Urlop.

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Urlop.

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2011, 11:16

Witam,

Proszę o radę gdzie pojechać na urlop.
Oczywiście jest to urlop, nie weekend, więc raczej wszystko (pasma itd.) wchodzi w grę (czas).
Myślałem o Beskidzie Sądeckim lub okolice Karpacza, albo blisko ode mnie tj. Beskid np. Żywiecki.
Jedynym "ogranicznikiem" jest moja............żona :) Nie jest wytrawnym "wspinaczem", więc myślałem o miejscu gdzie można codziennie robić wypady na szlaki i gdzie jest dość dużo schronisk w miarę blisko siebie.
Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za wszelką pomoc i rady!
Pozdrawiam!
Mirek

Post autor: Mirek » 12 lipca 2011, 11:33

Po pierwsze te Witam powinno znaleźć się w odpowiednim dziale.A wracając do pytania to polecam Beskid Ślaski gdzie mnóstwo łatwych i atrakcyjnych tras i wiele schronisk na szlakach.Mogę poprowadzić was bo znam tą część Beskidów dość dobrze.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 lipca 2011, 22:31

mirek pisze:Po pierwsze te Witam powinno znaleźć się w odpowiednim dziale.
Zatem zapraszam ashes tu:
viewtopic.php?p=171648#171648

Taka nasza tradycja :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 12 lipca 2011, 23:35

ashes pisze:Witam,
no to masz przerąbane, bo ośmieliłeś się przywitać bez uświęconej tradycji :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Re: Urlop.

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2011, 18:48

ashes... A ja polecam Szczawnicę. Można codziennie wyjść na szlak w innym kierunku ;) Wybór tras łatwych i niezbyt długich jest duży. To takie miejsce właśnie dla niezbyt wytrawnych turystów. Polecam. Jakby co to służę radą na ile potrafię. :)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 14 lipca 2011, 21:24

Pudelek pisze:no to masz przerąbane, bo ośmieliłeś się przywitać bez uświęconej tradycji :twisted:
Oj Pudelku...nie wszyscy wiedzą,że trzeba sie przywitać....należy wybaczyć i polecić jakieś nasze piękne Polskie góry :zoboc:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 15 lipca 2011, 1:06

Chmielo pisze:Oj Pudelku...nie wszyscy wiedzą,że trzeba sie przywitać...
oj tam, oj tam - po pierwsze nie trzeba, tylko można... po drugie - witanie się w dowolnym dziale może być tak samo sympatyczne jak w oficjalnym :D

Chmielo pisze:należy wybaczyć i polecić jakieś nasze piękne Polskie góry :zoboc:
polecić góry, czy polskie, to można dyskutować :) jest tyle pięknych gór na świecie, że niekoniecznie trzeba polecać polskie - a jak kolega ashes ma urlop to ja osobiście bym polecił czeskie albo słowackie - finansowo to samo lub taniej, a doznania mogą być lepsze (a ile chamstwa i cwaniactwa mniej) :)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Mirek

Post autor: Mirek » 15 lipca 2011, 8:01

I tu się z moim przedmówcą zgodzę gdyż często wędruję po Słowackich i Czeskich szlakach , widzę różnicę na korzyść południowych sąsiadów. :zoboc:
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 15 lipca 2011, 8:11

Pudelek pisze: finansowo to samo lub taniej
z noclegami to chyba nie do końca , jak przeliczysz korone czy euro :/
a co do reszty to oczywiście tak :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2011, 9:12

W takim razie proszę o propozycję w po stronie czeskiej (wiadomo - korona).
Naturalnie propozycję z noclegiem...

IwonaGosia - Właśnie się zastanawiam nad Szczawnicą/Krościenko, ale w grę też (nawet bardziej) wchodzi Szklarska...

No, ale jeśli napiszecie coś o Czechach, to może jednak tam...
Nigdy nie byłem stricte u nich, zawsze zahaczałem o naszych południowym sąsiadów (oczywiście też Słowaków - nawet bardziej).
Cwaniactwo, chamstwo?
Zgadzam się w 100% Pudelek, że tego jest zdecydowanie mniej, niż u nas niestety :/
Już nie wspomnę o oznakowaniach szlaków...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 21 czerwca 2013, 16:06

Wykorzystam jakiś stary temat, żeby poprosić Was o pomoc.

Poszukuję miejsca, w które mogłabym przyjechać ze swoją przyczepą i zagnieździć się tam - wzorem poprzedniego roku - na długo.

Tym razem jednak musi to być miejsce w odległości (najlepiej) 60-80 km od Katowic. Chciałabym, aby to było gdzieś w wycinku koła wyznaczonego przez Żywiec na południu i Kraków na wschodzie.

Do Katowic nie miałabym daleko, gdy będę tam potrzebna, a w międzyczasie poznawałabym rejon wielu Beskidów, których zupełnie nie znam. Moglibyście przyjeżdżać mnie odwiedzić :D i mogłabym korzystać z wielu zaproszeń, które mam nadzieję, że pojawiać się będą na forum.

A jakie to miałoby być miejsce?
1. Lokalizacja dowolna w zakresie określonym powyżej.
2. Potrzebny mi dostęp do wody pitnej i ubikacji (może być wychodek)
3. Wolałabym mieć dostęp do elektryki, bo choć światło mam ze specjalnego akumulatora lub świec, lodówkę i kuchenkę na gaz, a ubikację chemiczną, to komórki i laptopa bez elektryki nie naładuję.
4. Gdyby było darmowe lub tanie wi-fi, to nie musiałabym tracić dostępu do forum na wiele tygodni, ale taki zbytek nie jest warunkiem ważnym.
5. Musi być w miarę tanio. W zeszłym roku płaciłam mniej niż 10 zł dziennie za wszystko. To byłaby super cena.
6. Muszę tam dojechać przyczepą.

Co to mogłoby być? Na przykład podwórko gospodarstwa agroturystycznego, schroniska lub prywatnego domu. Albo jakieś pole namiotowe, jeśli ceny byłyby atrakcyjne i byłoby bezpiecznie i cicho. Wolę miejsca gdzieś na uboczu, bez nadmiernej ilości osób, szczególnie hałaśliwych. Choć na całkowitej samotności mi nie zależy.

Bardzo Was proszę o wskazanie mi takich miejsc.
Może rozejrzycie się gdzieś w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania? Może gdzieś zapytacie w drodze z pracy, czy z gór?
Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc, za każdą wskazówkę.

Zamierzam tam się pojawić ok. połowy lipca i jest wielce prawdopodobne (zależne od innych spraw), że zostanę do końca sierpnia (z ewentualnymi przerwami na konieczne wizyty w domu).
Nie jestem uciążliwa, nie nękam swoim towarzystwem, nie mam wielkich wymagań.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 czerwca 2013, 23:26

Jolu,jutro mam spotkanie w gospod.agroturystycznym w Górkach Wielkich,nieopodal Brennej tutaj link to obejrzyj;
http://www.agroturystykamatula.pl/
zapytam czy taka opcja i za ile jest możliwa.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 22 czerwca 2013, 0:35

Chyba mam coś, co spełnia Twoje kryteria :)
PW ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 22 czerwca 2013, 10:35

TiliaGrochu - dzięki wielkie za to, co na razie i czekam na dalsze informacje :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 czerwca 2013, 20:27

Jolu,pytałam i oczywiście jest taka możliwość i ,jak na pierwszy raz,zapłacisz tylko 8,50 .Jeżeli byłabyś zainteresowana to załatwię resztę a zresztą wszystkie dane masz na stronce,co najwyżej powiedziałabyś,że ja w tej sprawie się tam dowiadywałam.Właściciel bardzo sympatyczny i kontaktowy :D
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ