Ćwilin z Kasiny Wielkiej.

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Ćwilin z Kasiny Wielkiej.

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2014, 16:10

Witam. Chodzi mi po głowie spacer na Ćwilin. Ponoć z przełęczy Gruszowiec prowadzi tam fajna, stroma ścieżka. Czy może ktoś z Was już to przeszedł? Czy polecacie?
cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

Post autor: cezaryol » 05 lutego 2014, 21:04

Gruszowiec to nie Kasina, ale ścieżka na pewnych odcinkach jest stroma. Na pewno warto tym szlakiem wchodzić.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 06 lutego 2014, 17:34

Wczoraj właśnie tamtym szlakiem zdobyłem Ćwilin. Jak na Beskid Wyspowy, to szlak raczej spokojny. Przełęcz jest na prawie 700 m. więc aż tak dużo nie ma do pokonania na szczyt. Myśmy wchodzili dokładnie 1 h i 10 min. W niektórych miejscach szlak troszkę oblodzony, ale da się spokojnie te odcinki omijać. Z samego podejścia widoków bardzo mało, ale z Ćwilina... :oki: Schodzić polecam do Mszany Dolnej żółtym szlakiem- bardzo widokowa i sielankowa trasa. Za kilka dni umieszczę relację i zdjęcia.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
ODPOWIEDZ