Korona Sudetów

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Korona Sudetów

Post autor: Norbert124 » 01 lutego 2009, 22:35

Mam wielką ochote na zdobycie KS. Może ktoś byłby chętny? Chcę zacząć od wiosny, niestety w zimie nie dam rady bo mi moje Salomony odmówiły współpracy :( . Zbieram na nowe butki.

Link do stronki z listą szczytów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_Sudet%C3%B3w
http://gotki.w.interia.pl/orks.html


oraz lista osób, które ja zdobyły,(chcę być na niej)

http://www.ktg.wroclaw.pl/zdobywcy_korony.pdf
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
savrad

Post autor: savrad » 02 lutego 2009, 8:38

Ja mógłbym się pokusić na przejście w tym sezonie części KS . :)
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 02 lutego 2009, 22:12

savrad pisze:Ja mógłbym się pokusić na przejście w tym sezonie części KS . :)
Oczywiście ja też nie planuję, że przejdę całą KS ale choć część w tym roku. Niestety czas ogranicza trochę (praca :( ). Jak by co będę w kontakcie.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
savrad

Post autor: savrad » 11 lutego 2009, 20:14

Norbert124 Zamówiłem sobie mailem książeczkę KS w Wrocławskim PTTK , dziś mi przysłali ( 4,90 zł. z przesyłką ) jest do zrobienia 22 szczyty na tą odznakę :) pewnie w tym roku też część uda mi się przejść, jak co to będziemy w kontakcie, pierwsze trzy tygodnie lipca mam urlop , na pewno będę szedł czerwonym szlakiem Beskidzkim od Rabki do Ustronia, ale kilka dni chętnie poświęcę na KS :) a może się uda nawet wcześniej jakiś weekendowy wypad bo w te góry mi najbliżej :)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 23 marca 2009, 13:53

Fajna sprawa, ale dość trudna pod wzgledem logistycznym, na wiele z szczytów ciężko trafić nie majac szczgółowych map.

Jakbyście szukali kompana do wypraw, to chętnie się piszę.

Goroąco pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 marca 2009, 15:28 przez Gaclan, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 marca 2009, 15:19

hoho, Gaclan, a jakżeś dawno tu u nas nie gościł :) Gdzie byłeś, jak Cię nie było?
Gaclan

Post autor: Gaclan » 23 marca 2009, 15:27

Aaaa, to długa historia, wierzę że uda mi się nadrobić okres mojej nieobecności.

Fakt jest faktem że bardzo stęskniłem się za wami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 kwietnia 2009, 11:04

Witaj,
szczerze, to myślałem że Sokoliki to osobne pasmo, ale po linkach widac ze są przypisywane pod Rudawy.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Korona Sudetów

Post autor: PiotrekP » 25 kwietnia 2009, 20:11

Witam
Właśnie wczoraj kupiłem książeczki do Korony Sudetów. Dzisziaj jestem po pierwszym szczycie, wdrapaliśmy się na Skalnik, są tam tylko piękne widoki na Karkonosze, polecam. Z Małej Ostrej było ładnie widać Śrenicę, machałem naszym co byli na Śrenicy może widzieli :aniolek: . Jutro idę na Waligórę z Andrzejówki.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Gaclan

Re: Korona Sudetów

Post autor: Gaclan » 25 kwietnia 2009, 20:26

PiotrekP pisze:Witam
Właśnie wczoraj kupiłem książeczki do Korony Sudetów. Dzisziaj jestem po pierwszym szczycie, wdrapaliśmy się na Skalnik, są tam tylko piękne widoki na Karkonosze, polecam. Z Małej Ostrej było ładnie widać Śrenicę, machałem naszym co byli na Śrenicy może widzieli :aniolek: . Jutro idę na Waligórę z Andrzejówki.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku
Piotrek
Skalnik jest w istocie super, ja teraz powili będę kompletował (z pewnością z Grupą Dolnośląską) Koronę Sudetów - zostały mi przede wszystkim czeskie czeskie szczyty. Koroną Sudetów Polskich póki co nie jestem zainteresowany...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 kwietnia 2009, 20:34

No to fajnie, na razie kompletuje te szczyty, które wchodzą także do Korony Polski, też i to chcemy zrobić w ciągu dwóch lat. Czeskie szczyty będę robił w drugiej połowie roku.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 25 kwietnia 2009, 22:06

savrad pisze:Zamówiłem sobie mailem książeczkę KS w Wrocławskim PTTK
Jak zamówić tą książeczkę?
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 kwietnia 2009, 22:16

Witam
Jak będę we Wrocławiu w poniedziałek to mogę Ci kupić książeczkę.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Gaclan

Post autor: Gaclan » 25 kwietnia 2009, 22:50

PiotrekP pisze:Witam
Jak będę we Wrocławiu w poniedziałek to mogę Ci kupić książeczkę.
Pozdrawiam
Piotrek
Kurcze, ja bym też chcętnie kuił taką książeczkę. Powiedz mi tylko gdzie i za ile?
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 25 kwietnia 2009, 23:25

PiotrekP pisze:Właśnie wczoraj kupiłem książeczki do Korony Sudetów.
Norbert124 pisze:Jak zamówić tą książeczkę?
Gaclan pisze:Kurcze, ja bym też chcętnie kuił taką książeczkę
Mi to lata ale chetnie bym kupił taką ksiązeczkę dla mojego 6 cio miesięcznego psa który wlazł juz na Waligórę (wejscie zimowe ) Wielką Sowe (wejscie zimowe) oraz Śnieżkę (wejście jubileuszowe ) , i juz się ślini o więcej :D
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ