W pobliżu Zawoi

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

W pobliżu Zawoi

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2013, 23:29

W dniach 8-11.listopada planuję wybrać się na niewymagające pochodzenie sobie po Beskidzie Żywieckim. Nocować będę najprawdopodobniej w Zawoi. Wiem,że gdybym poszperała,znalazłabym na pewno wcześniejsze podpowiedzi tras,ale może będzie ktoś tak miły...Z uwzględnieniem listopadowej pogody.
Tak naprawdę będę miała tylko dwa dni,bo dwa muszę liczyć na drogę:(
Kierując się zasadą "mierz siły na zamiary" raczej nie rzucę się na Babią Górę o tej porze roku. Nie chciałabym też robić kłopotu Panom goprowcom.
Będę zmotoryzowana,więc spokojnie mogę podjechać do jakiegoś ciekawszego miejsca wymarszu.
Może ktoś podpowie mi jakieś lightowe,widokowe trasy na dwa dni?
Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 04 listopada 2013, 13:26

Przyjedź do Chochołowskiej. Znajdziemy lajtowe trasy dla każdego. :)
Poznasz klubowiczów, będzie miło.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 04 listopada 2013, 17:38

zbig9 pisze:Przyjedź do Chochołowskiej. Znajdziemy lajtowe trasy dla każdego. :)
Poznasz klubowiczów, będzie miło.
Właśnie :spoko:
ewka pisze:Będę zmotoryzowana,więc spokojnie mogę podjechać do jakiegoś ciekawszego miejsca wymarszu.
Może ktoś podpowie mi jakieś lightowe,widokowe trasy na dwa dni?
A czy koniecznie z Zawoi musi być każde wyjście?. Komunikacja busowa bardzo dobrze tam działa(nie dotyczy Zawoi Wełczy, Czatoży). Dzięki temu, nie trzeba się zapatrywać na robienie pętelki do samochodu :spoko:

Widokowo jest od Przełęczy Przysłop aż do Jałowca, i druga opcja

: Mędralowa, Magurka, Lachów Groń. Te trasy polecam, skoro tylko dwa dni

linki skasowłam
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2013, 18:27 przez aniołek, łącznie zmieniany 4 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2013, 18:18

zbig9 pisze:Przyjedź do Chochołowskiej. Znajdziemy lajtowe trasy dla każdego. :)
Poznasz klubowiczów, będzie miło.
Niewątpliwie. Kusząca propozycja,ale mam zapłacony już nocleg. Może innym razem...


aniołek Dziękuję! :)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 04 listopada 2013, 20:04

ewka pisze:aniołek Dziękuję!:)
Proszę bardzo :). Jak jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało na np. PW

Gdybym nie mogła do chochołlandu pojechać, to będę najpewniej brykać na trasie Mała Babia - Mędralowa - Magurka. Może się skusisz :). pozdr
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 04 listopada 2013, 20:21

ewka pisze:Tak naprawdę będę miała tylko dwa dni,bo dwa muszę liczyć na drogę:(
nie taka Babia straszna ;) na chwilę obecna warunki są dobre. Tu masz info na bieżąco:
http://beskidy.gopr.pl/?babia-gora,69

Chociaż ja osobiście wolę Mniejszą Babkę ;)

Na zmieniające się warunki atmosferyczne trzeba być przygotowanym, wszak to Królowa Niepogód, ale myślę, że śmiało możesz się pokusić jeśli bieżące prognozy pogody będą dobre.

Możesz się również wybrać na Halę Krupową przykładowo z Przełęczy Krowiarki, z tym, że poza sezonem nie kursuje tam nic :/ busy kończą kursy max Zawoja Policzne. Przy dobrej widoczności fajnie widać Tatry :)
Można też iść zielonym szlakiem z Zawoi Centrum, ale szlak jest dłuuuugi i mało ciekawy.

Z Krupowej można podejść na Policę. Natomiast idą dalej- na Halę Śmietanową/ Mosorny Groń.

W pobliżu schroniska na Hali Krupowej jest fajna kapliczka- Matki Boskiej Opiekunki Turystów czy jakoś tak (pod Okrąglicą).

Ładny jest zielony szlak na Jałowiec (z Zawoi Centrum) i sam szczyt Jałowca
A w jakiej części Zawoi masz nocleg? Oraz czy jesteś zmotoryzowana czy zdajesz się na komunikację publiczną?

edit:
jeśli jeśli jesteś skazana na busy, to mogę Ci podesłać kilka linków w aktualnymi rozkładami.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2013, 21:17

Inga 
Przyjadę samochodzikiem,więc za rozkłady dziękuję. Chyba,że odmówi mi posłuszeństwa (jak kiedyś nad Bugiem),wtedy będę się martwić i pisać o pomoc.
Chociaż może? Żeby jakoś wrócić lub na wszelki wypadek.
Zatrzymuję się w Jaworze. Nie wiem czy wypada nocować nie w schronisku,ale,przyznam się,ja muszę odpocząć.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Powinnam teraz siąść z mapą i obmyślić strategię.
A może kogoś z Was spotkam?
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 05 listopada 2013, 23:21

W takim razie podaje linki do rozkladów (mogą się przydać również jakbyś planowała wyjście z innego miejsca niż zejście ze szlaku):

http://www.mercbus.pl/

http://zawojabus.manifo.com/

http://przewozy.wrotamalopolski.pl/1581.pdf
ewka pisze:Nie wiem czy wypada nocować nie w schronisku
każdy nocuje, gdzie mu pasuje :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
ODPOWIEDZ