Konkurs GÓRY ŚWIATA

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 07 czerwca 2013, 21:18

adamek pisze:widziałem fotki ze szczytu i nie było śniegu.
Byłem na szczycie i śniegi są :)

Weź pod uwagę lodowce jako stałą część pokrywy śnieżnej, wszak nie topnieją jeszcze do zera. W niedalekim sąsiedztwie jest jednak góra o niewiele mniejszej wysokości, która takowych 'atrakcji' nie posiada. W upalne lata, jest zupełnie 'kamienisto-skalista'.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 07 czerwca 2013, 22:12

to może Incahuasi
http://www.peakbagger.com/photo/large/p261L.jpg

jck pisze:Byłem na szczycie i śniegi są
na Wołowcu też leży śnieg :kukacz:
a tu jakoś nie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ojos_ ... summit.jpg


przeszukałem co miałem dostępne, więc jak nie Incahuasi, to się poddaję
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 07 czerwca 2013, 22:18

No i masz punkt.

25 pkt. - jck
24 pkt. - adamek
23 pkt. - krk
13 pkt. - dabo
12 pkt. - adrians_osw
10 pkt. - Robert J
9 pkt. - GosiaB
7 pkt. - bton1
5 pkt. - nadi184
4 pkt. - Królik, PiotrekP
3 pkt. - Dżola Ry
2 pkt. - salek, Paweld, radko, Malgo, Wiolcia, Katarynka Maciej
1 pkt. - Patrycja, AniaŻ, RafałS, Ardaryk, Lempicka, Rafaello, Dobromił, dradamu, mrówkojad,, Password, Zbychu, Pudelek
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 08 czerwca 2013, 7:34

Obrazek

co to za góra, najwyższa w w pewnym rejonie?

Według niektórych źródeł po raz pierwszy zdobyta przez badacza o polskim pochodzeniu, oficjalnie trzyosobowa ekipa weszła na szczyt kilkadziesiąt lat później.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2013, 10:10

Kluczewska Sopka Wulkan na Kamczatce. Wznosi się na wysokość 4750m.n.p.m, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Eurazji
Wierzę wikipedii :)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 08 czerwca 2013, 12:03

:spoko:

25 pkt. - jck
24 pkt. - adamek
23 pkt. - krk
13 pkt. - dabo
12 pkt. - adrians_osw
10 pkt. - Robert J
9 pkt. - GosiaB
7 pkt. - bton1
5 pkt. - nadi184
4 pkt. - Królik, PiotrekP
3 pkt. - Dżola Ry
2 pkt. - salek, Paweld, radko, Malgo, Wiolcia, Katarynka Maciej
1 pkt. - Patrycja, AniaŻ, RafałS, Ardaryk, Lempicka, Rafaello, Dobromił, dradamu, mrówkojad, Password, Zbychu, Pudelek, Ceper
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2013, 19:13

Widać Alpy /co do tego nie ma wątpliwości/ - oto najwyższy łańcuch górski w regionie, ze zbocza którego wypływa rzeka dłuższa od Wisły. Podać nazwę rzeki (opcjonalnie pasma górskiego)
Załączniki
alpy.JPG
alpy.JPG (16.88 KiB) Przejrzano 891 razy
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 08 czerwca 2013, 20:32

Ceper pisze:rzeka dłuższa od Wisły
to może być tylko Ren
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2013, 21:04

adamek pisze:to może być tylko Ren
Wisła ma kilo z hakiem, więc może być i inna rzeka, niekoniecznie Ren
A waży ona dużo więcej niż kilo :)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 08 czerwca 2013, 21:27

Ceper pisze:A waży ona dużo więcej niż kilo
więc Dunaj

tylko, że Dunaj wypływa ze Schwarzwaldu a to nie są Alpy :kukacz:

albo nie rozumie pytania :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2013, 22:04

:nie:
Pozory mylą. Spojrz na fotkę - jest to znany szczyt, nawet laikom w temacie gór. Każdy gimnazjalista o nim słyszał. Ja na nim nie byłem i na 99% nie będę, jestem patriotą.

Edit: gdybym był prawdziwym patriotą, to jednak powinienem tam się wybrać ...
Zbychu

Post autor: Zbychu » 08 czerwca 2013, 22:19

Az ciekaw jestem odpowiedzi :) Z rzek dluzszych od Wisly z naszej czesci Europy jest wymieniony Ren i Dunaj. Jest jeszcze Laba, ale ta ma zrodla w Karkonoszach.

Patrzac na zlewnie Alp oprocz Renu i Dunaju na uwage jedynie zasluguje Rodan i Pad, ale te sa krotsze od Wisly. Majaca ponad 1000 km, ale krotsza od Wisly, jest tez Loara, wyplywajaca z Masywu Centralnego, ktory do Alp nie nalezy ... tak wiec ciekawe, ciekawe :)
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2013, 22:28 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 08 czerwca 2013, 22:27

Nie jednemu psu Burek .... :lol: :P

Rzeka ta to Murray River /Murray/ 2.575 km wyplywajaca z Gor Snieznych w Alpach ... Australijskich :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2013, 22:43

Zbychu pisze:Rzeka ta to Murray River /Murray/ 2.575 km wyplywajaca z Gor Snieznych w Alpach ... Australijskich
ów patriotyzm i fotka dotyczą Góry Kościuszki, najwyższego szczytu AA (nie kojarzyć z aa).
Grunt to dobra zabawa :)
25 pkt. - jck
24 pkt. - adamek
23 pkt. - krk
13 pkt. - dabo
12 pkt. - adrians_osw
10 pkt. - Robert J
9 pkt. - GosiaB
7 pkt. - bton1
5 pkt. - nadi184
4 pkt. - Królik, PiotrekP
3 pkt. - Dżola Ry
2 pkt. - salek, Paweld, radko, Malgo, Wiolcia, Katarynka, Maciej, Zbychu
1 pkt. - Patrycja, AniaŻ, RafałS, Ardaryk, Lempicka, Rafaello, Dobromił, dradamu, mrówkojad, Password, Pudelek, Ceper
Zbychu

Post autor: Zbychu » 09 czerwca 2013, 13:26

Zapodam cos jutro, bo dzis mam dostep tylko z telefonu, chyba ze ktos ma gotowa zagadke i chce ja zadac to ustepuje kolejki :)
ODPOWIEDZ