Wyprawa w Sudety 2007 część pierwsza - Rudawiec

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 22:07

Sara pisze: W każdym bądź razie nie ich miejsce w górach.. .
W pełni się z tym zgadzam. Takie miejsca jak szczyt Wielkiej Sowy który jest z resztą częścią parku krajobrazowego powinny być chronione.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2007, 5:57

Jest dużo takich miejsc gdzie nie powinny stawać te brzydkie i szpecące słupy. Jakoś na Wyżynie Lubelskiej poradzili sobie z tym stawiając słupy w mało uczęśzczanych i "zapomnianych" mijescach i parki krajobrazowe wyglądają tam świetnie bo nie są oszpecone. W górach tak samo powinni postąpić. Np, kto dał zezwolenie na budowę słupa telekomunikacyjnego na Okrąglicy 1241mnpm? Dla mnie to jest chore. Co gorsza jest on tak wystawiony, że ze szczytu Babiej Góry i chyba nawet Pilska ten słup majaczy na horyzoncie :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2007, 5:58

Choć nie byłem na Waligórze to już mi się ta góra podoba ze względu na jej piękne okolice i liczne polany.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2007, 6:00

Ten Rudawiec i okolice też mi strasznie przypominają Beskid Śłąski. Fajnie że w Sudetach są takie miejsca które są podobne do Beskidów i fajne jest również to że w Beskidzie ŚŁąskim są skałki choć już nie w takich ilościach które przypominają Sudety :). Gratuluję udanego wyjazdu.
Pete

Post autor: Pete » 20 lipca 2007, 11:34

Owszem majaczy, ale przecież muszą je gdzieś budować...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 16:46

gaclan No widze że mi tu chodzą obcy po górach ( żartowałem) Szczeliniec Wielki jest supcio a bawiłes sie może kołyską Karkonosza ?? jest to wielgachny kamol który nawet dziecko moze rozkołysac?? Ogólnie mało osob wie to tym głazie. Pozdrówka
Pete

Post autor: Pete » 09 sierpnia 2007, 17:54

Mam mnstwo fotek ze Szczelińca, bo w drodze powrotnej z Karkonoszy zahaczyłem o Szczeliniec i oczywiście Szczytnik :) Dodam wkrótce.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 09 sierpnia 2007, 18:23

Termit pisze:gaclan No widze że mi tu chodzą obcy po górach ( żartowałem) Szczeliniec Wielki jest supcio a bawiłes sie może kołyską Karkonosza ?? jest to wielgachny kamol który nawet dziecko moze rozkołysac?? Ogólnie mało osob wie to tym głazie. Pozdrówka
No wiesz Termit, ja Cię uważam za największego swojaka no forum, a Ty mnie od obcych wyzywasz :D. Ja oczywiścię tutaj rownież ząrtuję (mowa o trzecim członie zdania). Uwielbiam Sudety, są piękne, tajmenicze, dzikie... A że mieszkam niedaleko często w nich jestem.

Oczywiście bawiłem się "Kołyską Karkonosza", widziałem również kamienie przypominające "d... murzyna" :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 19:16

gaclan
"d... murzyna"

:lol: :lol: no ja tam nie widziałem żeby skały były czarne
Gaclan

Post autor: Gaclan » 09 sierpnia 2007, 19:25

przewodnik tak nazwał tę formę skalną :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 19:30

gaclan
przewodnik tak nazwał tę formę skalną
zgadza się i wyjaśnia skąd wiesz o kołysce :D. Po za szlakiem jest jeszcze jedna kołyska której nie mam czasu zlokalizować :wink: Może razem ją odszukamy
Gaclan

Post autor: Gaclan » 09 sierpnia 2007, 19:47

Nie ma sprawy, przydało by się kiedyś zoorganizować, jakąś klubową wyprawę w Sudety. Co Ty o tym myslisz?
Pete

Post autor: Pete » 09 sierpnia 2007, 20:07

gaclan pisze:Nie ma sprawy, przydało by się kiedyś zoorganizować, jakąś klubową wyprawę w Sudety. Co Ty o tym myslisz?
Szykuje się na przyszły rok. Chętnie też bym się dołączył- oczywiście gdybym znalazł czas :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 20:34

gaclon nie widza problemu :D
Gaclan

Post autor: Gaclan » 09 sierpnia 2007, 20:47

To super. Trzeba skręcić ekipę i z pewnoscią bedzie ekstra.
ODPOWIEDZ