Czeskie Boudy - okolice Szrenicy

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Czeskie Boudy - okolice Szrenicy

Post autor: Norbert124 » 01 czerwca 2009, 19:30

Cześć.
Może znacie jakąś czeską boude w okolicach Szrenicy lub Łabskiego Szczytu, wartą polecenia i z normalną ceną? Normalna cena to ok. 50 zł.
Proszę o pomoc. Wyjazd planujemy 6-7 czerwca, wiec bliziutko. :)
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 01 czerwca 2009, 20:48

Najlepiej schronisko pod Łabskim Szczytem, ma klimat, polecam :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 czerwca 2009, 20:51

Mariusz pisze:Najlepiej schronisko pod Łabskim Szczytem, ma klimat, polecam
ale to jest w Polandii :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 01 czerwca 2009, 21:01

janek.n.p.m Wiem ale ja wolałbym zejść do tego schroniska niż spać np w tym betonowym molochu poniżej Łabskiego Szczytu :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 czerwca 2009, 21:05

Mariusz pisze:janek.n.p.m Wiem ale ja wolałbym zejść do tego schroniska niż spać np w tym betonowym molochu poniżej Łabskiego Szczytu
Norbert był pod łabskim, a teraz chce czegoś nowego, betonowy czy drewniany ważne by Browarów nie zabrakło :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 02 czerwca 2009, 9:01

janek.n.p.m pisze:Norbert był pod łabskim, a teraz chce czegoś nowego, betonowy czy drewniany ważne by Browarów nie zabrakło
Janek, Ty złośliwcze :) Nie powiem nie browarką, ale wolę schroniska z klimatem. Szukam boudy ponieważ nie jadę sam i tak zaplanowaliśmy wypad.
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 0:19 przez Norbert124, łącznie zmieniany 1 raz.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2009, 0:13

Norbert124 pisze:
janek.n.p.m pisze:Norbert był pod łabskim, a teraz chce czegoś nowego, betonowy czy drewniany ważne by Browarów nie zabrakło
Janek, Ty złośliwcze :) Nie powiem nie browarką, ale wolę schroniska z klimatem. Szukam boudy ponieważ nie jadę sam i tak zaplanowaliśmy wypad.
Hmmmm a może jest to kwestia zaplanowanej wcześniej wspólnie trasy ???
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 18:58 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 03 czerwca 2009, 0:20

Poprawione :)
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 03 czerwca 2009, 13:00

Vosecka bouda wygląda klimatycznie, ale nie wiem jak tam jest w środku. tyle, że teraz pewnie bedzie już otwarta, bo rok temu w weekend majowy nie była.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 03 czerwca 2009, 21:45

dzięki
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 04 czerwca 2009, 6:46

Byłem w wiekszości czeskich schronisk w Karkonoszach , Vosecka bouda nie odbiega standardem od innych , jest kelner i takie tam niczym hotel :) , mi to generalnie nie przeszkadza . Co do cen to teraz jest kłopot ze względu na wysoki kurs korony do złotego generalnie sie raczej nie opłaca :( . Poniżej Snieżnych Kotłów są dwa bodaj najtańsze i najbardziej przypominające wystrojem schroniska ,Medvedi bouda oraz Brádlerovy boudy , szczególnie to pierwsze jest godne polecenia swego czasu browca kupiłem tam za 4 zł :) ........tylko teraz ta korona 1,7 z hakiem :/
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Gaclan

Post autor: Gaclan » 08 czerwca 2009, 20:06

Byliśmy w Labskiej Boudzie, relacja i opinie w temacie:

viewtopic.php?t=2549
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 08 czerwca 2009, 23:27

Gaclan koło tego betonowego badziewia tylko przechodziliśmy ale jak przeczytałem w relacji, dobrze że tam nie zaglądnęliśmy :)
Wyżej napisałem że wolałbym zasuwać na polską stronę, jak widać nie był to zły pomysł :)
Jedyna rekompensata to piękna okolica, szkoda że zeszpecona takim bunkrem. :zly:
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ