Rudawy Janowickie - pytanie o aktualne warunki

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 28 lutego 2012, 11:50

Hej! Tydzień temu byłem w Rudawach, konkretnie to chciałem wejść na Wielką Kopę przez Kolorowe Jeziorka, ale się nie udało. Powyżej jeziorek szlak nie przetarty a śnieg do pasa. Po 100 metrach odechciało mi się dalszego brnięcia i zawróciłem. Ale może Skalnik jest bardziej uczęszczany. W każdym razie życzę powodzenia!
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2378
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 28 lutego 2012, 17:58

W sobotę na szlaku na Wysoki Kamień w Izerach było około 1,5m śniegu. Myślę, że na Skalniku było podobnie ( może ciut mniej). Śnieg mokry.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 marca 2012, 15:51

A ja planuję jutro pochodzić trochę po Rudawach. Jak wyglada sytuacja na szlakach? Dużo tam jeszcze śniegu?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 marca 2012, 19:42

W samych Rudawach nie byłem, ale przejeżdżaliśmy obok jadąc w Izery, śniegu nie ma ,może być mokro. Praktycznie śnieg leży jeszcze powyżej 700-800 m n.p.m.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 marca 2012, 22:28

Wielkie dzięki! :) Mieliśmy tylko odwiedzić Park Miniatur w Kowarach, ale chyba jednak wyruszymy na szlak :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 marca 2012, 19:07

I wszystko się zgadza (sprawdziłam osobiście :) - w Rudawach nie ma już prawie śniegu, tylko niewielkie jego płaty zalegają powyżej 800 m n.p.m. Jest zbity i spokojnie da się przejść. W nasłonecznionych miejscach po błotku nie ma nawet śladu.
Wyruszyliśmy z Kowar (pierwszy raz tam byłam i miasteczko... cóż trochę zaniedbane) na Małą Ostrą. Wycieczka niedługa, ale po kilkumiesięcznej przerwie w chodzeniu po górach, nie ma co się forsować :) Pogoda wyśmienita - słoneczko i bezchmurne niebo. Tylko dość mocno wiało, więc ciepłe ubranie wskazane. Ale chyba każdy inaczej odczuwa temperaturę, bo o ile ja na taras widokowy na Małej Ostrej weszłam ubrana w polar i kurtkę, to mijający nas parę metrów wcześniej, chłopak, szedł po śniegu w tenisówkach oraz koszulce na krótki rękach i w krótkich spodenkach :shock: Zmroziło mnie na ten widok! i tak się zastanawiam, jak on wytrzymał na tych skałach.. :)
A widok z tarasu -na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską - bezcennny!
W Rudawach byłam pierwszy raz, ale postanowiłam, że w tym roku poświęce im dużo czasu. Na pewno warto tam się wybrać jesienią.
ODPOWIEDZ