12-13.07.2014 r. - Beskid Żywiecki - Spotkanie na szczycie Pilska

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

12-13.07.2014 r. - Beskid Żywiecki - Spotkanie na szczycie P

Post autor: PiotrekP » 23 lipca 2014, 20:34

W drugim tygodniu lipca spędziliśmy kilka dni w Korbielowie. W sobotę 12 ego razem z Adamkiem i Grochem wybraliśmy się na wycieczkę po paśmie gór na wschód od Pilska.

Obrazek

Z Korbielowa asfaltem wyruszyliśmy do przejścia granicznego. Na Przełęczy Glinne czerwonymi znakami przez Beskid Korbielowski doszliśmy do Beskidu Krzyżowskiego.

Obrazek

Dalej wróciliśmy do Przełęczy i żółtym szlakiem zeszliśmy do Korbielowa. Po drodze trochę chaszczowaliśmy bo szlak gdzieś nam umknął.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W niedzielę Jola, Dorotka, Adam, Grzegorz i ja postanowiliśmy zdobyć drugi co do wielkości szczyt Beskidu Żywieckiego- Pilsko. Maszerujemy przez wieś do centrum Korbielowa. Wchodzimy na szlak niebieski nieopodal Domu Wypoczynkowego "Smrek" i jak się okazuje trafiliśmy na górski bieg z metą na Pilsku.

Obrazek

Chodziarze i biegacze będą nam towarzyszyć aż do hali Miziowej. Idziemy niebieskimi znakami przez Przełęcz Przysłopy i halę Uszczawnę.

Obrazek

Mamy widoki m in. na królowe Beskidu Żywieckiego i pasmo Romanki.

Obrazek

Obrazek

W towarzystwie ubranych w różnokolorowe koszulki uczestników biegu wychodzimy z lasu i i naszym oczom ukazuje się hala Miziowa.

Obrazek

Moim zdaniem jedna z najładniejszych w polskich Beskidach. Hala znajduje się na północnym zboczu Pilska. Nazwa jej pochodzi od nazwiska dawnego właściciela - Mizia. Przecinają się tu liczne szlaki. Po chwili docieramy do schroniska. Budynek przypomina bardziej hotel niż górskie schronisko, jednak my bardzo dobrze wspominamy pobyt w nim (są pokoje hotelowe jak i również wieloosobowe). A jest też kuchnia wędrowca otwarta całą dobę. Część hali pokrywają torfowiska porośnięte przez różne gatunki roślin. Odpoczywamy na trawie i stajemy się słuchaczami mszy św, która była tu odprawiana.

Obrazek

Sprzed schroniska rozpościera się piękny widok na wschód ku Babiej Górze, na lewo od niej widzimy Mędralową i poszczególne szczyty Pasma Jałowieckiego. Zaczynamy podchodzić żółtymi znakami wśród lasu i paproci.

Obrazek

Ścieżka prowadzi stromo licznymi wychodniami skalnymi. Po kilku minutach dochodzimy do niewielkiego miejsca widokowego. Pstrykamy kilka fotek na tle Babiej i zachodzimy do mogiły żołnierza Basika, która znajduje się na północno-wschodnim zboczu góry. Krzyż upamiętnia jedną z pierwszych ofiar kampanii wrześniowej.

Obrazek

Dalej żółtym szlakiem, który prowadzi nieco łagodniej przez kosówkę docieramy do polskiego szczytu góry. Jola wykonuje z zachwytu skok w górę.

Obrazek

Po chwili idziemy kilkaset metrów na południe po słowackiej stronie na główny wierzchołek. Pilsko jest szczytem wyrastającym ponad naturalną górną granicę lasu i ma rozległą kopułę szczytową, na której stoi ołtarz i krzyż.

Obrazek

Podziwiamy widoki

Obrazek

i odpoczywamy pod kosówką, co dobrze widać na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Schodzimy za czarnymi znakami na halę i dalej zielonymi obniżamy się grzbietem Czarnego Gronia.

Obrazek

Wkrótce docieramy do stacji wyciągów na Szlakówce, skąd schodzimy dość stromo wzdłuż ich biegu. Przechodzimy przez polankę Buczynka i skrajem polany Macicowej w dół i docieramy do zabudowań.

Obrazek

Pogodę mieliśmy ładną, widoki przednie i towarzystwo miłe - cóż więcej potrzeba żeby spędzić fajnie czas.

Tu reszta naszych fotek:
https://plus.google.com/photos/10033055 ... 5779467057
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 23 lipca 2014, 21:45

Miło było przejrzeć fotki i powspominać.
Pilsko zawsze będzie mi się kojarzyło z pierwszym wyjazdem z GS.Zazdroszczę i pogody i towarzystwa.
A ten szary kotek z takim niepokojem się Wam przyglądał. :) Czyżby obawiał się suni? :D
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 23 lipca 2014, 21:54

Alina pisze:A ten szary kotek z takim niepokojem się Wam przyglądał. Czyżby obawiał się suni?
Kotek skradał się do do domu, a tu okno tylko uchylone i raczej patrzył czy nikt go nie obserwuje :D .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 23 lipca 2014, 21:58

A to spryciarz :)
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
Greg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 134
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:28

Post autor: Greg » 23 lipca 2014, 23:03

Fajna wycieczka. W tym samym czasie byłem na sąsiednich Romance i Rysiance. Spoglądałem wielokrotnie na Pilsko i nie przyszło mi do głowy, że tam właśnie są Nasi.. ;) i też patrzą się na nas ;)
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 23 lipca 2014, 23:38

Widzę, że i Funia była z wami - jaka była jej reakcja na kotka??
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 24 lipca 2014, 9:06

PiotrekP pisze:W drugim tygodniu lipca spędziliśmy kilka dni w Korbielowie.
He, he, he... My też tam byliśmy miód i herbatę piliśmy :zoboc:
Mam nadzieję, że się na nas ekipa nie pogniewała, ale uskuteczniliśmy trochę prywaty i wykorzystując fakt przebywania w okolicy skróciliśmy odległość jaka dzieli nas do wspólnego zdobycia KGP...
I tak w trudzie i znoju zdobyliśmy:

Lubomir:
Obrazek

Czupel:
Obrazek

...i Skrzyczne:
Obrazek

Ale ślad w Korbielowie po nas pozostał :)

Wspólna fotka pożegnalna:
Obrazek

Jak się pozbędę roboty, to postaram się napisać jeszcze ze dwa zdania o naszym pobycie :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 lipca 2014, 9:34

Greg pisze:że tam właśnie są Nasi.. i też patrzą się na nas
Permanentna inwigilacja ;) .

Tomku w żadnym wypadku nie gniewamy się, że troszkę inny plan mieliście na góry. Ważne były inne sprawy. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2014, 18:00

Urocze to Pilsko.

Piesek śliczny .

Kto jest opiekunem Funi?
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 24 lipca 2014, 19:17

PiotrekP pisze:W sobotę 12 ego razem z Adamkiem i Grochem wybraliśmy się na wycieczkę po paśmie gór na wschód od Pilska.
Jeszcze o 10 było brzydko i pochmurnie, a godzinę później piękna pogoda w sam raz na niewielki spacerek :zoboc:
PiotrekP pisze:Po drodze trochę chaszczowaliśmy bo szlak gdzieś nam umknął.
Odejście szlaku było bardzo słabo oznaczone, no i taki był skutek.
PiotrekP pisze:postanowiliśmy zdobyć drugi co do wielkości szczyt Beskidu Żywieckiego- Pilsko
To już moje drugie wejście w tym roku. W planach jeszcze są dwa.
PiotrekP pisze:jak się okazuje trafiliśmy na górski bieg z metą na Pilsku.
Chodziarze i biegacze będą nam towarzyszyć aż do hali Miziowej.
Na bieganie to się nie piszę, ale na wejście to co innego. Widząc tempo wchodzących to razem z Grochem byliśmy zgodni, wygrać byśmy nie wygrali, ale około 10 miejsca to może bym sie na mecie zjawił. Grochu pewnie byłby o kilka miejsc lepszy :kukacz: :P


Ten weekend był super - odpocząłem i naładowałem akumulatory co najmniej na 2 tygodnie :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 lipca 2014, 21:16

maja pisze:Piesek śliczny .
Dziękujemy.
maja pisze:Kto jest opiekunem Funi?
To jest nasza sunia :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 24 lipca 2014, 21:46

adamek pisze:około 10 miejsca to może bym sie na mecie zjawił
Zawsze musi być ktoś, kto będzie wcześniej, zajmie miejsce przy stoliku i zamówi browarka :) Ja chętnie dotrę po Was :D
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lipca 2014, 23:17

PiotrekP pisze: To jest nasza sunia :) .
Od wybitnego znawcy tamtych terenów słyszałam, że szczytowe partie Pilska to rezerwat

Czy Funia na słupku, czy Funia w lesie , czy Funia w borówkach to legalna akcja? - dotyczy całej wycieczki

Pytam, bo planuję Pilsko, w posiadaniu mam sunię tak z "trochę" razy większą niż Funia ( taka Funia XXXL) i właśnie się zastanawiam.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 27 lipca 2014, 14:26

Na Pilsku nie ma Parku Narodowego, tylko rezerwat przyrody, a to jest subtelna różnica. Zresztą do Parku Narodowego też można wejść z psem.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 27 lipca 2014, 17:50

PiotrekP pisze:Tu reszta naszych fotek:
Kurcze - a ja moich jeszcze nie zgrałem na kompa nawet :confused:
adamek pisze:Na bieganie to się nie piszę, ale na wejście to co innego.
To co? Startujemy za rok? ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ