Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 22 grudnia 2011, 10:07

tidżej pisze:Picasa Web Albums to niezależna usługa google, którą można - a nie trzeba - połaczyć z profilem Google.
Można jednak tego nie robić...
Obawiam się, że nie jest to takie proste, aby się temu oprzeć.
Google zaproponowało wszystkim połączenie picassy z google+, wiele osób kliknęło OK, nie zastanawiając się zbytnio o co chodzi. Obecnie jest taka sytuacja, że większość obserwowanych przeze mnie użytkowników picassy jest już w google+ i ja np. nie mogę skomentować ich zdjęcia, bo pisze mi, że aby to zrobić muszę przejśc do google+.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 22 grudnia 2011, 10:13

Katarynka pisze:ja też wolę starszą wersję, bez tego google +, ale nie umiem jej z powrotem przełączyć, może się komuś to udało?
W ustawieniach konta masz funkcję "Usuń profil i funkcje Google+". Wg googli usunie się tylko zawartość google+ i związana z tym funkcjonalność w innych usługach. Same usługi - w tym picasaweb - powinny pozostać.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 grudnia 2011, 10:17

Google zaproponowało wszystkim połączenie picassy z google+, wiele osób kliknęło OK, nie zastanawiając się zbytnio o co chodzi.
właśnie tak zrobiłam.
tidżej pisze:W ustawieniach konta masz funkcję "Usuń profil i funkcje Google+". Wg googli usunie się tylko zawartość google+ i związana z tym funkcjonalność w innych usługach. Same usługi - w tym picasaweb - powinny pozostać.
krok po kroku doszłam do tego jak usunąć, usunęłam konto google+ i rzeczywiście wszystko co było wcześniej powróciło do stanu poprzedniego.
Jednak nie mogę teraz komentować niektórych albumów użytkowników.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 22 grudnia 2011, 10:55

tidżej, dzięki :)
sprocket73 pisze:Obawiam się, że nie jest to takie proste, aby się temu oprzeć.
Google zaproponowało wszystkim połączenie picassy z google+, wiele osób kliknęło OK, nie zastanawiając się zbytnio o co chodzi. Obecnie jest taka sytuacja, że większość obserwowanych przeze mnie użytkowników picassy jest już w google+ i ja np. nie mogę skomentować ich zdjęcia, bo pisze mi, że aby to zrobić muszę przejśc do google+.
HalinkaŚ pisze:Jednak nie mogę teraz komentować niektórych albumów użytkowników.
No właśnie :zly: też zmieniłam na to google +, bo chciałam pochwalić czyjeś zdjęcie, które już było w google +. To trochę taka manipulacja ...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2011, 11:54

właśnie zauwazyłem i zaktualizowałem picase na wersję 3.9, może trochę ułatwią nam życie
Zbychu

Post autor: Zbychu » 22 grudnia 2011, 11:59

Dobrze, że o tym piszecie, bo przez chwilę /co prawda krótką/ zastanawiałem się nad aktywowaniem google+, ale jak widzę na szczęście moja niechęć do masowych portali społecznościowych wzięła górę i uchroniła mnie od niezadowolenia :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2011, 19:04

Ja G+ testowałem od samego początku... ale takiego obrotu nie przewidziałem. Google jedną decyzją dobiło swoją słabo rozwijającą się usługę społecznościową.

Podobnie jak większość użytkowników zrezygnowałem z G+
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 grudnia 2011, 12:59

sprocket73 pisze:Obecnie jest taka sytuacja, że większość obserwowanych przeze mnie użytkowników picassy jest już w google+ i ja np. nie mogę skomentować ich zdjęcia, bo pisze mi, że aby to zrobić muszę przejśc do google+.
u mnie większość jeszcze nie, ale sporo. Jednak nie ulegnę szantażowi i nie połączę się z +, najwyżej nie będę nikomu komentować, zdjęć też obejrzę mniej. Trudno - w sumie ich strata, jeśli grono oglądaczy się zmniejszy.

opek pisze:Podobnie jak większość użytkowników zrezygnowałem z G+
brawo! kilka razy chciałem coś skomentować, ale łapałem się, że nie mam + :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 29 grudnia 2011, 15:08

opek
Z tego co piszą na różnych portalach, to raczej jesteś w mniejszości jeśli chodzi o rezygnację z g+
g+ ma już podobno ok. 100 mln użytkowników. Więc niestety prawdobodobnie w jakiś tam sposób zostaniemy zmuszeni do przejścia lub poszukania nowego serwera.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 grudnia 2011, 15:17

Tauzen pisze:ok. 100 mln użytkowników
wystarczy, żeby nasi znajomi nie mieli g+ to nawet pięć miliardów użytkowników nam niestraszne :D

to tak jak z facebookiem - są ludzie, którzy bez tego życ nie umieją, są ludzie, którzy mają go w głębokiej pogardzie i są tacy, którzy zmądrzeli i przeszli z jednych do drugich ;)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 grudnia 2011, 22:11

Tauzen pisze:opek
Z tego co piszą na różnych portalach, to raczej jesteś w mniejszości jeśli chodzi o rezygnację z g+
g+ ma już podobno ok. 100 mln użytkowników. Więc niestety prawdobodobnie w jakiś tam sposób zostaniemy zmuszeni do przejścia lub poszukania nowego serwera.
Płacę Googlom rocznie za miejsce na serwerze, żeby mieć zdjęcia w 'kupie'. Nie wyobrażam sobie przejścia na inny serwer i przenieść GB zdjęć... lub co gorsze wgrać to na nowo na inny serwer. (kilka miesięcy temu i tak obniżyłem jakość zdjęć podczas dodawania logotypów, do zdjęć (ach Ci złodzieje cudzych zdjęć). Rok temu miałem GB na picasaweb :/
Pudelek pisze:brawo! kilka razy chciałem coś skomentować, ale łapałem się, że nie mam + :D
I tu jest problem... po usunięciu G+ część komentarzy do zdjęć mi się straciła. Chyba w pewnym momencie były już zapisywane z innej bazie danych
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 grudnia 2011, 11:53

Pudelek pisze:wystarczy, żeby nasi znajomi nie mieli g+ to nawet pięć miliardów użytkowników nam niestraszne

to tak jak z facebookiem - są ludzie, którzy bez tego życ nie umieją, są ludzie, którzy mają go w głębokiej pogardzie i są tacy, którzy zmądrzeli i przeszli z jednych do drugich
Dokładnie. Ja olałem plusa, tak jak olewam i face coś tam czy naszą szKape :lol:
Awatar użytkownika
mark65
Turysta
Turysta
Posty: 75
Rejestracja: 11 lutego 2011, 0:55

Post autor: mark65 » 30 grudnia 2011, 17:11

a ludzie mówią, że jak cię nie ma na bookfejsie, to nie istniejesz :lol:
g...o prawda
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 04 stycznia 2012, 9:56

Znalazłem darmowe 6GB przechowywania danych czy też zdjęć. Jeszcze nie miałem czasu się tym bawić, ale myślę że warto wypróbować. Jedyny minus to że nie jest po polsku..

tu link do rejestracji.
https://www.sugarsync.com/signup?startsub=5

link do opisu.
http://www.dobreprogramy.pl/underface/S ... 28452.html
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2012, 12:32

tidżej pisze:
Katarynka pisze:ja też wolę starszą wersję, bez tego google +, ale nie umiem jej z powrotem przełączyć, może się komuś to udało?
W ustawieniach konta masz funkcję "Usuń profil i funkcje Google+". Wg googli usunie się tylko zawartość google+ i związana z tym funkcjonalność w innych usługach. Same usługi - w tym picasaweb - powinny pozostać.
ooo dzięki! szukałam tego od paru dni i dzięki Tobie udało mi się umknąć z G+ :)
ODPOWIEDZ