Najlepsze Schroniska

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 kwietnia 2011, 11:09

Pudelek pisze:nie wiem kto ci naopowiadał takich bzdur, ale ich powtarzanie nie sprawi, że staną się prawdą
Kodeks wykroczeń :
Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych LUB nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Zwyczajowo regulują to przepisy lokane.
Rozdział 6.
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe.
§ 28.
1. Utrzymujący psy i inne zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi i innych zwierząt i ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich zwierząt.
2. W szczególności do obowiązków utrzymujących psy i zwierzęta domowe należy:
1) sprawowanie stałego i skutecznego dozoru dozoru nad psami i innymi zwierzętami domowymi; zwolnienie od tego obowiązku może nastąpić tylko wówczas, gdy zwierzęta te są na uwięzi lub znajdują się na terenie należycie ogrodzonym, uniemożliwiającym jego opuszczenie,
2) w miejscach publicznych prowadzenie psów na uwięzi, a psów agresywnych lub
w inny sposób niebezpiecznych czy uciążliwych dla otoczenia (w tym wszystkich ras psów wymienionych w § 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy - Dz. U. Nr 159, poz. 1051, z 2002 r. Nr 135, poz. 1141) w założonych kagańcach.
W miejscach, gdzie nie stwarza to zagrożenia, pies może znajdować się bez uwięzi tylko wówczas, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.

Ustawa o lasach zakazuje puszczania psów luzem w lesie i właściciela można ukarać.

Wydaje mi się, że nie ma u nas w kraju jednolitych przepisów mówiących o obecności psów na danym terenie. Większość PN dopuszcza obecność psów, ale muszą iść na smyczy. Jeśli pies jest agresorem dodatkowo w kagańcu.
To jest trochę dziwna polityka, ponieważ nigdy nie wiadomo z jaką reakcją władzy możemy się spotkać.
I tak np. w Bieszczadach jest zakaz wprowadzania psów, podobnie w Tatrach, Gorcach, Pieninach. W Karkonoskim i w Górach Stołowych nie ma problemu, można iść z pieskiem.
Czasami można spotkać takie absurdy, jak zakaz wprowadzania psów do lasów w Beskidzie Żywieckim. Tablice takie umieszczone przez nadleśnictwo widzialem powyżej Żabnicy i Ujsoł.

Jednak wszedzie jest potrzebny zdrowy rozsądek, przepisy wszystkiego nie załatwią.
Uważam temat za wyczerpany. Resztę proszę w temacie "Pies w górach".
viewtopic.php?t=2651
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 03 maja 2011, 22:27

Bardzo lubię Telesforówkę na Trzech Kopcach,sympatyczni gospodarze i ceny zjadliwe.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2011, 21:16

mam takie pytanie: jak oceniacie schronisko na przyslopie? czysto robia jedzenie i smacznie? np ww porownaniu z przegibkiem
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2011, 16:33

jutro nocuje w schronisku w Dolinie Roztoka,nocował tam ktoś jakie wrażenia ?
Anonymous

Ranking schronisk górskich

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2011, 18:56

W temacie. Link do głosowania na najfajniejsze schronisko górskie Małopolski. I przy okazji fajne nagrody do zdobycia. M.in. noclegi w tychże schroniskach :)

http://www.krakow.naszemiasto.pl/serwis ... ,t,tm.html
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 06 lipca 2011, 19:40

farben Zapraszam do działu "Przedstaw się" tu jest taka nowa świecka tradycja.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 06 lipca 2011, 20:08

farben nie przywita się,znalazł też na to inne fora; http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=3802
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2011, 22:20

Atomo pisze:jutro nocuje w schronisku w Dolinie Roztoka,nocował tam ktoś jakie wrażenia ?
jak dla mnie świetne schronisko. klimat takich starych schronisk, zupełnie inny od murowańca itp "hoteli" górskich. ja je polecam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2011, 8:29

:oki:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 lipca 2011, 8:57

Atomo pisze:jutro nocuje w schronisku w Dolinie Roztoka,nocował tam ktoś jakie wrażenia ?
Bardzo dobre! :spoko:
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 14 stycznia 2012, 19:50

Czy łatwo się skontaktować z schroniskiem Andrzejówka?? Chcę zarezerwować sobie noclegi i tak dzwonie od rana do schroniska i nic.....Ktoś orientuję się dlaczego tam nie odbierają telefonów?? ew.macie inny numer do schroniska niż: +48 74 8424883. Jak rezerwować noclegi??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 14 stycznia 2012, 19:50

Czy łatwo się skontaktować z schroniskiem Andrzejówka?? Chcę zarezerwować sobie noclegi i tak dzwonie od rana do schroniska i nic.....Ktoś orientuję się dlaczego tam nie odbierają telefonów?? ew.macie inny numer do schroniska niż: +48 74 8424883. Jak rezerwować noclegi??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 14 stycznia 2012, 20:41

Chmielo pisze:Czy łatwo się skontaktować z schroniskiem Andrzejówka?? Chcę zarezerwować sobie noclegi i tak dzwonie od rana do schroniska i nic...
Ja miałem podobny problem w maju 2011r z dodzwonieniem się do ,,Andrzejówki ,, i niestety nie dodzwoniłem nie na ten sam numer 74 8424883 nikt nie odpowiedział . Nie wiem dlaczego tak jest ale będąc w pazdzierniku to schronisko miało się bardzo dobrze lecz wtedy przyjechałem bez dzwonienia wcześniejszego.Może już inny numer mają ?,ale coś jest na rzeczy że nie można się dodzwonić na ten numer .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 16:33

bezkonkurencyjne Teryho Chata :D
Mirek

Post autor: Mirek » 31 stycznia 2012, 22:09

Zdecydowanie chata Hradek.
ODPOWIEDZ