O rety ale Sudety :D

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2007, 11:24

A ja wszystkim. którzy wybierają się w Karkonosze a nie lubią zgiełku Karpacza i Szklarskiej proponuję maleńką miejscowość w Dolinie Pięciu potoków - Borowice . Jako ciekawostke dodam ,że ostatni dom po lewej idąc do żródła św. Anny zamieszkują rodowici ... Orawcy z Zubrzycy !

Dojazd też jest super bo z Jeleniej Góry jeżdżą autobusy Mzk.
Spanko tanie w domkach campingowych przy D.W " Łokietek"( 18 zł.)
Do Karpacza 35 min. pięknym szlakiem wzdłuż potoku.

Więcej zobaczyć można tutaj http://www.borowice.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2007, 12:40

Oj ja nie znam tych terenów ale z chęcią zorganizujemy z klubem jakiś wyjazd w Sudety bo naprawdę warto. Dzięki za info Antek bo mnie też interesują takie zaciszne miejsca.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 0:13

Wstyd się przyznać bo mieszkam niedaleko Ślęży ale nigdy na niej nie byłem, ciągle jakoś brakuje czasu, ale jeśli Was to zainteresuje to przedstawię parę fotek z wyprawy na Wielką Sowę

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek


czy taka forma wstawiania fotek jest poprawna?? chyba nie obciąża to zbytnio serwera i szybciej ładują sie strony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 7:52

Termit fajne foty a masz opis tej relacji???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 9:24

Opisu nie mam, będziecie się śmiali, ale powiem że szukaliśmy wiosennych grzybów.
Co do Sowy to na wierzchołku jak widzicie jest wieża widokowa odremontowana na 100 istnienia, piękny obiekt dobrze że został zachowany bo inne jak np. na Śnieżniku został wysadzony w 1973 roku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 10:29

to widzę że znasz Sudety. Masz może jakieś historie albo relacje czy choćby fotki z Sudet???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 11:09

Meritimoz ok :D cos tam zapodam z tego co mam
MałaBee

Post autor: MałaBee » 12 maja 2007, 12:32

Bo my tu zbieramy info o Sudetach a skoro tam byłeś to wszystkiego wysłuchamy i przeczytamy jak i zobaczymy :D
Minter

Post autor: Minter » 12 maja 2007, 12:44

Termit pisze:Meritimoz ok :D cos tam zapodam z tego co mam
Liczymy na to bo o Sudetach chcemy wiedzieć wszystko :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 14:13

Minter
Liczymy na to bo o Sudetach chcemy wiedzieć wszystko
Myślałem żeby porobić poszczególne działy jako pasma, aby zainteresowani mogli sobie odszukać dane miejsce bo jak się całe Sudety walnie czy inne góry do jednego worka to kaszanka będzie, ale to już daje pod dyskusje dala Adminów [/quote]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 14:36

trzeba cos wymyślić bo np: wybieram się na Babią Góre wchodzę w temat Babia Góra i zerkam co fajnego można tam obaczyć i takie tam i jest supcio, a tak zanim się przeszuka forum to masakra
turystyka górska" sub-fora
no też może byc :D to prosze zrobić pasmo Śnieżnika to wciepie pare fotek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 12 maja 2007, 14:57

Zamiast budowania podfolderów na forum to ja proponuję wszystko o Sudetach dawać do tematu O rety ale Sudety albo założymy temat Wszystko o Sudetach i będzie prościej :D. I cała wiedza będzie zbierana w jednym temacie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 15:06

Relacja ja to się wybrałem się na zdobycie najwyższej góry kotlinki Śnieżnika 1425 m nie jest to rewelacyjna wysokość ale zawsze. Po drodze zahaczam o muzeum które jest efektem pasji kolekcjonerskiej Arnolda Miziołka. Prezentowane są tu kamienie, minerały i skamieliny z całego świata, oraz lokalne, które występują w okolicznych górach: Masywie Śnieżnika, Górach Bialskich i Złotych.. Z minerałów najbardziej mnie urzekł staurolit, nazwa pochodzi od greckich słów stauros i lithos, co oznacza kamień krzyżowy. W kolecji są m.in. odciski łap dinozaurów z Gór Świętokrzyskich oraz skamieniałe formy życia flory i fauny sprzed 250 milionów lat. Znajduje się tu również jedyne w Polsce skamieniałe gniazdo z jajami dinozaura, przy muzeum istnieje „Park Jurajski” gdzie można oglądać modele dinozaurów i skamieniały las permski. Po obaczeniu tych cudów smigam dalej na szczyt po drodze podziwiając piekne widoki i focac co się da, a ze pogoda dopisała to można powiedzieć rewelacja, Po przewędrowaniu około 25 km wracam do mojego cientusia i do domu.

a oto pare fotek z trasy Kletno Śnieżnik
ObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

więcej fotek
http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... ?g2_page=1
MałaBee

Post autor: MałaBee » 12 maja 2007, 15:08

Łał fajna wyprawa. Ja też uwielbiam kamienie i z chęcią bym zobaczyła tą kolekcję. A co do tego 1425 m że nie jest za wysoko - to nic nie szkodzi. Liczy się każdy wyjazd w góry a nie ich wysokość. Fajana relacja Termit
Sara

Post autor: Sara » 12 maja 2007, 15:10

No proszę co ja tu widzę :). Nasze Sudety rosną w siłę!!! Widzę że to była kamienno - górska przygoda i fajowo Ci to wyszło. Fajną pogodę wtedy miałeś.
ODPOWIEDZ