Koskowa Góra, Beskid Makowski- 19.10.2014

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Koskowa Góra, Beskid Makowski- 19.10.2014

Post autor: Inga » 21 października 2014, 22:42

W ramach partiotyzmu lokalnego ;) zamieszczam parę fotek z leniwego niedzielnego łażenia po Beskidzie Makowskim. Plany były inne, ale jak to z planami bywa posypały się w ostatniej chwili. Żeby nie tracić dnia postanowiliśmy wybrać się do pobliskiego lasu na grzyby, a potem tak jakoś dobrze się szło, że doszliśmy do Koskowej Góry 
Poniżej parę zdjęć. Pogoda- miodzio, więc i widoczki były super. Ogólnie rzecz biorąc polecam wszystkim Koskową Górę. Nie jest zbyt popularna, a szkoda, bo naprawdę warto tam zawędrować. Tras dojściowych jest do wyboru- do koloru.
My ruszyliśmy spod mojego domu :) (czyli na granicy Makowa i Suchej), doszliśmy do niebieskiego szlaku, który zaprowadził nas na Makowską Górę. Stamtąd czarnym szlakiem (łączącym się w pewnym miejscu z żółtym) przez Ostrysz prosto na szczyt Koskowej. Na górze przepiękna panorama na cztery strony świata (prawie 360 stopni) z Tatrami na czele. Powrót, (początkowo niebieskim szlakiem biegnącym w stronę Jordanowa), częściowo na dziko do Żarnówki. Trochę asfaltingu, aż w końcu udało się zatrzymać stopa, który zawiózł nas prosto do domu.
Próbowałam wgrać foty bezpośrednio z picasy ale przez jakiś błąd wyskakiwały same adresy mailowe...

poniżej link:
https://picasaweb.google.com/1082872992 ... 6185593330

(Zdjęcia niestety mocno zmutowane przez picase :/ )
Załączniki
DSCF0067.JPG
(118.28 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0070.JPG
(116.8 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0078.JPG
(198.08 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0101.JPG
(113.57 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0112.JPG
(114.79 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0127.JPG
(101.87 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0130.JPG
(152.57 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0133.JPG
(110.05 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0138.JPG
(164.87 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0154.JPG
(170.1 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0162.JPG
(115.6 KiB) Pobrany 1025 razy
DSCF0165.JPG
(112.56 KiB) Pobrany 1025 razy
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 22 października 2014, 0:09

Faktycznie pogoda bardzo ładna i widoczność świetna. U mnie podobnie z tym, że wiało niemal tak jak podczas ostatniego Zjazdu zimowego :/
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 22 października 2014, 7:42

Mieć takie widoki "tuż za płotem"... Jesteś szczęściarą :-)
Piękne krajobrazy a i fotki nie takie zmasakrowane moim zdaniem, są bardzo ładne :-)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 22 października 2014, 9:07

Wycieczka fantastyczna :) , a Koskową Górę mam w planach.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 22 października 2014, 20:03

Ja też jeszcze tam nie dotarłam, ale widocznie w rejony najbliższe zawsze ma się najdalej :lol: Widoki sielankowe, super.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 22 października 2014, 20:54

Małgo, ogladając je na aparacie kolory są naturalne, po wrzuceniu na picasę- zostają przejaskrawione/ zmieniają kolor :/ bronię się przed przejściem na google+ ale z drugiej strony powoli zaczynam się łamać...

Piotrze, Gosiu- polecam, polecam. Dajcie znać, jakbyście byli w tych okolicach ;)

Ja osobiście bardzo lubię Koskową :) mam zamiar przetestować kiedyś pozostałe szlaki dojściowe. Do tej pory szłam z Makowa, Zarnówki i Osielca.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 października 2014, 21:02

Inga pisze:Małgo, ogladając je na aparacie kolory są naturalne, po wrzuceniu na picasę- zostają przejaskrawione/ zmieniają kolor
Ale masz zmienione kolory po wrzuceniu do programu Picasa ?? czy po wrzuceniu do Picasa Web Albums??? Na wyświetlaczu aparatu zawsze zdjęcia są świetne, po zrzuceniu do komputera już nie koniecznie. :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 22 października 2014, 21:32

ninik- Po wrzuceniu do Picasa Web Album.
Jak je oglądam na kompie to są bez porównania dużo lepsze niż to co mi się wyswietla w ablumie internetowym. Tam wyglądają jakby były nie wiadomo jak podkręcane w photoshopie, przy czym nie jest to efekt pozytywny... Kolory sa nienaturalne.
No ale jak to mówią- co zobaczymy, to nasze ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 października 2014, 21:39

Inga pisze:ninik- Po wrzuceniu do Picasa Web Album.
Tak sądziłem ale twój wcześniejszy post nie był jednoznaczny :), te fotki na Picasie nie są wcale złe , Mnie się podobają, chociaż skoro mówisz ze oryginały lepsze.... nie wyobrażam nawet sobie jak to na żywo musiało wyglądać :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 22 października 2014, 21:41

Inga  musisz otworzyć swoje zdjęcia w google + wejsć ustawienia i znaleźć:
Autokorekta
Automatycznie ulepszaj nowe zdjęcia i filmy.Dowiedz się więcej
WyłączNormalnyWysoki
Poprawione zdjęcia można łatwo przywrócić do oryginalnego stanu
Autoefekty
Twórz nowe niesamowite zdjęcia, filmy i historie ze zdjęć i filmów w mojej bibliotece.Dowiedz się więcej
Autokorektę ustaw na wyłączoną, a autoefekty odznaczone mają być. I zdjęcia są w miarę naturalne choć i tak skompresowane. Pełny naturalizm tylko na flickrze :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 23 października 2014, 19:12

Patriotyzm lokalny dobrze tu widziany! Mało kto zna Koskową, a widoki z góry są rzeczywiście niezłe. A i kapliczka u podnóża bardzo malownicza. Pisałaś, że "testujesz" różne wejścia na tę górę. Które z nich uważasz do tej pory za najbardziej interesujące?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 23 października 2014, 22:45

Inga pisze:My ruszyliśmy spod mojego domu :) (czyli na granicy Makowa i Suchej),
Fajnie tak sobie mieszkać przy szlaku prawda ;) można różnymi wariantami maszerować na szczyt, podziwiać to samo miejsce na różne sposoby :>
Inga, pogoda Wam się udała wyśmienicie to i ciekawe zdjęcia są :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 24 października 2014, 23:05

Wiolcia pisze:Patriotyzm lokalny dobrze tu widziany! Mało kto zna Koskową, a widoki z góry są rzeczywiście niezłe. A i kapliczka u podnóża bardzo malownicza. Pisałaś, że "testujesz" różne wejścia na tę górę. Które z nich uważasz do tej pory za najbardziej interesujące?
Jak ktoś chce się dostać najszybciej to najlepiej podejść z Żarnówki. Z kolei idąc czarnym szlakiem z Makowskiej Góry idzie się początkowo malowniczym osiedlem z ladnymi widokami na okoliczne wioski. (Potem już tylko lasem, więc widoków nie ma). Całkiem fajnie szło mi się do też Osielca. W planie mam kiedyś szlak z Palczy oraz z Pcimia. Jak to w Beskidach przeważająca część tych szkaków biegnie lasem, a na górze przy trafieniu na odpowienią pogodę jest "efekt WOW" ;)
HalinkaŚ pisze: Fajnie tak sobie mieszkać przy szlaku prawda ;) można różnymi wariantami maszerować na szczyt, podziwiać to samo miejsce na różne sposoby :>
ma to swoje plusy, bo można sobie zrobic spacer w niedzielę po obiedzie ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 25 października 2014, 9:43

Inga pisze:a na górze przy trafieniu na odpowienią pogodę jest "efekt WOW"
I to bardzo pozytywny, zdjęcia przemawiają do mnie :)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Tonianin
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 67
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 19:33

Post autor: Tonianin » 25 października 2014, 16:14

Inga w swojej relacji zapomniała napisać :( ,albo zrobiła to specjalnie :D , że oprócz pięknych widoków na Tatry zobaczymy m.in. ślicznie oświetlone miasto " Królów Polski " czyli Kraków ;) no i oczywiście podkrakowskie Tonie :)
ODPOWIEDZ