Wakacje 2012

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 kwietnia 2012, 14:08

Cieszę się, że wpadnie w bardzo dobre ręce. O ile dobrze kojarzę się znamy jesteś Bieszczadnikiem znanym mi od lat. Podaj proszę swoje namiary na pw prześlę :)
ihas

Post autor: ihas » 05 kwietnia 2012, 22:28

a może jakoś się porozumiemy i udostępnicie mi tą mapkę w połowie czerwca ?? : )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2012, 15:36

Poszukam, może jeszcze coś gdzieś się zawieruszyło. Mogę przesłać Ci mapę Ruthenusa ale Jeziora Solińskiego.
ihas

Post autor: ihas » 06 kwietnia 2012, 22:16

chętnie, bo zamierzamy tam zostać chwile dłużej : )
a co do tej pierwszej mapki to ja ją po wyjeździe odeślę
ihas

Post autor: ihas » 24 maja 2012, 7:44

Coś ? ktoś ? jak najlepiej dostać się z Zakopanego do Komańczy...
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 24 maja 2012, 17:17

ihas pisze:Coś ? ktoś ? jak najlepiej dostać się z Zakopanego do Komańczy...
Najlepiej samochodem ;)

albo -> http://www.rozklady.com.pl/
np.wg wyszukiwarki:
odjazd:08:45 Zakopane D.A
przesiadki: Kraków R.D.A.
przyjazd:16:00 USTRZYKI DOLNE, ul. Kolejowa
----
odjazd:10:10 Zakopane D.A
przesiadki: NOWY SĄCZ D.A.
przyjazd:17:38 USTRZYKI DOLNE D.A.

i dalej już trzeba kombinować...
ihas

Post autor: ihas » 24 maja 2012, 17:56

no właśnie te Ustrzyki ni w kij ni w oko
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 24 maja 2012, 18:11

To wysiadasz w Sanoku i wsiadasz a ogórka do Komańczy :kukacz:
Wszystko masz na necie.
ihas

Post autor: ihas » 24 maja 2012, 18:23

Tak tak ja to wiem, nie wiem w ogóle po co zapytałem :lol:
Ale dzięki za chęci :piwo:
ihas

Post autor: ihas » 16 czerwca 2012, 14:20

pytanie brzmi, jak dostać się na Opołonek ??
zielony szlak, trafił szlag jak można wyczytać tu i ówdzie.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 17 czerwca 2012, 13:57

Nie ma "normalnego" szlaku na Opołonek. Aby tam się dostać trzeba mieć zgodę Bieszczadzkiego Parku oraz SG polskiej i ukraińskiej.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 25 lipca 2012, 15:29

podepnę się pod ten wątek, bo też powolutku zaczynam planować od dawna przekładany (na korzyść Sudetów :) ) urlop w kierunku wschodnim. Mój zamaszysty plan objazdówki wschodnią granicą od Bieszczadów po Suwalszczyznę zweryfikowała długość tej granicy nie przystająca do długości naszego urlopu i zasobności portfela. Realna wydaje się granica z Ukrainą, a więc Bieszczady i powiedzmy Roztocze.
W Bieszczadach byłam 2 razy ale oprócz Soliny, Tarnicy i bieszczadzkich obwodnic nie widziałam prawie nic. Z tego, co napisaliście chciałabym pójść na Kremenaros, zobaczyć wreszcie połoniny i sięgnąć do bieszczadzkiego worka.
Gdybyście mieli sprawdzoną kwaterę (tak do 40zł/os.) w tamtych okolicach, to podzielcie się.
Natomiast Roztocze to dla mnie biała karta. Wiem, że wykraczam poza Bieszczady, ale może nie będzie to wielkie wykroczenie, jeśli ktoś napisze tu kilka wskazówek z własnego doświadczenia.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 25 lipca 2012, 20:27

Jeśli chodzi o Bieszczady, to to tej cenie ja spałem w Hotelik Białym w U. Górnych. Jest ok no i UG to dobra baza wypadowa zarówno na Kremenaros jak i Tarnicę czy Caryńską. Choć w sezonie na pewno będzie kiepsko z wolnym miejscem :(
http://www.bieszczady.net.pl/bialy/

Rok temu zahaczyłem o Roztocze. Zwiedziłem klasykę tego regionu czyli:
Zamość (starówka), Zwierzyniec (park i wybieg konika polskiego), Krasnobród (jakieś ścieżki spacerowe), Szczebrzeszyn (świerszcz), Roztoczański Park Narodowy (Szumy nad Tanwią, zespół kaskad, inne mniejsze wodospadziki i ścieżki spacerowe po okolicy). Spałem w agroturystyce w Krasnobrodzie i w domku na kempingu w Zamościu (nie polecam).

To chyba tyle...
bluejeans

Post autor: bluejeans » 25 lipca 2012, 20:52

Maciej pisze:Szczebrzeszyn (świerszcz)
a nie chrząszcz przypadkiem..?
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 25 lipca 2012, 21:00

dobre i to :) Dzięki za info. Dzisiaj zaczęłam poszukiwania, na razie oglądam oferty w necie i powiem Wam, że spoooro się zmieniło przez te 7 lat mojej niebytności w Bieszczadach. Myślałam o Wetlinie jako fajnym punkcie wypadowym. Nocleg w pokoju dwuosobowym z łazienką to w większości 60zł/os (bez wyżywienia). Ceny jak nad morzem (no chyba, że tam też się pozmieniało).
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ