Bieszczady

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 października 2007, 19:06

Mosorczyk pisze:Bieszczady: do wyboru cały sierpień
Mnie pasuje pierwsza połowa... ale to jeszcze trochę czasu jest, to sie jeszcze skrzykniemy ;))
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 października 2007, 19:11

Gaclan a tak w ogóle to dzięki za pomysł tych Bieszczad. :brawo:
Gaclan

Post autor: Gaclan » 23 października 2007, 20:10

Królik pisze: a tak w ogóle to dzięki za pomysł tych Bieszczad. :brawo:
Nie ma sprawy. Fajne by się bylo spotkać z klubowiczami :D
Pete

Post autor: Pete » 25 października 2007, 17:25

To widzę, że ja sam z naszego klubu byłem w Bieszczadach obecnie - bo w sierpniu tego roku. Oto link to fotorelacji: http://www.goryszla.in5.pl/viewtopic.php?t=579
Są to zarąbiste góry i można odnaleźć tam miejsca całe "dla siebie", bo istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że na niektórych szlakach nie spotkamy nikogo. Wielce natomiast są połoniny i Tarnica - tam latem spotkamy tłumy, szczególnie w okolicach Chatki Puchatka. No i te klimatyczne bezludne wsie. Niepowtarzalny górski klimat panuje w Wetlinie - wieś nastawiona na turystów, ale tych prawdziwych - nie na komercję - Polecam każdemu, kto nie był, bo naprawdę warto ;) Co tu dużo mówić - trzeba to zobaczyć na własne oczy. To wspaniałe góry.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 października 2007, 18:48

Pete witam po długiej nieobecności kolegi :spoko:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 28 października 2007, 14:32

ja mam nadzieję zobaczyć w maju bieszczady.po raz pierwszy.i beskid niski też.zobaczymy co sie uda.
a może bieszczady w maju?co wy na to?
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 28 października 2007, 16:00

wiesz ja już zaplanowałam cały urlop.nie ma siły żeby nie wyszło.bardzo lubię planować siedzieć nad mapami i przewodnikami
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 9:34

Hej Hej Panie i Panowie ja też nie byłem w Bieszczadach :hura: nie jestem sam hahaha...Ps tak jak wspomniał Oscar chodzenie po Bieszczadach to jak chodzenie teraz po Tatrach dzikośc tych szlaków podobno gdzie ś się zatraca, ale chciałbym jeszcze to poczuć póki nie jest szlak Bieszczadzki skażony cywilizajcą do końca :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 października 2007, 0:12

Bieszczady ;))
Byłem tam 2 lata temu. To po prostu trzeba zobaczyć :)
Mieszkałem w Wołosatem, szkoda że tylko 4 dni. Ale dzikość tych gór jest niesamowita. Spokój, cisza, natura !!
Bardzo ciekawym szlakiem jest z Wołosatego przez Rozsypaniec, Halicz na Tarnicę :) i do Wołosatego.
Byliśmy na początku sierpnia (tak około 10) i wcale na nadmiar ludzi nie narzekaliśmy.
Tam jest po prostu dziko, naturalnie, szlaki szerokości 0,5m do 1m. Fantastycznie.
Wszystkim serdecznie polecam.
I wspomnienia .... pierwsza burza w górach na szlaku na Połoninie Wetlińskiej. Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja o tym opowiedzieć. :)

Jeszcze raz wszystkim serdecznie polecam Bieszczady, szczególnie okolice Wołosatego, Ustrzyk Górnych. Jeśli chodzi o okolice Soliny, to niestety coraz więcej komercji.

A i pamiętajcie że to granica naszej UE. Na każdym skrzyżowaniu stoi straż graniczna i kontroluje wszystko co ma obce tablice (2 minuty dowód osobisty rejestracyjny i następnego) ale jeśli dobrze pamiętam to chyba nawet 7 czy 8 razy jednego dnia nas zatrzymywali :)

Chyba się za bardzo rozpisuje. Ale bieszczady są śliczne. :):):)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 30 października 2007, 8:05

Popieram :!: Bieszczady są cudowne - szczególnie na jesieni, chociaż w maju tez byłem i źle nie było :)
zdobyć świata szczyt...
Gaclan

Post autor: Gaclan » 30 października 2007, 8:13

Ja osobiście mam swoje Bieszczady w Sudetach. Są to góry Złote i Bialskie. Jak jadę do Bielic, to dzikość tych terenów naprawdę fascynuje. Polecam wszystkim.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 31 października 2007, 7:37

tomekorl pisze:Jeszcze raz wszystkim serdecznie polecam Bieszczady, szczególnie okolice Wołosatego, Ustrzyk Górnych.
Tam na szczęście panuje całkowita dzicz za co te góry uwielbiam. Ja też obowiązkowo odwiedzę Wołosate bo słyszalam coś o starych zapomnianych ukraińskich cerkwiach.
Pete

Post autor: Pete » 31 października 2007, 13:46

Grzegorz pisze:Popieram :!: Bieszczady są cudowne - szczególnie na jesieni, chociaż w maju tez byłem i źle nie było :)
Grzegorz - zapomniałem o Waszych pięknych relacjach z jesiennych Bieszczad - były naprawdę znakomite ;).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 listopada 2007, 10:33

Bieszczady - cel na 2008 rok :)
Sądzac po zainteresowaniu wszystkich w przyszlym roku będziemy mieć dokładne relacje, zdjęcia, opisy itp ;)
Pete

Post autor: Pete » 07 listopada 2007, 14:22

Dobrą bazą będzie bacówka PTTK na Małej Rawce. Ceny stosunkowo niedrogie i świetna lokalizacja.
ODPOWIEDZ