Wyprawa w Sudety 2007 część pierwsza - Rudawiec

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 18 lipca 2007, 19:26

Widoki w istocie są rewelacyjne ale niestety widoczność nie dopisała. Mam nadzieję że następnym razem będę miał więcej szczęścia do pogody czego wam też szczerze życzę.
W Górach Sowich zafascynowała mnie inna rzecz, ostatnio dużo czytałem na temat podziemnych fortyfikacji zbudowanych przez Hitlerowców w czasie drugiej wojny światowej w okolicach Walimia. Cala operacja miała kryptonim "Riese" ("Olbrzym"),a w jej celem była budowa szeregu podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych tajemnicą.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 18 lipca 2007, 19:37

Takie przypadki jak najbardziej miały miejsce. Tajemnice odnośnie tych tuneli są pilnie strzeżone bo tak naprawdę nie wiemy ile z nich zostało odkryte a ile jest ogromną niewiadoma znaną tylko przez nielicznych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 5:54

Fotki są piękne i te widoki!!!! Tylko co mnie martwi w Sudetach? To że jest w nich za dużo słupów co widać choćby i w tej relacji. Gratulajcje pięknego wypadu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 5:56

Widoki z Waligóray czy też jej okolic przypominają mi Beskid Mały lub Wyspowy. Uwielbiam takie sielankowe widoki. A były tam stada owiec? Pytam bo bardzo lubię je oglądać a widzę że okolice Waligóry to idealne miejsce na wypas owiec :). A co do naszych gór to zamieść wszystkie fotki. Co do rozmowy nt. gór i ich odwiedzin to ja bym również proponowała odwiedzić Bieszczady bo to też jest bardzo dobry kawał gór. Cieszy mnie to że Ci co sięwypowiedzieli w tym temacie chcą poznawać ciągle nowe góry bo przecież o to chodzi. Gaclan a pytasz czemu jesteśmy tak często na Babiej Górze? Bo jest nam najbliższa i ogłosiliśmy tą górę klubową :) ale poznawać będziemy góry z całej Polski. We wrześniu odwiedzamy Mogielicę, Turbacz i Luboń, a w 2008 chcemy odwiedzić Sudety i chyba zachaczymy również o Bieszczady. Mamy co poznawać więc w klubie powiedzieliśmy sobie że każdy wyjazd będzie odbywał się w innym miejscu, tak aby poznać jak najwięcej szczytów :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 6:03

Ja się obowiązkowo zapisuję na klubowy zjazd w Sudety 2008 po tych Twoich relacjach. Już na Twoich zdjęciach widać że są inne od naszych Beskidów i warto poświęcić im dużo uwagi. Gratulacje!!!
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 8:37

Ja marzę o Bieszczadach o zdobyciu Tarnicy, podobno tam sa jeszcze bardziej dziewicze tereny niż w Sudetach. W przyszłym roku mam zamiar zaliczyć wszystkie szczyty po południowo-wschodniej i centralnej stronie Polski. Zobaczymy może sie uda:)
Pete

Post autor: Pete » 19 lipca 2007, 11:13

Belissima pisze:Fotki są piękne i te widoki!!!! Tylko co mnie martwi w Sudetach? To że jest w nich za dużo słupów co widać choćby i w tej relacji. Gratulajcje pięknego wypadu.
Jakich słupów ? :shock: Mi nic takiego nie przeszkadza... :)
Pete

Post autor: Pete » 19 lipca 2007, 11:26

gaclan pisze:Ja marzę o Bieszczadach o zdobyciu Tarnicy, podobno tam sa jeszcze bardziej dziewicze tereny niż w Sudetach. W przyszłym roku mam zamiar zaliczyć wszystkie szczyty po południowo-wschodniej i centralnej stronie Polski. Zobaczymy może sie uda:)
W sierpniu wybieram się na 5 dni w Bieszczady, więc mam nadzieję, że zaznajomię Was z tymi górami :)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 12:12

Wydaje mi się ze chodzi tu o maszt telekomunkacyjny. Z tego co pamietam toczono cieżkie boje aby tam nie stanął. Ale jak by to ująć: "Power and the money, money and the power"
Pete

Post autor: Pete » 19 lipca 2007, 13:27

Ale maszt telekonunikacyjny rzecz powszchna...
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 15:54

Niby tak, ale znajduje się na terenie parku krajobrazowego...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 17:14

Pete pisze:Ale maszt telekonunikacyjny rzecz powszchna...
Rzecz powszechna ale i powszechnie szpecąca wszystkie góry :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 17:15

No to ładnie. Bo jeszcze nam tylko Bieszczad brakuje. Po tych relacjach już przynajmniej wiem gdzie jechać :)
Sara

Post autor: Sara » 19 lipca 2007, 19:51

Bieszczady to piękne góry. Kto na Tarnicy i Połoninie Caryńskiej jeszcze nie był temu gorąco polecam te miejsca. Nasz klub też planuje pojechać w Bieszczady, ale pierwsze będą Sudety. My tak jak Gaclan będziemy zdobywać wszystkie szczyty Polski ale trochę zajmie nam to czasu (bo w tym roku zaliczamy Tatry w 2008 Sudety a 2009 kto wie... proponuję właśnie Bieszczady). Ale dzięki chęci odkrywania wciąż nowych szczytów warto być z Wami :).
Sara

Post autor: Sara » 19 lipca 2007, 19:53

Pete pisze:Ale maszt telekonunikacyjny rzecz powszchna...
W każdym bądź razie nie ich miejsce w górach. Mi się one wybitnie nie podobają. Nawet do tej wieży mam zastrzeżenia bo wygląda nieco jak latarnia morska i raczej do gór taki "słup" nie pasuje. A tak poza tym cała relacja jest super!!! Widoki przepiękne!!!
ODPOWIEDZ