Rezerwacja miejsca w schronisku nad Morskim Okiem

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Rezerwacja miejsca w schronisku nad Morskim Okiem

Post autor: robson » 26 listopada 2011, 16:48

Drodzy forumowicze mam pytanie ,czy ktoś ma doświadczenie z wczesną rezerwacją miejsc w schronisku nad Nad Morskim Okiem? Zastanawiam się czy poczekać z telefonem do nowego roku czy już powoli myśleć o rezerwacji miejsc na sierpień 2012 . Za wskazówki będę wdzięczny.
Mirek

Post autor: Mirek » 26 listopada 2011, 17:26

Poczekaj na 2012 r,teraz nic nie załatwisz.Mają inne sprawy na głowie.Ale zawsze możesz zadzwonić i dowiesz się co i jak.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 27 listopada 2011, 1:56

Proponuję ok. lutego początku zadzwonić i pewnie będzie spokojnie można rezerwować,bo teraz to tak jak Mirek pisze :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 07 grudnia 2011, 17:47

Ja bym zaczął zaraz na początku stycznia. Kiedyś próbowałem trochę później, to owszem były wolne terminy w sierpniu, ale nie wtedy gdy mi pasowało. I musiałem całkowicie zrezygnować.
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 07 grudnia 2011, 21:03

My w tym roku rezerwowalismy w styczniu na poczatku i były juz tylko miejsca w starym schronisku. Więc czym wcześniej tym lepiej.
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 08 stycznia 2012, 12:28

Miejsca na rezerwacje noclegu w nowym schronisku na początek sierpnia 2012 r jeszcze były przed świętem Trzech Króli , lecz wolne miejsca były w 6 osobowym pokoju .Dziękuje wszystkim za wskazówki dotyczące rezerwacji .
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 08 stycznia 2012, 14:45

Właśnie niedawno zarezerwowałem sobie noclegi na wrzesień 2012r....o dziwo były jeszcze wolne miejsca w nowym schronisku :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 08 stycznia 2012, 14:57

robson pisze:na początek sierpnia 2012 r jeszcze były przed świętem Trzech Króli , lecz wolne miejsca były w 6 osobowym pokoju
Nie jest jeszcze tragicznie na czerwiec można zarezerwować miejsce w 6 (MO) i w 4 (5).
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 16:25

Różnie z tymi rezerwacjami bywa. Niekiedy i m-c wcześniej nie ma z nimi problemu (kilka lat temu właśnie tak załatwiłam noclegi w starym moku).

Z doświadczenia wiem też, że w sezonie letnim dużo mniejsze jest obłożenie w dni powszednie (tym samym większa szansa załatwienia w tych dniach pobytu nawet krótko przed przyjazdem).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 16:29

Tak na marginesie, w starym schronisku jest o wiele lepiej niż w nowym, moim zdaniem...
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 31 stycznia 2012, 19:07

sokół pisze:Tak na marginesie, w starym schronisku jest o wiele lepiej niż w nowym, moim zdaniem...
Oczywiście. I przynajmniej jadalnia normalna.
A co do samej rezerwacji to we wrześniu nie miałem z tym problemu. Przychodzę rano, mówię:
- jeden nocleg poproszę.
w odpowiedzi słyszę:
-bardzo proszę.
I to bez wcześniejszej rezerwacji. (oczywiście w starym).
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ