Najlepsze Schroniska

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2008, 12:23

Mój przybliżony ranking to Tatrzańskie schroniska Ornak i Roztoka na czele,schronisko na Śnieżniku,Samotnia reszta niesklasyfikowana bo nieskorzystałem w pełni z oferty,nie nocowałem bądź byłem raz-dwa w lub ogóle
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2008, 12:26

bikmen pisze:W moim rankingu schronisk w których dotychczas byłem, to polecam
bacówkę na Krawcowym Wierchu.
To prawda,to miejsce ma swój niepowtarzalny urok :spoko:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 20 lipca 2008, 19:45

To prawda,to miejsce ma swój niepowtarzalny urok :spoko:
żeby jeszcze tam tak latem robaki nie gryzły w nocy :P
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2008, 20:01

Pudelek pisze:żeby jeszcze tam tak latem robaki nie gryzły w nocy
Zmorą tego miejsca są bardzo upierdliwe meszki :zly: .Ale chyba idzie ku lepszemu,byłem tam ostatnio 2 tyg.temu i meszek było jakby mniej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2008, 12:19

bikmen pisze:W moim rankingu schronisk w których dotychczas byłem, to polecam bacówkę na Krawcowym Wierchu. Byłem tam dwa lata temu zimą. Czysto, ciepło no i najważniejsze "wyrko" odpowiedniej wielkości :D . Polecam też, (pod kontemwidoków) bacówkę na Maciejowej.
Zgadzam się.
mirkow pisze:Zmorą tego miejsca są bardzo upierdliwe meszki :zly: .Ale chyba idzie ku lepszemu,byłem tam ostatnio 2 tyg.temu i meszek było jakby mniej :)
Ogólnie na terenie Nadleśnictwa Ujsoły i lasów ościennych meszek i owadów gryzących jest mniej (ale i tak dużo). Jest to spowodowane akcją, jaka miała miejsce coś w kwietniu lub maju. Polskie i Słowackie służby leśne wzmożyły ilość specyfików chemicznych zabijających kornika (podobno nawet niektóre obszary były spryskiwane z samolotu, ale to tylko "podobno). Skutkiem ubocznym tej akcji jest zniszczenie wielu miejsc lęgowych/rodnych (nie mam zielonego pojęcia jak to nazwać) właśnie meszek czy innych owadów. A w samych zbiornikach przy przynętach na korniki topi się także wiele meszek. Ja całe szczęście też to odczuwam!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 12:59

A ja uwielbiam chatkę studencka pod Potrójną w Beskidzie małym. Tam jest taki klimat jakiego nie spotkałem od lat 70tych. Tam chodza w większości przypadków "prawdziwi" turyści, którzy tworzą tę atmosferę. Chatka jest mała, b. przytulna, a kuchnia wspólna. Mówię wam coś niesamowitego. Np. na nocleg to musieliśmy wchodzić po drabinie na poddasze, bo pod samym szczytem gospodarz wygospodarował trójkątne ale za to długie lokum dla kilku osób. Miało się wrażenie jakby się spało w namiocie.
P.S. jak chcecie to mogę wrzucić parę fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2008, 21:45 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Mirek

najlepsze schroniska

Post autor: Mirek » 07 sierpnia 2008, 13:49

[bLlegend[/b] dawaj brachu fotki dawaj :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 16:21

Legend Dawaj fotki :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 23:39

Fotki już są - powyżej
Mirek

najlepsze schroniska

Post autor: Mirek » 08 sierpnia 2008, 5:10

Legend pisze:Fotki już są - powyżej
Legend kurdebalansik zabierz mnie kiedyś ze sobą :hura: :zoboc:A który ty to jesteś. :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 sierpnia 2008, 11:17

No o chatce pod Potrójna juz otatnio pisalismy, że jest LEGENDarna;) Moje koledzy jak mówią o popijawie, to zawsze się przewinie temat Potrójnej:]

A w rankingu na schroniska, to ja bym dorzucił Pilsko. Pieknie odnowione, prawie jak hotel w dolinie:]

Tylko juz bez tego klimatu.

A jeszcze jest schronisko w Dolinie Pięciu Stawów, z genialnymi kibelkami. Zawsze sie zastanawiałem, jak kobiety sobie tam radzą...
Anonymous

Re: najlepsze schroniska

Post autor: Anonymous » 08 sierpnia 2008, 13:07

mirek pisze:
Legend pisze:Fotki już są - powyżej
Legend kurdebalansik zabierz mnie kiedyś ze sobą :hura: :zoboc:A który ty to jesteś. :hura:
Ja jestem w tej czapce w łaty, albo bez czapki i bez włosów. Możemy się kiedyś wybrać, bardzo chetnie, tylko może trochę później bo obecnie mam nogę w gipsie no i leczenie trochę potrwa.

Obrazek
Mirek

najlepsze schroniska

Post autor: Mirek » 08 sierpnia 2008, 15:37

Legend wracaj brachu szybko do zdrowia.Góry czekają :hura: :spoko:
Łobuz

Post autor: Łobuz » 27 sierpnia 2008, 16:50

najlepsze schroniska według mnie jakie dotychczas odwiedziłem to Ziarska Chata, naprawdę coś pięknego, fajny klimat, super widoki i genialna baza wypadowa, a drugie miejsce ma schronisko w Piatce, największa zaleta tego schroniska jest to ze ile by nie było ludzi zawsze położą cię chociaż na podłodze, a i widoki bardzo zacne :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 27 sierpnia 2008, 16:59

mithape pisze:A w rankingu na schroniska, to ja bym dorzucił Pilsko. Pieknie odnowione, prawie jak hotel w dolinie:]
ale co w tym schronisku takiego fajnego? pokoje, owszem, niczego sobie (przynajmniej były takie kilka lat temu), ale w góry nie chodzę dla ładnych pokoi. obsługa - średnio średnia, ja akurat miałem szczęście, bo było mało stonki, ale generalnie to takich plecakowców olewają. żarcie - paskudne i drogie. widoki - niezłe, ale to akurat nie zasługa schroniska. klimat - zero. więc co fajnego?

latem znacznie lepiej jest zejść do bazy na Górowej - tam jest fajny klimat. zimą to wolę przejść choćby na Rysiankę, a jeszcze lepiej na Krawców, no ale to już z 5 godzin jest.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ