Nowy szlak w Beskidzie Żywieckim

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Nowy szlak w Beskidzie Żywieckim

Post autor: Anonymous » 07 października 2013, 14:43

Oddział Babiogórski PTTK wyznakował nowy szlak turystyczny
niedziela, 06 października 2013 15:05

Od dziś oddajemy do użytku nowy szlak turystyczny znakowany kolorem żółtym. Szlak ten łączy Przełęcz Bory Orawskie z Halą Lipowską (dokładnie nowy szlak dochodzi do szlaku niebieskiego, który dalej prowadzi na Lipowską pod schronisko PTTK) Stanowi dogodny łącznik dla turystów wędrujących pieszo pomiędzy Krawcowym Wierchem a Lipowską lub Rysianką. W dniu 5 października oficjalnie odebrał go Prezes Oddziału Kol.Jakub Nowak. Teraz można z przełączy Bory Orawskie leżącej na dawnej granicy między Polską a Słowacją, przejść w 15 minut lub krócej na szlak czarny idący ze Złatnej Huty na Lipowską lub Rysiankę, bez potrzeby nadkładania drogi przez Trzy Kopce. Łączny średni czas przejścia z Przełęczy Bory Orawskie na Halę Lipowską wynosi 1h. Szlak wyznakowany ze środków Oddziału Babiogórskiego PTTK przez Oddziałową Komisję Turystyki Górskiej. Nowy szlak o długości 2,6 km wyznakował Wiceprzewodniczący OKTG Kol. Zdzisław Wisła.
info ze strony http://www.zywiec.pttk.pl/index.php?opt ... &Itemid=55

Pomysł świetny. W zeszłym roku schodziłem właśnie z przełęczy Bory Orawskie wtedy jeszcze beszlakowo w kierunku Lipowskiej.
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 07 października 2013, 18:03

I twierdzę że dobrze ,że ten szlak w końcu wytyczono.Ciekawe którędy, bo jak ja poszedłem na wpros ku strumieniowi,to mało na łeb nie zleciałem.Warto sprawdzić
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 07 października 2013, 20:16

Tak to wyglądało
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 października 2013, 7:01

Schodziłem dokładnie tą samą drogą.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 08 października 2013, 15:45

Gdy szedłem tamtędy zimą to już były punkciki farbą zrobione i podążając za nimi wychodziło się na Przeł. Orawskie Bory, gdy się odpowiednio wcześniej odbiło w kierunku dawnej granicy to nie było takiego upadu terenu. Ja miałem lajcikowo :) a zielony do Mutnego nie oferuje nic :(
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 listopada 2013, 14:28

W tamtych okolicach mnie jeszcze nie było -musze się wybrać w najbliższym czasie:)
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 19 listopada 2013, 16:55

Miałem okazję w weekend pokonać większość nowego szlaku. To znaczy od Lipowskiej aż do połączenia ze szlakiem czarnym. W sumie cały czas lasem, ale jak ktoś idzie do schroniska to nieco skraca drogę, nie trzeba iść przez Rysiankę.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 12 czerwca 2014, 21:50

W maju przeszłam ten nowy odcinek i jest zdecydowanie ciekawszy niż sam graniczny, głównie ze względu na przekraczany potok, ale odcinek od szlaku granicznego do tego potoku to jak na łeb, na szyję, dosłownie jak na zdjęciu trotyla. Ta 1h do Lipowskiej to chyba jednak jest lekki żart, ja szłam dużo dłużej, jak dla mnie to dosyć strome podejście ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 sierpnia 2014, 14:26

Teraz chyba jest zamknięty, ze względu na wiatrołomy. przynajmniej miesiąc temu był jak nim szedłem ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2014, 13:08

Nowy, nie deptany - trzeba ochrzcić moimi butami :)

Wiecie może czy już go otworzyli?
Mirek

Post autor: Mirek » 06 października 2014, 17:41

adelaida pisze:Nowy, nie deptany - trzeba ochrzcić moimi butami :)

Wiecie może czy już go otworzyli?
Nie wiemy, a przynajmniej ja. :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2014, 16:26

Dzięki presto za info o nowym szlaku:)
Jestem tu nowy:) Dziś zarejestrowałem się na forum:)
Okładka płyty pod Twoim linkiem wskazuje, że jesteś fanem zespołu Rush?
Pozdrawiam
Hotlech
Turysta
Turysta
Posty: 10
Rejestracja: 06 listopada 2018, 22:01

Re: Nowy szlak w Beskidzie Żywieckim

Post autor: Hotlech » 08 listopada 2018, 20:33

Każdy nowy szlak mile widziany :-)
Hotlech
Turysta
Turysta
Posty: 10
Rejestracja: 06 listopada 2018, 22:01

Re: Nowy szlak w Beskidzie Żywieckim

Post autor: Hotlech » 08 listopada 2018, 20:35

Jeśli chodzi o nowe szlaki to szkoda, że pojawiają się głównie krótkie łączniki pomiędzy istniejącymi, jak np w Beskidzie Małym. Ciekawe, że tam wszystkie nowe są zawsze w kolorze czarnym jak Ford T :-)
ODPOWIEDZ