Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: zbig9 » 13 kwietnia 2021, 17:01

Czwartek wieczorem, znudzony lecę ekspresowo po kanałach telewizyjnych. Nagle przemyka mi przed oczami ratownik GOPR-u - "z Babiej Góry sprowadzono 4 turystów, którzy zabłąkali się w śnieżycy w okolicy Gówniaka i kilkunastu ratowników sprowadzało ich na Krowiarki". Coś jeszcze o hipotermii usłyszałem i o tym, że warunki bardzo trudne i lepiej nie wychodzić w góry. Chyba warto to zobaczyć. Trzy godziny później jestem już w drodze, na Krowiarkach przed 3.00. Stoją tam jeszcze dwa samochody, ale nikt jakoś nie kwapi się z wyjściem na szlak. Na świt wyruszyły 3 dwuosobowe ekipy, do celu dotarły dwie. A na szczycie.... o robieniu zdjęć mowy nie było, niby niebo czyste, ale wiatr robił taką zawieję, że niewiele dało się zobaczyć. Nie myśleliśmy też o herbacie czy czekaniu na poprawę warunków. Szybka ucieczka na dół, na zejściu parę zdjęć smartfonem, dopiero w okolicy Sokolicy pierwsze zdjęcia aparatem.


https://photos.app.goo.gl/o4F5b1UzikyVJHcLA
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: Wiolcia » 13 kwietnia 2021, 17:59

Ale świetne te zdjęcia z góry! Bardzo oryginalne. Choć musiało się dziać...
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: laynn » 15 kwietnia 2021, 19:06

No aż czuję ten wiatr. Na zlocie nocnym na Babiej też tak wiało, dżisss, ale mnie wtedy wymroziło!
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: ceper » 16 kwietnia 2021, 15:36

Można rzec, że mieliście fajny klimat, bo ani tu śnieżycy, ani zawieruchy, przynajmniej w porównaniu do mego wypadu w dniu 2013-03-13. Rankiem zbiegając ze Skrzycznego spotkałem sokoła (prowadził ekipę GS na Skrzyczne i do Malinowskiej Skały), a to nigdy nic dobrego nie wróżyło. Podjechałem na )( Krowiarki i ruszyłem do góry. Na Sokolicy twardziele zawracali. Ja nie dam rady? Do zimowej KGP pozostały mi Rysy i Babia Góra, na obu byłem wiele razy. Nad Sokolicą widoczność zerowa i solidnie wieje w plecy. Na smartfonie sprawdzałem swe położenie, więc szybko dotarłem na Diablak. Wracam - szlak idealny, twarda pokrywa zmrożonego śniegu. Po kilkunastu minutach pada z zimna smartfon, mam kompas(nawet 4), więc idę na wschód. Nawet jedną tyczkę odnalazłem i ponownie gubię szlak - podobnie jak z )( Sowiej na Śnieżkę, ale tu przynajmniej się nie zapadam. Udało się wrócić na Sokolicę - jestem w domu...
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: Marshal23 » 16 kwietnia 2021, 17:22

Co za spontan. Brawo
Uwielbiam taką pogodę,fotki mega-jak zawsze
Super
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: Panda » 16 kwietnia 2021, 21:34

wyglądacie jak deszcze niespokojne co potargały sad. musiało być super extra extremalnie.
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Re: Babia Góra czyli prawie Everest, 9.04.2021

Post autor: heathcliff » 17 kwietnia 2021, 0:12

Zbyszku po zdjęciach widać, że warto było to zobaczyć i odczuć :spoko:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ