Babia Góra listopadowo

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Babia Góra listopadowo

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2010, 13:46

Cześć wszystkim :) Takie pytanie, czy ktoś z Was w ostatnich dniach był może na BG? Interesuje mnie, jak wyglądają tam warunki pogodowe, czy już jest śnieg, czy jeszcze go nie ma, jak oblodzenia na szlaku od przełęczy itp :)

Byłbym też wdzięczny za jakieś sprawdzone i (raczej) dokładne linki meteo, niestety, pogodynka ostatnio coś się nie sprawdza, przynajmniej u mnie :)

Chyba tyle, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 11 listopada 2010, 14:07

Ja byłam na Babiej ale 1 listopada. Wtedy sytuacja wyglądała tak: od Krowiarek do Sokolicy sucho, natomiast od Sokolicy płaty śniegu i błoto. Sam szczyt czyściutki. Natomiast przy schodzeniu w kierunku Przełęczy Brona było dość wyślizgane. Moim zdaniem bez kijków można by zaliczyć dupozjazd ;) Ale bez raków można się było spokojnie obyć.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2010, 15:47

i84 pisze:od Krowiarek do Sokolicy sucho, natomiast od Sokolicy płaty śniegu i błoto. Sam szczyt czyściutki. Natomiast przy schodzeniu w kierunku Przełęczy Brona było dość wyślizgane. Moim zdaniem bez kijków można by zaliczyć dupozjazd Ale bez raków można się było spokojnie obyć.
potwierdzam.
kije lepiej mieć
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 listopada 2010, 23:03

kinio25 pisze:za jakieś sprawdzone i (raczej) dokładne linki meteo
Jest specjalny temat dotyczący prognoz pogody, przejrzyj propozycje forowiczów :)

viewtopic.php?t=4567
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 18 listopada 2010, 12:12

fam pisze:ja bylem w niedziele, od Krowiarek do schroniska troszke mokro, potem żółtym na szczyt suchutko, do Sokolicy sucho, a potem az do przelęczy troche mokro w lesie.
Szedłeś Percią Akademików ?
Nie jest jeszcze zamknięta ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 listopada 2010, 17:14

i84 pisze:Moim zdaniem bez kijków można by zaliczyć dupozjazd Ale bez raków można się było spokojnie obyć.

I dodając że straszny Halny był....ciężko się było utrzymać przy ziemi.
ODPOWIEDZ