2-8.09.2014 Kazbek, Gruzja

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 20 września 2014, 19:40

Przyznam ,że oglądając zdjęcia złapałam się na tym,że wstrzymałam oddech :shock: Bardzo mi się podobało :)

A czarną wołgą,to byłam straszona w dzieciństwie :)

Klasztor na tle gór zrobił na mnie ogromne wrażenie .
Na zdjęciach szukałam łysych mnichów...ale nie znalazłam :(
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 20 września 2014, 19:42

Bo tam są długowłosi Popi ;)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 września 2014, 19:58

adrians_osw pisze:Bo tam są długowłosi Popi
Inaczej Arcymagowie ;)

W kwestii samego Kazbeka, bo pewnie to ma największe znaczenie na forum górskim. Najbardziej pomocna, przynajmniej moim zdaniem, okazała się strona naszych południowych sąsiadów:

http://horalka.org/kazbek/en/?climb-to- ... rmal-route

Jedna uwaga: na miejscu biwakowym za Przełęczą Arsha (i potokiem) jest dobre miejsce do nabierania wody (metalowa rura z dość słabym acz stałym ciekiem wodnym).
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 21 września 2014, 9:27

Tak teraz porównując sobie na spokojnie do tej relacji, to w sumie moje odczyty z wysokościomierza pierwsze trzy dni się pokrywały. Natomiast podczas ataku na szczyt zaniżał mi prawie 100m. Albo zmieniło się ciśnienie i rano nie przyuważyłem, albo za szybko zmieniała się wysokość i zgłupiał ;)

Drugi ciekawy wniosek jak się nasuwa. Z przełęczy na szczyt wychodzi, że prawie 200m, które na wielkim zmęczeniu ale minęło mi całkiem szybko. Natomiast droga od około 4500 do przełęczy trwała dla mnie całą wieczność :D
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 21 września 2014, 11:47

Świetna wyprawa, gratulacje dla zdobywców! :) Ciekawa jestem gdzie trzymaliście aparat, żeby robił zdjęcia na szczycie? Bo chyba ziąb był konkretny?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 21 września 2014, 12:13

Z samym aparatem nie było problemu, natomiast na podejściu pod szczyt padła mi bateria (w tym samym czasie padły Jackowi i Łukaszowi), na szczęście miałem zapasową.

Ta pierwsza bateria wytrzymała mi od początku wyjazdu do ataku na szczyt, wykończyły ją chyba głównie chłodne noce. Druga natomiast dała radę już do końca wyjazdu :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 21 września 2014, 12:31

Malgo pisze:Ciekawa jestem gdzie trzymaliście aparat, żeby robił zdjęcia na szczycie? Bo chyba ziąb był konkretny?
Ja trzymałem tak jak zawsze na ramieniu,a od przełeczy na szczyt to na szyi wisiał,a ziąb największy był jak wschodziło słońce :slo: i najbardziej wtedy wiało na szczycie :) Trochę tam czasu spędziłem i wkurzało mnie robienie zdjęć w grubych rękawiczkach i na chwilę prawą ściągnąłem,czego efektem są odmrożone opuszki palców w prawej ręce ;)ale za to przeszło 400 zdjęć na szczycie :) ,tylko na razie nie mam czasu się z tym bawić i jeszcze trochę mi to zajmie bo jest ich prawie półtora tysiąca :kukacz:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 21 września 2014, 19:52

Imponujące ile fotek może zrobić jeden aparat;)))no ale wyprawa godna wyciągania każdego sprzętu, naprawdę świetnie się patrzy na wasze szczytowanie;)))i z niecierpliwością czekam na kolejne wasze ślady na szlakach ;)
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 22 września 2014, 20:18

Macie zajefajne pomysły/cele. Dzięki za przewodnik,na pewno podpytam o szczegóły. Pozdraiam i szczerze Gratuluję
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 23 września 2014, 20:38

Marshal23 pisze:Macie zajefajne pomysły/cele
Pomysł akurat niezbyt wyszukany, ale z pewnością ciekawy. Oferuje możliwość poznania mniej cywilizowanych gór niż Alpy, za podobne pieniądze. Relacji w internecie mnóstwo, część podawanych informacji ma pokrycie w rzeczywistości, inne nie, a część po prostu się zdezaktualizowała...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 15 października 2014, 23:46

W końcu się uporałem z fotkami :D Chciałem jeszcze bardzo podziękować Indze za codzienne prognozy pogody :brawo:
kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej tu:
https://picasaweb.google.com/1030915209 ... directlink
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 16 października 2014, 11:27

gaza pisze:W końcu się uporałem z fotkami
:suprajs: nooooo Kolego, dla takich fot, to faktycznie warto i poświęcić opuszki!
Są....bardziej niż wspaniałe :7:
ODPOWIEDZ