Konkursy - dyskusje, propozycje itp.

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 12:35

adamek pisze:ale to w żaden sposób nie zmieni sytuacji, że większa ilość osób będzie odgadywała zagadki
Więc co proponujesz?
Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 12:38

Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest coś takiego jak w rebusach, bez punktacji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 kwietnia 2012, 12:41

Maciej pisze: myślę, że wersja z PW jaką proponuje Sokół ma służyć temu, by odpowiedź nie ukazała się publicznie po 1 minucie, ale każdy miał czas i szansę udzielić odpowiedzi w dłuższym terminie.
Ok, i padnie przykładowo 15 poprawnych odpowiedzi. W jaki sposób wyłonić tego, kto ma zadawać dalej? Jeśli ten kto napisał pw pierwszy, to jest to to samo, co tu publicznie. A jeśli nie ten, kto był najszybszy, to... no właśnie... Metodą chybił trafił, losowanie?
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 19 kwietnia 2012, 12:44

ja tylko stwierdziłem fakt, jaki wg. mnie istnieje
Mike pisze:Więc co proponujesz?
nie wiem, od wczoraj się zastanawiam i we wszystkich propozycjach widzę jakieś ALE.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 kwietnia 2012, 12:49

adamek pisze: nie wiem, od wczoraj się zastanawiam i we wszystkich propozycjach widzę jakieś ALE.
To może po prostu nic nie zmieniać :zoboc: I tak zawsze będzie jakieś ALE, cokolwiek się nie wymyśli. Nie wszystko wszystkim podpasuje. Nie ma żadnych gwarancji, że po zmianach więcej osób będzie chciało się w to bawić. Mi samej czasami się nie chce i pauzuję np tydzień (wiem, że Mike też :D ) i jakoś to niczego nie zmienia. Nadal bawi się 5 osób na krzyż.
Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 12:51

Zróbmy tak:
Ja się wycofuję z zagadek. Może wtedy będą prostsze.
A jak nie będzie odpowiedzi po dwóch dniach to może się włącze. :)
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 19 kwietnia 2012, 12:53

vatteri pisze:Ok, i padnie przykładowo 15 poprawnych odpowiedzi. W jaki sposób wyłonić tego, kto ma zadawać dalej? Jeśli ten kto napisał pw pierwszy, to jest to to samo, co tu publicznie. A jeśli nie ten, kto był najszybszy, to... no właśnie... Metodą chybił trafił, losowanie?
Na ten problem - moim zdaniem - wybrałbym to:
zagadkę powinien zadawać lider pod względem punktacji wśród odgadujących, czyli ten, kto ma najwięcej punktów z tych 15 osób które zgadły.

Jakby nie zostało uzgodnione, ja się będę bawił, bo to lubię (jeszcze), a jak mi się znudzi, to już się nie będę bawił.

:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 kwietnia 2012, 13:02

Maciej pisze: zagadkę powinien zadawać lider pod względem punktacji wśród odgadujących, czyli ten, kto ma najwięcej punktów z tych 15 osób które zgadły.
Rozumiem to tak, że Mike zadaje, reszta ma 24 h na podanie odpowiedzi na pw, po tym czasie lider punktuje wszystkich, którzy poprawnie odgadli. Po pierwszej zagadce może być 15 liderów :D

Mike się nie wygłupiaj, nie o takie rozwiązanie chyba chodziło :(
Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 13:08

vatteri pisze:Mike się nie wygłupiaj, nie o takie rozwiązanie chyba chodziło
Trochę mnie to już znudziło. Poza tym brakuje mi czasu na inne rzeczy. Dostałem też od administracji do wykonania pewne zadanie i tam skupiam teraz swoją uwagę. :)
Ale i tak dużo się przez te zagadki nauczyłem.
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 19 kwietnia 2012, 13:19

vatteri pisze: Rozumiem to tak, że Mike zadaje, reszta ma 24 h na podanie odpowiedzi na pw, po tym czasie lider punktuje wszystkich, którzy poprawnie odgadli. Po pierwszej zagadce może być 15 liderów :D
Tak, może tak być, nawet więcej, może tak być również po 3, 30 i 300 zagadce, że będzie remis. Więc tedy może wybierać zadający zagadkę. Albo jak tam się ustali. Co to za problem? Trzeba się dogadać.
Próbuję konstruktywnie rozważyć temat, ale widzę, że nie ma takiej potrzeby.

Ja pass.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 kwietnia 2012, 16:19

czy w konkursach wszystko co dobrze działa musi zostać popsute?

pytanie, zagadka, punkt albo nie - proste. Wysyłanie komuś coś na PW, liderzy i inne pierdoły... po co? ktoś się chce wykazać pomysłowością? bo niektórzy płaczą, że nie zdążyli z odpowiedzią, bo ktoś ich uprzedził? ludzie, przecież to zabawa, a widzę, że grono traktujących ją jako śmiertelną rywalizację stale się zwiększa. Teraz każdy ma szansę zadać swoją zagadkę jak odpowie, a nie jakiś "lider"...

plusem jest to, że tutaj się dużo dzieje, zagadek jest dużo, więc jak nie znam odpowiedzi to czekam na następną, która może być za dzień, za godzinę ale i za kwadrans. A nie to jakiegoś sztucznie określonego czasu i potem znowu czekać na jedno zdjęcie lub pytanie...

w takiej sytuacji to konkursy sobie daruję (tak jak darowałem sobie zdjęcia po kolejnych coraz dziwniejszych zmianach) - kombinatorów i kombinowania jest tutaj stanowczo za dużo...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 19 kwietnia 2012, 16:41

Pudel zgadzam sie z Tobą po całości!! Po co zmieniać coś co dobrze działa i służy naszej zabawie????
Bogdan

Post autor: Bogdan » 19 kwietnia 2012, 16:50

Też się zgadzam z Pudelkiem
Zbychu

Post autor: Zbychu » 19 kwietnia 2012, 17:08

Żeby rozwiązać problem, to trzeba znać jego przyczynę. Najpierw trzeba znaleźć odpowiedź dlaczego do zabawy nie dołączają nowe osoby, a później zastanowić się jak to zmienić.

Ja np. nie tylko w tym konkursie czasami znając odpowiedź nie udzielam jej, bo nie mam czasu, lub pomysłu na zadanie nowej. Ciekaw jestem co zniechęca innych?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 19 kwietnia 2012, 17:40

Przeniosłam dyskusję tutaj, aby toczyła się w jednym miejscu.
ODPOWIEDZ