Nocleg w schronisku w Karkonoszach

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Nocleg w schronisku w Karkonoszach

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2014, 16:59

Zamierzam "na żywioł" powłóczyć się po polskich i czeskich Karkonoszach. Ponieważ ostatni raz byłem tam kilka lat temu, proszę o informacje, czy jeśli bez uprzedniej rezerwacji pojawię się w którymś schronisku z własną karimatą i śpiworem, mogę liczyć przynajmniej na glebę?

Szczególnie zależy mi na informacjach nt schronisk czeskich, bo tam nie mam żadnych doświadczeń.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 23 lipca 2014, 20:24

Jeśli chodzi o polskie schroniska to nie powinieneś mieć problemów, tylko należy pamiętać, że "gleba" jest dopiero gdy nie ma miejsc w pokojach.
W czeskich schroniskach jest troszkę inaczej, to już są bardziej "Hotele Górskie", "gleba" to tylko w wyjątkowych sytuacjach, większość preferuje wcześniejsze rezerwację. Ważne jest jeszcze kiedy planujesz wypad. Wakacje i weekendy są obłożone, w tygodniu to nie powinno być problemów.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2014, 12:34

Dzięki
ODPOWIEDZ