Beskidy z Katowic

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Beskidy z Katowic

Post autor: Malgo » 25 maja 2013, 12:21

Cześć,
wszystko wskazuje na to, że od lipca będę miała mnóstwo wolnego czasu i dlatego, żeby nie oszaleć, mogłabym zwiedzić jeszcze trochę nieznanych mi terenów i pomyślałam o Beskidzie Żywieckim lub Śląskim z opcją dojazdu z Katowic (w drogę wyruszyłabym rano, jednym z pierwszych pociągów/ autobusów, mogłabym przenocować w schronisku, "czy gdzieś", a potem następnego dnia wrócić do Katowic po całodziennej wędrówce). Nie wiem tylko czy atrakcyjniejsze szlaki (mam na myśli widoki i ciekawostki po drodze) wychodzą z Bielska-Białej, czy raczej z Żywca? (Dlatego wymieniłam 2 Beskidy).
Bardzo proszę osoby, które znają te okolice o propozycje tras :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2013, 12:23

Z Żywca to wychodzi szlak na Grojec. Beskid Żywiecki atakuj z np Rycerki, Soblówki, Złatnej.

Z Bielska to Beskid Śląski.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 25 maja 2013, 12:29

Dobromił pisze:Beskid Żywiecki atakuj z np Rycerki, Soblówki, Złatnej.
A tam coś dojeżdża?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2013, 12:50

Obok dworca PKP w Żywcu jest przystanek busów. Np firmy Travel - Bus z Lipowej. Powinni mieć w sieci rozkład jazdy.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 25 maja 2013, 12:56

Fajnie, tzn., że Wielka Racza byłaby w "zasięgu nogi" :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2013, 13:24

Możesz też z Węgierskiej Górki (dojazd PKP z Katowic choćby na Rajczę czy Zwardoń) uderzyć na Rysiankę. Kiedyś z pod dworca jeździłem PKSem.
Ewentualnie Tą samą linią kolejową do Rajczy, Soli czy innych stacji a często z nich wychodzą szlaki. Ot choćby z Rycerki na Rycerzową.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 25 maja 2013, 13:31

Z Bielska możesz na Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią, Magurkę, Czupel. Opcji jest dużo, a pod szlaki dojedziesz miejską komunikacją :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 25 maja 2013, 13:41

laynn pisze:Możesz też z Węgierskiej Górki (dojazd PKP z Katowic choćby na Rajczę czy Zwardoń) uderzyć na Rysiankę. Kiedyś z pod dworca jeździłem PKSem.
szlak idzie spod samego dworca, więc nie ma potrzeby jeszcze dojeżdżać PKS-em
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 maja 2013, 14:15

Malgo pisze:Fajnie, tzn., że Wielka Racza byłaby w "zasięgu nogi"
Dlaczego odrzuciłaś opcję Grojca? ;)

Na Wielką Raczę można ze Zwardonia, a tam dojeżdża PKP. A poza tym, opcji i możliwości od cholery, jak podają przedmówcy.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 25 maja 2013, 14:32

PKP Sól-dalej czarnym przez Łysicę do Rycerki,potem przez Praszywkę na Przysłop Potócki(baza namiotowa)-Będoszka -Przegibek-a dalej gdzie Bóg da,albo Rycerzowa-albo Racza z możliwością powrotu z Rycerki albo tupu,tupu do Zwardonia.Jak się nie wyrobisz nocleg w Skalance.Można do żywca ,potem busem pod Matyskę,a dalej na Baranią.Jest i opcja z Białego Krzyża przez Malinowską na Skrzyczne lub na Baranią.Z tego co pamiętam to z BB można się tam spokojnie dostać
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2013, 14:56

Jak wyruszasz z Katowic to nie musisz spać w schroniskach, spokojnie obrócisz w jeden dzień. Jak będzie już tak daleko to coś widokowego się pomysli.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2013, 18:58

trotyl pisze:PKP Sól-dalej czarnym przez Łysicę do Rycerki,potem przez Praszywkę na Przysłop Potócki(baza namiotowa)-Będoszka -Przegibek-a dalej gdzie Bóg da,albo Rycerzowa-albo Racza z możliwością powrotu z Rycerki albo tupu,tupu do Zwardonia.Jak się nie wyrobisz nocleg w Skalance.Można do żywca ,potem busem pod Matyskę,a dalej na Baranią.Jest i opcja z Białego Krzyża przez Malinowską na Skrzyczne lub na Baranią.Z tego co pamiętam to z BB można się tam spokojnie dostać
Fajne trasy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2013, 8:20

szlak idzie spod samego dworca, więc nie ma potrzeby jeszcze dojeżdżać PKS-em
A owszem. Mnie chodziło o to iż, ja do Żabnicy Skałki dojeżdżałem. Moje niedoprecyzowanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 8:58

W Beskid Mały z Bielska też blisko. Ogólnie na tej trasie do Zwardonia, patrząc na mapę, jest wiele opcji. Może się przyłącze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2013, 9:28

Z Żywca jest też opcja Beskidu Małego - śliczna trasa Żar - Jaworzyna. Autobusem miejskim nr 17 ( lub 16 ) do Międzybrodzia Żywieckiego i jazda w górę.
ODPOWIEDZ