Komentarze, pytania do konkursu fotograficznego

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 21:33

Sprocket73 chyba zmierzasz po hattrick ;)
A w historii tego konkursu zdążył się już hattrick :) ?
Zbychu

Post autor: Zbychu » 07 marca 2013, 22:10

Trzy razy i więcej wygrywało już kilka osób :) sprocket73 tych zwycięstw ma też kilka na swoim koncie :) Klasycznego hattrick'a - trzy razy z rzędu - nikt jeszcze nie zaliczył, choć kilka osób dwa razy z rzędu już wygrywało :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 22:21

Zbychu pisze:Trzy razy i więcej wygrywało już kilka osób :) sprocket73 tych zwycięstw ma też kilka na swoim koncie :) Klasycznego hattrick'a - trzy razy z rzędu - nikt jeszcze nie zaliczył, choć kilka osób dwa razy z rzędu już wygrywało :)
A to miołech na myśli klasyczny :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1053
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 09 marca 2013, 7:33

Zobaczymy jak będzie.
Przyznaję, że po przerwie wakacyjnej trochę odpuściłem konkurs, tematy mi jakoś uciekały. Wkurzyęłm się jak przegapiłem motyw ROSA, bo zawsze lubiłem fotografować kropelki.
Jak myslicie, otarłbym się o podium ? ;)
Obrazek

Chciałbym się wypowiedzieć w jeszcze jednej sprawie - nieważnych głosów. Były takie przypadki, ze ktoś dał 6p. jakiemuś zdjęciu, ostatnio było 4p i 2p. Takie głosy nie są brane w ogóle pod uwagę. Czy nie sprawiedliwiej byłoby, gdyby zupełnie ich nie odrzucać, tylko tam gdzie ktoś dał więcej niż regulaminowe 3 pkt, to po prostu obcinać do 3. Czyli jak jetst głos 6 p, to liczyć 3p, jak jest 4p i 2p, to liczyć 3p i 2p.
To tylko taki pomysł pod zastanowienie.
Pati

Post autor: Pati » 09 marca 2013, 9:01

sprocket73 pisze:4p i 2p
OMG
I to chyba moje! Zapomniałam że jedno zdjęcie max 3pkt.
Jak coś to traktować jako nieważne :)
sprocket73 pisze:tylko tam gdzie ktoś dał więcej niż regulaminowe 3 pkt, to po prostu obcinać do 3. Czyli jak jetst głos 6 p, to liczyć 3p, jak jest 4p i 2p, to liczyć 3p i 2p.
ma to sens, ale wg mnie najlepiej od razu jako nieważne


PS. Zgadza się - sprawdziłam moje takie piękne :D
Zbychu pisze:Wyniki za moment. Głos Pati nie będzie brany pod uwagę - punktacja niezgodna z zasadami :(
Popieram i przepraszam za zamieszanie :)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 09 marca 2013, 9:30

sprocket73 pisze:Chciałbym się wypowiedzieć w jeszcze jednej sprawie - nieważnych głosów. Były takie przypadki, ze ktoś dał 6p. jakiemuś zdjęciu, ostatnio było 4p i 2p. Takie głosy nie są brane w ogóle pod uwagę. Czy nie sprawiedliwiej byłoby, gdyby zupełnie ich nie odrzucać, tylko tam gdzie ktoś dał więcej niż regulaminowe 3 pkt, to po prostu obcinać do 3. Czyli jak jetst głos 6 p, to liczyć 3p, jak jest 4p i 2p, to liczyć 3p i 2p.
To tylko taki pomysł pod zastanowienie.
:) Tez sie nad takim rozwiazaniem juz wczesniej zastanawialem, jednak zwazywszy ze takie przypadki sa niezwykle rzadkie, a do tego tak naprawde nie bedziemy w stanie "odtworzyc" intencji glosujacego, lepiej w calosci nie brac glosu pod uwage.
Zazwyczaj jezeli taki bledny glos jest zauwazony przed liczeniem glosow to prosimy glosujacego o poprawe. Glosowanie i regulamin ma byc prosty, bo to zabawa, wiec zostawmy to tak jak jest :) Zgodzisz sie ze mna? :)

No Twoja kropelka robi wrazenie :>
Iwon

Post autor: Iwon » 09 marca 2013, 10:57

sprocket73 - wg mnie Twoja kropelka spadłaby na najwyższe podium :spoko:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 marca 2013, 12:40

Raflikmalciu pisze:A w historii tego konkursu zdążył się już hattrick
Zbychu pisze:Klasycznego hattrick'a - trzy razy z rzędu - nikt jeszcze nie zaliczył
Raflikmalciu pisze:A to miołech na myśli klasyczny :)
Nie wiem, czy to się liczy na klasyczny, czy nie, bo jedno zwycięstwo było ex aequo, ale miałam 3 razy z rzędu najwyższe podium :D :jupi:

XVIII edycja "Zimowy Las" (ex aequo)
Dżola Ry
Obrazek

XIX Edycja "Wiatr w górach"
1. Dżola Ry
Obrazek

XX "Wędrowiec"
1. Dżola Ry
Obrazek

Na stronie głównej aktualnie pod pozycjami:
43 Wędrowiec
44 Wiatr
45 Zimowy las

-------------------------------------------------------------------------

Twoja kropla, sprocket naprawdę śliczna! :)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 09 marca 2013, 15:01

Dżola Ry pisze:Nie wiem, czy to się liczy na klasyczny, czy nie
Oczywiście, że się liczy :> Przeglądałem galerię zwycięzców i w XVIII edycji przegapiłem, że I miejsce było ex aequo :oops:

Tak więc Dżola Ry jesteś pierwszą i jak na razie chyba jedyną posiadaczką klasycznego hattrick'a :spoko: :>
Jak się zbliżymy do 100 edycji konkursu to się zrobi jakieś podsumowanie i znajdzie mistrza mistrzów ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1053
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 09 marca 2013, 17:03

Zbychu pisze:Zgodzisz sie ze mna?
Racja, pewnie lepiej przyjąć jasne zasady, a nie interpretować, bo mogą się potem różne przypadki trafić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 0:25

Zbychu pisze:
Dżola Ry pisze:Nie wiem, czy to się liczy na klasyczny, czy nie
Oczywiście, że się liczy :> Przeglądałem galerię zwycięzców i w XVIII edycji przegapiłem, że I miejsce było ex aequo :oops:

Tak więc Dżola Ry jesteś pierwszą i jak na razie chyba jedyną posiadaczką klasycznego hattricka :spoko: :>
Jak się zbliżymy do 100 edycji konkursu to się zrobi jakieś podsumowanie i znajdzie mistrza mistrzów ;)
A jednak :> Piękny Hattrick :7:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 marca 2013, 23:50

Takie spostrzeżenie rzuciło mi się na oczy - na 3 zdjęciu tej edycji szybowiec nadlatuje od strony Tatr, gdzie wszyscy patrzą, jest bardzo nisko, a żadna głowa nie jest zwrócona w jego stronę...

sprocket, czy nikt nie zauważył tego szybowca? :shock:
Szybowce są cichutkie, ale przecież spore...
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1053
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 15 marca 2013, 8:15

Z tego co miałem okazję parę razy widzieć, to nie takie cichutkie, mocno świszczą, jak kręcą kółka tak nisko. Jednak z tego co pamiętam wtedy na Babiej dość mocno wiało, może wiatr zagłuszył i ludzie patrzący na Tatry nie usłyszeli tego szybowca i nie odwrócili głów...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 19 marca 2013, 21:04

Szkoda, że nie można w konkursie foto zamieszczać filmików, bo w kategorii radość, śmiech miałabym chyba duże szanse, prawda! :D

Ten śmiech eksplodował ze mnie :lol: :

https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 2161079474
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1348
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 02 kwietnia 2013, 14:09

Kovik pisze:Temat: ”Para (ilość)”
Ze też nikt nie dał foty Kobiego z Kasią - to byłaby rewelacja :)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ