Strona 1 z 2

Pole namiotowe

: 30 lipca 2010, 1:52
autor: Anonymous
Witam,

chciałbym się dowiedzieć jakie pole namiotowe mogę znaleźć w okolicach Wetliny czy Ustrzyk Górnych bądź to w jakiejś innej miejscowości, która prowadzi na szlaki na Tarnicę i inne ciekawe ścieżki ;)

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)

: 30 lipca 2010, 9:31
autor: Królik

: 30 lipca 2010, 12:28
autor: Dżola Ry
Dziś wyjeżdżam na weekend z przyczepą do Ustrzyk, będę szukać czegoś na miejscu. Jeśli znajdę coś ciekawego dam znać po powrocie :)

W necie znalazłam to:
http://www.twojebieszczady.pl/noclegi/n_ug.php

Na polu namiotowym PTTK w Ustrzykach strasznie drogo. Wiem, że namioty stoją zawsze w Wołosatem koło schroniska - tam jest dość tanio, moje dzieci często tam nocowały.

: 04 sierpnia 2010, 22:30
autor: Dżola Ry
Jola R pisze:Dziś wyjeżdżam na weekend z przyczepą do Ustrzyk
Wróciłam, ale nic konkretnego niestety nie wiem. W piątek przyjechaliśmy do Ustrzyk już po zmierzchu i poszliśmy zapytać tu:

Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II
tel. (013) 461-06-62

Obiekt całoroczny (biały budynek obok kościoła)
48 miejsc w pok. 2, 3, 4, 5 i 6-osobowych.

Przyjęli nas, ale namiotów nigdy nie przyjmują podobno :(
W sobotę od rana do wieczora byłam na szlakach, w niedzielę jechaliśmy z przyczepą, nie było jak stawać i pytać.
Namioty stały wokół hotelu w Mucznem, ale stamtąd jest wejście tylko na szlak na Bukowe Berdo, ewentualnie do Sianek (Grób Hrabiny, Źródła Sanu). Widać nawet na tym zdjęciu: http://picasaweb.google.com/jolaryd1/Bi ... 1583802002

W Wołosatem (wejście na szlak na Tarnicę) stoją namioty wokół schroniska. Tu widać http://picasaweb.google.com/jolaryd1/Bi ... 1198782098

Na pewno jest też pole namiotowe w Ustrzykach i w Wetlinie.

: 13 sierpnia 2010, 22:47
autor: bikmen
Kilka lat temu, byliśmy w Bieszczadach pod namiotem. Poza terenem parku biwakowaliśmy na dziko. Jeden biwak mieliśmy pod schroniskiem pod Małą Rawką, ale to była "kompletna katastrofa" :). W Wołosatem poszliśmy "po prośbie" do harcerzy, i od tego czasu, jak biwakujemy i jesteśmy w pobliżu obozu harcerskiego, staramy się rozbić obok namiot.

: 21 grudnia 2010, 20:25
autor: Anonymous
Chyba chodziło bardziej o polecenie jakiegoś dobrego pola namiotowego. Myślę że pytająca umie posługiwać się wyszukiwarką. ;-)

: 22 grudnia 2010, 9:30
autor: heathcliff
jarrybegood jak na myślącą osobę miło się przywitałeś jako nowa osoba na forum.
Zapraszam do:
viewtopic.php?t=4135

Na dziko pod namiot

: 07 lipca 2012, 21:19
autor: Anonymous
Cześć wszystkim!

Planuję samotnie wybrać się pod namiot w Bieszczady na dziko (wiem, że jest to nielegalne - posprzątam po sobie, mam małą jedynkę i nie robię ognisk). Prawdopodobnie będzie to zachodni Otryt, ale planuję ogólnie tryb koczowniczy. Co noc inne miejsce. Z daleka od schronisk. Wiem, że w sezonie jest mnóstwo turystów. Wie ktoś, gdzie można się rozbić na odludziu?
Pozdrawiam

: 07 lipca 2012, 23:04
autor: Chmielo
Uważaj na dzikie zwierzęta! :kukacz:

: 08 lipca 2012, 8:31
autor: Anonymous
Będę uważał. W razie czego - było miło :)

: 29 lipca 2012, 8:31
autor: Anonymous
Nie wiem czy to jest nadal aktualne, umknął mi ten wątek. Nielegalnie nie radzę, mimo tego, że sama preferuję ten rodzaj rozbijania się. ;) Mamy zakaz, poza tym Otryt jest nadal zamieszkały przez dzikie zwierzaki, po co im wchodzić do sypialni. Są miejsca odludne, gdzie możesz się rozbić a zgodą właściciela. Pierwsze z brzegu do Serednie Małe, drugie to Krywe u Tośki, Otryt masz w zasięgu ręki. Ostatnio odkryłam coś pięknego, poza Bieszczadami, ale klimat bieszczadzki sprzed lat i widoki takoż, cisza i spokój. Jest nawet wiata. To arłamowskie połoniny, wyglądają tak http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=156 Miejsce do biwakowania idealne, mimo iż jest to dzika przyroda okolic projektowanego Turnickiego Parku Narodowego.

: 11 sierpnia 2012, 11:08
autor: Anonymous
lucyna
Byłem w Bieszczadach, dziękuję za odpowiedź.
Co do Arłamowskich Połonin, to - sądząc po zdjęciach - są przepiękne. Na pewno tam pojadę, tylko nie wiem jeszcze kiedy. Może przed samą zimą. Co do wiaty - mogłabyś napisać mi na privie, gdzie ona dokładnie jest? Byłbym wdzięczny :)

: 24 października 2012, 14:06
autor: Anonymous
Ja bym się bała mówiąc szczerze, zwłaszcza w pojedynkę.

Nie chodzi mi nawet o same zwierzęta, ale od razu mam przed oczami sceny z amerykańskich filmów, seriali, czy książek ;)

Inna sprawa, że to świetna przygoda, trochę adrenaliny i masa wspomnień.

: 24 października 2012, 21:44
autor: Królik
Nicki Witam i zapraszam do Działu "Przedstaw się... "
taka forumowa tradycja :spoko:
Aha, i wyciąłem z podpisu link do komercyjnej strony, czyli reklamę :spoko:

: 20 maja 2013, 19:27
autor: Chmielo
Poszukuję dobrych i spokojnych pól namiotowych na trasie Wetlina-Ustrzyki Górne-Wołosate (nawet poza tą trasą) co dobrego zaproponujecie ?