Góry Stołowe

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2008, 20:12

Turystykon pisze:Rzeczywiście fajne. osobom lubiącym popatrzeć na Beskidy polecam zbiór kamerek na E-Beskidy.com, oczywiście nie wszystkie cały czas "chodzą", ale można co nieco zobaczyć - zawsze to coś, jak jest się daleko od Gór...
E tam kamerki, niech przyjadą :)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 07 maja 2008, 5:59

Często zerkam na kamery przed wyjazdem choćby ze wzgledu na aktualną pogodą no i apetyt chodzenia od razu wzrasta:-)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2008, 20:40

gruby pisze:E tam kamerki, niech przyjadą :)
To tak między jednym wyjazdem a drugim ;)
Anonymous

Góry Stołowe i co dalej?

Post autor: Anonymous » 13 maja 2008, 14:12

W czerwcu chciałabym wybrać się z siostrą i jej rodziną (mąż + 2 dzieci, 7 i 11 lat) w górki. Siostra & spółka po górach raczej nie chodzą, chciałabym by wyjazd ten w jakiś sposób ich zachęcił do dalszych wyjazdów, zainteresował i za bardzo nie zmęczył. Poza tym nie wiemy za bardzo jak dzieci chodzą (chodzi głównie o siedmiolatkę) i nie chemy przesadzić.

Myślałam nad Górami Stołowymi; Szczeliniec jest fajny i dla dzieci byłby atrakcyjny :) Natomiast szukam czegoś fajnego na drugi dzień. Przyznaję, że tamta okolica nie jest mi za bardzo znana, dlatego byłabym wdzięczna ze jakieś podpowiedzi.

Moi drodzy; przyznaję bez bicia że liczę na Waszą pomoc! :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2008, 14:49

Elik mogę ci zaproponować na drugi dzień wycieczkę w Błędne Skały.Jest to idealne miejsce do zwiedzania zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych którzy mają mało do czynienia z górami.
Ewentualnie drugi wariancik to wycieczka(lekka) na Bozanovsky Spicak(773npm),z przejściem na czeską stronę,z którego są super widoki na Szczeliniec i oklice.
Jeśli chodzi o noclegi to proponuje schronisko Pasterka,bądź na Szczelincu.Są one najlepsza baza wypadową w Góry Stołowe.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 13 maja 2008, 16:47

Elik nie chwaląc sie znam chyba wszystkie szlaki i zakątki w górach stołowych tak u nas jak i u sąsiadów Czechów możesz na mnie liczyc :) Jezeli chodzi o szczeliniec i Błędne Skały są to sztandarowe miejsca i z racji tego strasznie zadeptane dodatkowo szczeliniec i Błędne skały spokojnie można zrobić w jeden dzień nawet z małymi dziećmi pod błedne skały z Karłowa z pod szczelinca podjedziesz autem i tylko mały spacerek Ci zostanie a na drugi dzień wybierz sie drogą przez Tłumaczów do Ostasia w Czechach tam są dwa labirynty górny i dolny dacie spokojnie rade a widoki są wspaniałe i na miejscu restauracja obiad mozna niedrogo zjeść. Co do bazy wypadowej proponuje coś w Karłowie (Schronisko na szczelincu nie jest dobrym pomysłem ) ewentualnie zajrzyj nad zalew do Radkowa spodoba Ci sie tam bezwarunkowo Pozdrawiam Paweł
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2008, 16:54

pw181 Paweł pisze:Elik nie chwaląc sie znam chyba wszystkie szlaki i zakątki w górach stołowych tak u nas jak i u sąsiadów Czechów możesz na mnie liczyc Jezeli chodzi o szczeliniec i Błędne Skały są to sztandarowe miejsca i z racji tego strasznie zadeptane dodatkowo szczeliniec i Błędne skały spokojnie można zrobić w jeden dzień nawet z małymi dziećmi pod błedne skały z Karłowa z pod szczelinca podjedziesz autem i tylko mały spacerek Ci zostanie a na drugi dzień wybierz sie drogą przez Tłumaczów do Ostasia w Czechach tam są dwa labirynty górny i dolny dacie spokojnie rade a widoki są wspaniałe i na miejscu restauracja obiad mozna niedrogo zjeść. Co do bazy wypadowej proponuje coś w Karłowie (Schronisko na szczelincu nie jest dobrym pomysłem ) ewentualnie zajrzyj nad zalew do Radkowa spodoba Ci sie tam bezwarunkowo Pozdrawiam Paweł
No ja też myślałem by na urlopie w lipcu w rodzinka wybrać się w tamte rejony na trzy dni. jak cos będę potrzebował to równie dam znać. Ale jak patrzyłem na mapie to faktycznie wyglądaja ciekawie te trasy,s zczególnie dla maluszków 8)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 13 maja 2008, 17:33

Pisz do mnie zawsze możesz liczyc na radę i gdzie iść i gdzie spać
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 maja 2008, 20:33

Warto odwiedzić w Czermnej Kaplice Czaszek. Jedyne w Polsce ossuarium zbudowane zostało w latach 1776-1804 przez księdza Wacława Tomaszka (wspomaganego przez Leopolda von Leslie). Ściany i sufit kaplicy pokrywa ok. 3 tys. czaszek i kości ludzkich. Dalsze 20-30 tys. szczątków leży w krypcie pod kaplicą. Są to pozostałości ofiar wojen śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych (epidemii cholery) z XVIII wieku.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2008, 22:45

Dzięki chłopaki! :) Dawno, dawno temu byłam właśnie na Szczelińcu i Błędnych Skałach, z resztą w Czermnej też. Janek, dzięki za przypomnienie tego miejsca.
Jutro będę mieć może mniej szalony dzień to zerknę sobie na mapę i spróbuję zlokalizować ten Bozanovsky Spicak i labirynty w Czechach. :)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 14 maja 2008, 5:52

Jutro będę mieć może mniej szalony dzień to zerknę sobie na mapę i spróbuję zlokalizować ten Bozanovsky Spicak i labirynty w Czechach. :)[/quote]

Jak będzisz chciała to Ci wytłumacze jak tam trafić :) i co i jak zwiedzac , jezeli chodzi o Bożanovski Spicak to fajne miejsce tylko podejscie do niego jest dosyc długie jak dla 7 latka a nawet 11 jest to około przynajmniej 5 km w jedną stronę z parkingu. Lepiej juz podjechac obok na Hvezde zdecydowanie blizej i tez ładnie. I nie zapomnij oTeplickichi Andrspaskich skalnych miastach to juz wybitnie rekreacyjne wycieczki i mocno widokowe :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 12:15

pw181 Paweł pisze:I nie zapomnj o Teplickichi Andrspaskich skalnych miastach to juz wybitnie rekreacyjne wycieczki i mocno widokowe
Zamierzam się tam wybrać, słyszałam, że piekniejsze niż Szczeliniec i właśnie że mocno widokowe tak jak mówisz. Tam jeszcze nie byłam. :) Zobaczymy jak wyjdzie. Mamy zarezerwowaną agroturystykę w okolicy Radkowa, jesteśmy zmotoryzowani więc podjechać gdzieś nie jest problemem.
Raczej będzie to wyjazd krajobrazowo-rekreacyjny. Zobaczymy czy dzieciaczki (i szwagier ;):P) chodzą i jak chodzą, potem się ewentualnie wybierzemy na wyjazd bardziej górski.
fam pisze:4. szlakiem na narożnik skały puchacza i spowrotem przez skalną furte
Hmm..gdzie to jest?

Dziękuję wszystkim za rady :) Jedziemy w przyszły weekend. Pochwalę się potem co się udało zdziałać :D
Pete

Post autor: Pete » 30 maja 2008, 13:32

Elik - zobaczcie koniecznie też wcześniej wspominaną górę Szczytnik nad miastem Szczytna. Na górę można wyjechać samochodem, więc jest to jakieś rozwiązanie dla dzieci. Na szczycie zamek, platforma widokowa, knajpka i zapomniane skałki.
Znalazłem na forum jakąś moją starą relację stamtąd:
http://www.goryszla.in5.pl/viewtopic.php?t=343
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 13:53

Dzieki Pete. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 15:10

Elik, zdecydowanie polecam też po czeskiej stronie Adrszpacko-Teplickie Skały, tzw. Skalne Miasto. Znajduje się ciut powyżej Ostasia, o którym pisał pw181 Pawel.

Kilka fotek z Ostasia i Skalnego Miasta tutaj:

http://picasaweb.google.com/Smagowicz/2 ... OstaCzechy
ODPOWIEDZ