Szlaki Sudetów

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 14 stycznia 2010, 12:06

ninik pisze:malgosiadg jesli nocleg masz tam gdzie ci polecałem to Borową masz pod nosem
o ninik, cieszę się, że tu zajrzałeś, bo chciałam zapytać o dojazd do tego pensjonatu. Gospodarz napisał mi w mailu, że zimą przy dużych opadach śniegu może być ewentualnie problem z pokonaniem ostatniego podjazdu (ok.1,5km)- rzeczywiście jest tak stromo? Z mapy wynika, że na Borową można stamtąd dojść na skróty jakąś leśną drogą
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 14 stycznia 2010, 12:16

Norbert124 pisze:Tu masz linka z relacją wejścia na Chełmiec w styczniu w tamtym roku właśnie od Boguszowa: viewtopic.php?t=2243
tak, dziękuję, znalazłam ją już wcześniej. Ta Droga Krzyżowa przetarta pięknie, pewnie nią właśnie pójdziemy, ale ostatnie zdjęcie akurat mnie mało pocieszyło ;)
A tak na marginesie Norbert124, strasznie mi się podoba ten cytat w Twoim podpisie :) daje do myślenia
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 14 stycznia 2010, 12:23

malgosiadg pisze:
ninik pisze:malgosiadg jesli nocleg masz tam gdzie ci polecałem to Borową masz pod nosem
o ninik, cieszę się, że tu zajrzałeś, bo chciałam zapytać o dojazd do tego pensjonatu. Gospodarz napisał mi w mailu, że zimą przy dużych opadach śniegu może być ewentualnie problem z pokonaniem ostatniego podjazdu (ok.1,5km)- rzeczywiście jest tak stromo? Z mapy wynika, że na Borową można stamtąd dojść na skróty jakąś leśną drogą
stromizna może nie jest aż tak duża...nie pamietam juz dokladnie, natomiast droga jest dosyc wąska i może byc zawiane śniegiem, w razie problemów na dole chyba jest miejsce żeby postawic samochód.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 21 stycznia 2010, 22:21

malgosiadg pisze:ostatnie zdjęcie akurat mnie mało pocieszyło
Ten kawałek zaśnieżony to na polanie, można przejść właśnie tak na szagę lub do okoła udeptaną drogą, co kto lubi :)
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 12 lutego 2010, 23:10

wypróbujemy stuptuty :) a jak tam wałbrzyskie i kamienne szlaki po ostatnich opadach? mam nadzieję, że w ostatni weekend ferii będzie duży ruch i ktoś nam je przetrze do poniedziałku ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 13 lutego 2010, 10:11

malgosiadg pisze:a jak tam wałbrzyskie i kamienne szlaki po ostatnich opadach?
jak będziesz chodziła po takich odludziach jak ja to raczej ciężko :) ,chyba że gdzieś w rejonie samej Andrzejówki i ewentualnie Chełmca
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 lutego 2010, 10:53

odludzia są najfajniejsze :) ale zimą dla nas nieosiągalne. Planujemy Chełmiec, Borową, Waligórę i jak starczy czasu to sentymentalną wycieczkę do Walimia i na Sowę. A swoją drogą, to wyobrażałam sobie Góry Wałbrzyskie raczej jako bardzo ludne, bo to przecież rzut kamieniem od Wałbrzycha, to jak Beskid Mały czy Śląski dla Bielska.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 13 lutego 2010, 11:02

malgosiadg pisze:Chełmiec, Borową, Waligórę
zbierasz jakąś koronę ? :) ,zajrzyj jeszcze na Stożek Wielki (chociaż szlaki mogą być nie przetarte ), i przede wszystkim na Ruprechticki Szpiczak (piękna wieżą widokowa przy dobrej pogodzie panorama na całe sudety )
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 lutego 2010, 11:12

Waligóra i Chełmiec będą przetarte szlaki, ale te najczęściej uczęszczane. Jeżeli chodzi o Borową to mogą być problemy, to nie jest uczęszczana trasa. Czerwonym od stacji kolejowej Wałbrzych Główny na Borową i proponuje zejść tą samą drogą, Zejście czerwonym z drugiej strony jest bardzo strome. A może inaczej, żółtym prze Górę Zamkową do przełęczy pod Borową i czerwonym wejść na szczyt, a zejść czerwonym do dworca.
Na Chełmiec to najlepiej od Boguszowa Gorce szlakiem wzdłuż drogi krzyżowej (zielony od Rynku). Waligóra od Andrzejówki, tylko tam będą tłumy. Sowa od przełęczy Sokolej powinno być przetarte, uwaga tłumy, trasy narciarskie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 lutego 2010, 16:52

pw181 Paweł pisze: zbierasz jakąś koronę ? :)
Hmm, nie zbieram, bo nie mam zamiaru nigdzie tego zbioru potwierdzać, ani nie jestem zrzeszona w żadnym klubie, ale traktuję szczyty z KGP jako przewodnik w poznawaniu polskich pasm górskich. Dzięki temu zaniosło nas już we wszystkie Beskidy, G. Świętokrzyskie, Sudety Wschodnie i część Środkowych. Zostały nam jeszcze Sudety Zachodnie, no i Rysy, do których podchodzę jak pies do jeża ;)
Paweł i Piotrek - dzięki za wskazówki, zapisałam sobie, na miejscu okaże się, gdzie nam się uda przebrnąć. Na razie martwię się jak my w ogóle dojedziemy pod tą Borową, bo tam mamy nocleg :) Jeśli na Dolnym Śląsku sypie tak jak na Górnym, to może być jutro wesoło.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lutego 2010, 17:04

malgosiadg Powodzenia :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Jakieś rady.

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2010, 17:05

Chyba się wybiorę latem na jakieś 7 dni (zapewne sierpień).
Pierwsza część (3 dni) masyw Śnieżnika. Możecie coś doradzić na drugą część urlopu myślałem o Karkonoszach, ale może Góry Stołowe(a może 2 dni Stołowe, 2 dni Karkonosze)? :8)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lutego 2010, 17:10

Bardzo chętnie przygotuje dla Ciebie plan wycieczek w te rejony gdzie napisałeś. Proszę tylko o informacje czy mają to być długie całodzienne trasy, czy raczej krótsze?
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2010, 17:25

Z góry dziękuję. Wolałbym wycieczki całodniowe, ale planuję być z rodziną, więc chyba wersja całodniowe, ale z miejscami gdzie można odpocząć. Myślę, że potrzebuję raczej zarysu tras (teren mi jest nieznany - w Sudetach byłem dawno ma nartach, nie wędrowałem).
Na początek może coś na Śnieżnik, 3 dni z bazą w Bielicach.
Co radzisz na następne 3 dni, może jednak Karkonosze, najbardziej efektowne?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 lutego 2010, 17:29

Mirek_Z57 pisze:może jednak Karkonosze, najbardziej efektowne?
W tym roku spędziłam wakacje w Sudetach i myślę, że Stołowe też są niezwykle efektowne :)
Możesz spojrzeć na moją galerię na picasie i sam ocenić :)
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2010, 18:35 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ