie na Hali Długiej, udajemy się do schroniska. Gdzie po uzupełnieniu kalorii atakujemy szczyt Turbacz.


Obrazek

Obrazek

Nie jest to takie proste, bo ciężko nazwać szlakiem tą błotnistą maź, a to przedsmak tego co nas spotka na niebieskim szlaku (o tym niżej;). Walka z błotem wyczerpuje ;) i na szczycie kolejna dłuższa przerwa, którą wykorzystuję na ulepienie jesiennego bałwanka - Tadka :D

Obrazek

Żebym przypadkiem się nie zakochała w Gorcach :twisted: ;) reszta wędrówki u pływa na systematycznej rozkminie...gdzie przejść żeby nie utonąć :D

Obrazek

A końcowy, stromy odcinek...przemilczę - czekan może się przydać :lol:

Po zejściu na asfalt, kierujemy się do strumienia, by zobaczyć czy jeszcze mamy buty ;). I domykamy pętelkę przy starcie czarnego. Ciekawie spędzony dzień :).

mini galeria
https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 4cXN-sqfIw#
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 30 października 2014, 18:16

Aniołku, Pucułowski Stawek na Twoim zdjęciu jest po prostu bajkowy :> a błotko, to takie sławne gorczańskie jest ;)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 30 października 2014, 19:43

Pięknie ,chyba wszystkie pory roku przeszliście jednego dnia :lol: , stawek i bałwanek mnie zauroczyły.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 30 października 2014, 19:56

Pięknie Ci wyszedł ten stawek, taki prawdziwie jesienny.
Aż nie mogę uwierzyć, że się na Gorce dałaś namówić!
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 października 2014, 20:14

Czy tam zawsze jest błoto, ile razy jestem w Gorcach to zawsze jest rzadko na szlaku. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 31 października 2014, 16:58

PiotrekP pisze:Czy tam zawsze jest błoto
Prawie zawsze.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 31 października 2014, 18:39

HalinkaŚ pisze:Aniołku, Pucułowski Stawek na Twoim zdjęciu jest po prostu bajkowy
Najbardziej jego chciałam zobaczyć :))
HalinkaŚ pisze:a błotko, to takie sławne gorczańskie jest
zawsze je miałam :8)
goska pisze:Pięknie ,chyba wszystkie pory roku przeszliście jednego dnia
roku...i nastroju od zachwytu do +++ :twisted:
goska pisze:stawek i bałwanek mnie zauroczyły.
i o to chodziło :)
Wiolcia pisze:Pięknie Ci wyszedł ten stawek, taki prawdziwie jesienny
Walczyłam tam chyba z 30 min :D
Wiolcia pisze:Aż nie mogę uwierzyć, że się na Gorce dałaś namówić!
Też jestem w szoku ;) - naszła mnie ochota, żeby zawitać gdzieś, gdzie nie byłam dawno :)
ODPOWIEDZ