06-07.09.2014 Karkonosze, Rudawy, Kaczawskie - Koronowałem się w Sudetach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

06-07.09.2014 Karkonosze, Rudawy, Kaczawskie - Koronowałem s

Post autor: Darek » 02 października 2014, 11:23

Zdobyłem Koronę Gór Polski !
Taką moją, prywatną, nigdzie oficjalnie nie potwierdzoną, więc kto chce niech wierzy, kto nie chce ... no cóż.
Zacząłem zdobywać KGP ... nie no bez przesady aż w tak zamierzchłe czasy nie będę się cofał, zacznę od końca.
Startujemy z kolegą z Katowic o 4 rano by już o 8.00 ruszyć z Karpacza Górnego (szkoda tej pięknej nazwy "Bierutowice":lol:) niebieskim szlakiem w kierunku Śnieżki. Słonko świeci, wietrzyk wieje widoki coraz piękniejsze. Podziwiamy, jestem tu pierwszy raz od 1970r. Krótki odpoczynek w "Samotni", jeszcze krótszy w "Strzesze i przez Biały Jar Śląską Drogą na piwko do "Domu Śląskiego". Teraz nie pozostaje juz nic innego jak tylko przebić się przez tłum i stanąć na 26-tym moim koronnym szczycie. Na Śnieżce jak jest każdy wie (ja dowiedziałem się przed chwilą), więc nie będę pisał o latających spodkach, kaplicy św. Wawrzyńca czy o czeskim czymś tam.
Drogę w dół uatrakcyjniają nam pomruki nadciągającej burzy i pierwsze krople deszczu. Wracamy nad kotłami Małego i Wielkiego stawu pełni zachwytu nad pięknem krajobrazu (ale poezja :lol: ). Koło Wangu jesteśmy wczesnym popołudniem, więc idziemy na poszukiwanie noclegu. Obiekt noszący nazwę "Dom Turysty" niestety zamknięty na głucho. Już chcieliśmy iść do Gołębiewskiego :lol: , ale ostatecznie wybraliśmy inne miejsce.
Dzień następny to przejazd z Karpacza do Czarnowa w Rudawy Janowickie. Pętelka od "Czartaka" przez widokową Małą Ostrą, niewidokowy Koronny Skalnik do "Czartaka" to raptem dwie godziny marszu. Pozostał nam już teraz ostatni etap naszej wieloletniej przygody z KGP. Jedziemy w Góry Kaczawskie do Komarna na przeł. Komarnicką by mało honornym szlakiem w kilkanaście minut zdobyć ostatni 28 szczyt w Koronie Gór Polski - Skopiec. Niestety ze względów logistycznych to właśnie na tym mało wybitnym szczycie (724m.) musieliśmy wypić przysłowiowego (to była Coca-cola) szampana na własną cześć- kolejnych zdobywców KGP !

Co dalej ? Góry stoją jak stały, inne szczyty czekają. Do zobaczenia na szlaku.

Darek i Karol (dzielny współtowarzysz i kierowca na szlaku od Tarnicy po Wysoką Kopę).


https://picasaweb.google.com/Dariusz251 ... xuv-67WudA
Ostatnio zmieniony 02 października 2014, 22:00 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
gobo
Turysta
Turysta
Posty: 201
Rejestracja: 08 marca 2014, 17:37

Post autor: gobo » 02 października 2014, 11:47

Gratuluję :spoko:
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 02 października 2014, 12:46

Gratuluję wytrwałości. Najważeniejsze jest to że zdobyłeś KGP a nie że ktoś to sprawdzi, zatwierdzi etc.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 października 2014, 13:01

Darek pisze:Zdobyłem Koronę Gór Polski !
Taką moją, prywatną
Gratuluję! :spoko: Taka prywatna jest chyba najcenniejsza.
Darek pisze:Co dalej ? Góry stoją jak stały, inne szczyty czekają. Do zobaczenia na szlaku.
:spoko:
Poświętujemy w Bieszczadach? (ciągle jesteś w 'rezerwie', więc mam nadzieję) :kukacz:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 02 października 2014, 13:46

Brawo Darek  :brawo: .
Ja też "odhaczam" szczyty na swojej prywatnej liście, ale brakuje mi aż 10, z tego 8 to Sudety. Muszę się tam zapuścić na dłużej i nadgonić, bo nie wyrobię się do emerytury :lol: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 02 października 2014, 14:00

Dziękuję za gratulacje :)
tidżej pisze:Poświętujemy w Bieszczadach? (ciągle jesteś w 'rezerwie', więc mam nadzieję) :kukacz:
Może jakimś rzutem na taśmę ? jeżeli będzie urlop, miejsce i transport :roll:
Han-Ka pisze:Ja też "odhaczam" szczyty na swojej prywatnej liście, ale brakuje mi aż 10, z tego 8 to Sudety.
Ja zdobywałem Koronę chyba z 15 lat. Faktycznie w Sudetach jest tych pasm najwięcej. Życzę wytrwałości :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 02 października 2014, 14:06

Gratuluje :brawo: , tak dalej, jest jeszcze Diadem Polskich Gór. Tam jest troszkę więcej szczytów do zdobycia.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 02 października 2014, 14:23

PiotrekP pisze:Gratuluje :brawo:
Dzięki.
PiotrekP pisze: jest jeszcze Diadem Polskich Gór. Tam jest troszkę więcej szczytów do zdobycia.
O! a tego to nie wiedziałem. Oczywiście zaraz sprawdziłem, gdzie trzeba i ... jestem pod wrażeniem. Na następne 20 lat mam zajęcie :hura: (jak zdrowie i hipotetyczna emerytura pozwolą :8) ).
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 02 października 2014, 14:31

Gratulacje KGP! :spoko:

Wstyd przyznać, ale w Karkonoszach nigdy jeszcze nie byłem. Nie podoba mi się ta droga brukowana, nie moje klimaty. To jest ta droga, którą niedawno robili? Wcześniej była zwykła ścieżka? Może ktoś przybliżyć sprawę.

Będę musiał się tam zima wybrać :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 02 października 2014, 14:43

Tomek.P pisze:Gratulacje KGP! :spoko:
Dzięki
Tomek.P pisze: Nie podoba mi się ta droga brukowana.
Mnie też, ale Korona nie wybiera :D .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Pomezaniac
Turysta
Turysta
Posty: 218
Rejestracja: 24 lipca 2013, 8:55

Post autor: Pomezaniac » 02 października 2014, 15:04

Gratulacje:) prywatna lepsza, bo formalności Ci nie zakłócają radości ze zdobycia :)

A co do bruku, to w 2006 czy 2007 jak wchodziłem na Śnieżkę, to na którymś etapie bruk zaliczyłem :p nie pamiętam gdzie bo dawno i mgła :p
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 02 października 2014, 16:35

Darek pisze:jestem tu pierwszy raz od 1970r.
Czyli widziałeś pierwszy raz na żywo "spodki" :D

No i gratulacje za zdobycie Korony :brawo:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 02 października 2014, 17:20

Robert J pisze:Czyli widziałeś pierwszy raz na żywo "spodki" :D
Tak, "spodki" widziałem pierwszy raz na żywo. Wówczas (1970) na szczyt nie dotarłem, a tam pewnie marsjanie uwijali się przy budowie swoich "talerzy" :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2378
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 02 października 2014, 18:55

I ja też gratuluję zdobycia KGP. :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 02 października 2014, 20:48

Gratulacje :!: no i dalszego zdobywania,teraz z kolei Diadem :D
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ