Beskidy z Katowic

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 maja 2013, 9:49

Jak już mój katowicki wyjazd dojdzie do skutku, nie omieszkam się zamieścić zaproszenia, zwłaszcza, że po obcych terenach słabo mi się chodzi samotnie.
Niestety plany mi poszykował miesięczny wyjazd mojej rodzinki, nie wiem czy dadzą mi klucze do mieszkania ;) Ale nie są tam jedyni, najwyżej zwalę się na głowę kuzynce ;)
Tymczasem bardzo dziękuję za wszystkie porady, skrzętnie będę je notować :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 maja 2013, 10:22

Nie pokićkałam niczego?
Załączniki
beskidy z katowic.jpg
(58.33 KiB) Pobrany 1922 razy
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Mirek

Post autor: Mirek » 27 maja 2013, 10:31

Można dopisać do listy Ustroń i Wisłę,tam też jedzie pociąg z Katowic.Ustroń to możliwość zdobycia Czantorii,Równicy .A Wisła to np,Soszów,Stożek,Trzy kopce Wiślańskie.Ze Skoczowa busem do Brennej i wio na Błatnia vel Błotny.Z Brennej na Klimczok też można i na Karkoszczonce w chacie Wuja Toma posilić się wyborną pajdą chleba ze smalcem.Tylko uprzedzam,Beskid Śląski to łatwe i popularne szlaki.W weekendy gdzie nie gdzie bywa tłoczno.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 10:32

Za niewielką opłatą :twisted: mogę być przewodnikiem na Grojec.

P.s. Na Wielką Racze proponuję Ci iść od Rycerki a nie Zwardonia. I zrób pętle na Przegibek. Możesz od razu pójść oglądnąć element metalowy na Bednoszce.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1348
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 27 maja 2013, 12:38

Malgo pisze:jeszcze trochę nieznanych mi terenów i pomyślałam o Beskidzie Żywieckim lub Śląskim z opcją dojazdu z Katowic
To znaczy, że będziesz mieszkać w Katowicach ? To zapraszam Cię na wspólne wyjazdy w Tatry Słowackie w lipcu i sierpniu - masz już przecież ubezpieczenie :) Na razie pisze się na te wypady Janek i Hania, a Ty obniżysz naszą średnią wieku. Będziemy Ci matkować i ojcować :zoboc:
Jeśli chodzi o BŚ i BŻ, to pooglądaj mapę a znajdziesz kilkanaście pentelek do zrobienia od pociągu do pociągu - na jeden 2 lub 3 dni :) Na jakąś jednodniową w łyk - end też bym się załapał :jupi:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 13:12

Obejrzałem na szybko na picassie i widzę, czego Ci brakuje.

---> Skrzyczne

masz dwie fajne opcje - dojazdy autem ok 90 km, szybko i latwo

1. Szczyrk, Skrzyczne, Malinowska, Malinów, Biały Krzyż, Kotarz, Karkoszczonka, Klimczok, Szczyrk

dojazd banalny, widoki pół trasy, cztery schroniska, 30 km,

2. Ostre, Skrzyczne, Malinowska Skała, Magurka Wiślańska (barania), Muronka, Ostre

dojazd gorszy (via żywiec), widokowo lepiej niz poprzednia opcja, też ok 25 - 30 km wyjdzie


--> Lipowska

Tradycyjnie najlepiej Skałka - Boracza - redykalny - Rysianka - Romanka - Słowianka - skałka

tylko troche krótko, 20 km


można zrobić od sopotni wielkiej z pilskiem, trasa pod 30 km, ale świetna, już Ci kiedyś polecałem

dojazdy od żywca, lepiej jechać z kimś na auto, ale nie każdy Ci pojedzie na takie dłuższe trasy ok 100- 110 km


widokowo 1 liga obie opcje (poszukaj sobie relacji z tamtych miejsc)

---> Worek Raczański

dojazd kijowy, bo od pkp co jedzie z katowic trzy godziny z hakiem, daleko
lepiej lecieć od kolonii na raczę (widoki) potem do przegibka (większosć lasem, nudno), z opcją wydłużki o rycerzową (sredniawka) i bendoszkę (nawet, nawet)

najlepiej autem, dość daleko (140km do kolonii)

beskid mały - szczerze, jak juz będziesz baaaaaardzo zdesperowana.... dojazdy koleją dupiate (prócz magurki i czupla, ale to takie trasy na co najwyżej kilka godzin,,,, lepiej zostawić na późną jesień, jak jest krótki dzień.)

Do Wisły sie nie pchaj, pociągiem prawie trzy godziny, a w zasadzie baranią i stożek masz, równicę i trzy kopce też, po resztę nie warto.

Pytania?

ps zabierz maskę gazową na śląsk
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 maja 2013, 14:12

Wow, dzięki za te szczegółowe opisy, niestety jestem zdana na komunikację miejską, samochodu swojego nie mam (choć po ostatnim weekendzie zaczęłam znów się zastanawiać nad kupnem). Tyle tras, że chyba powinnam się przenieść na Śląsk na dłużej :D Jednak moje plany na najbliższy rok zmuszają mnie do pozostania na Mazowszu.
sokół pisze:ps zabierz maskę gazową na śląsk
Niestety głównie z tego powodu tak rzadko tam bywam...
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 27 maja 2013, 14:20

mirek pisze:.Ustroń to możliwość zdobycia Czantorii,Równicy .A Wisła to np,Soszów,Stożek,Trzy kopce Wiślańskie
jeśli lubisz tłok i komercję w największym wydaniu to idealne miejsce :spoko:
mirek pisze:Z Brennej na Klimczok też można i na Karkoszczonce w chacie Wuja Toma posilić się wyborną pajdą chleba ze smalcem.
to z kolei doskonałe miejsce, jeśli chcesz wypożyczyć quada albo przejechać się po górach terenówką :8)
ps zabierz maskę gazową na śląsk
ze 20 lat temu to faktycznie czułem różnicę po powrocie z gór do domu, teraz to powietrze niemal krystalicznie czyste :)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 14:31

Malgo pisze:niestety jestem zdana na komunikację miejską
Jak odpowiednio wcześniej dasz zaproszenie to jest duża szansa, ze się załapiesz na auto. Minus jest taki, że możesz chcieć zrobić dużą pętle, a zgłoszą Ci się "hamulcowi".
Zostaje jeszcze PW. Dla chcącego nic trudnego.
Malgo pisze:Tyle tras, że chyba powinnam się przenieść na Śląsk na dłużej
Tylko pozornie, po zrobieniu trzech, czterech pętli w zasadzie zaczynasz się powtarzać. Tylko, że w niektórych przypadkach (Np. Rysianka, Pilsko albo Skrzyczne) mógłbym się powtarzać bardzo wiele razy. A kilka miejsc omijać.
Malgo pisze:moje plany na najbliższy rok zmuszają mnie do pozostania na Mazowszu.
Od 2014 tez można tu mieszkać.

Malgo pisze:głównie z tego powodu tak rzadko tam bywam...
Cuchnie w Katowicach na dworcu, poza tym nie jest źle. Gorzej jest w Warszawie.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 maja 2013, 14:39

sokół pisze:Gorzej jest w Warszawie.
Na co dzień daję radę, aczkolwiek w weekend już byłoby ciężko...
Niestety w Krakowie smog jest jeszcze większy niż w Wawie i tego najbardziej nie mogę przeboleć. Sam GOP wydaje mi się przerażająco przygnębiający i mimo bliskiej rodziny, która tam mieszka, nie chciałabym tam zostać na stałe :(
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 14:40

Malgo pisze:Sam GOP wydaje mi się przerażająco przygnębiający
Normalne myślenie ludzi ze stolycy.... Nic bardziej mylnego.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 27 maja 2013, 15:56

Jak dla mnie GOP jest dużo bardziej zielony niż Wawa :)
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 16:07

Z czym do ludzi....

http://www.ekoportal.gov.pl/opencms/ope ... /lasy.html

mazowieckie 22 proc, sląsk 32
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1348
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 27 maja 2013, 16:21

sokół pisze: zabierz maskę gazową na śląsk
sokół pisze:Cuchnie w Katowicach na dworcu,
Człowieku Ty od roku nie byłeś W Katowicach na dworcu - nie wiesz o czym mówisz. Brutala rozwalili, bo teren miał większą wartość od dworca, a postawili hipermarket. Osobiście uważam to za tragedię budowlaną :zly:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1348
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 27 maja 2013, 16:27

Malgo pisze:Sam GOP wydaje mi się przerażająco przygnębiający
Jest to wina młodych mieszkanek Śląska - ubierają się szaro i smętnie, ale to się też powoli zmienia. Fakt, co bardziej przebojowi młodzi, którzy nie planują opuścić kraju, wybierają Śląsk ale Dolny :oczynoela: lub Kraków , ostatecznie Warszawę :twisted:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ