Beskidy znane i lubiane

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Którą część Beskidów lubicie najbardziej?

Beskid Śląski
15
16%
Beskid Żywiecki
41
43%
Beskid Sądecki
8
8%
Beskid Niski
3
3%
Beskid Makowski
0
Brak głosów
Beskid Wyspowy
6
6%
Beskid Mały
5
5%
Gorce
4
4%
Bieszczady
14
15%
 
Liczba głosów: 96
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 lutego 2010, 11:59

Pudelek pisze:TAK (pod warunkiem, ze wydzielisz również GORCE - leżą w Beskidach)
Prosiłem o krótką odpowiedź :zoboc:
OK. Dział BIESZCZADY od teraz nazywać się będzie "BIESZCZADY... LEŻĄ W BESKIDACH"
Nie - Gorców nie wydzielimy. gdybyśmy tak zaczęli wydzielać to musielibyśmy założyć kilkadziesiąt, jak nie więcej działów.
W związku z tym temat uważam za wyczerpany. :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2010, 22:30

Oj dziwna rzeczz ta Medralowa bo mieszkam niedaleko i w zyciu bym jej nie przypasowal gdzie indziej jak do Beskidu Zywieckiego :D :D :D

Ale miejsce niesamowite pod kazdym wzgledem :D
Mam nadzieje ze nie dostane batow za ta fotke tu ale nie moglem sie powstrzymac ;)
Załączniki
P2060025.JPG
(54.88 KiB) Pobrany 2414 razy
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 30 marca 2010, 22:32

Pięknie wygląda. Trochę kolorków dodane w PS czy oryginalne zdjęcie, bo te rude zbocza fajnie wyglądają :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2010, 22:35

Sluchaj oryginalne :D jesienia tamtego roku robione :)
w oddali oczywiscie Jalowiec :)
nie powiem ze tamtego jesiennego dnia mnie zatkalo gdy zobaczylem te widoki :) Babia tez pieknie widac :)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 30 marca 2010, 22:38

Dobrze, że już niedługo lato i jesień i będzie można takie widoczki podziwiać. Zima fajna ale już mi się ckni za letnimi górami, słoneczkiem i wypacaniem zebranych przez zimę hektolitrów tłuszczu na górskich szlakach ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2010, 22:41

 Tak , to jest fakt :D ja jestem na miejscu i czasem wyskocze gdzies zima i jest ladnie... fajnie... ale to jakos nie to :D ale w Beskidach juz pierwsz oznaki wiosny wiec do boju :D :D :D

P.S. Ta fotka tu moze byc ;) ?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 30 marca 2010, 22:47

Zazdroszczę miejsca zamieszkania. Ech... już nic więcej na ten temat nie napiszę... Chyba każdą wolną chwilę bym na szlaku spędzał gdybym miał tak blisko, no ale jak się nie ma co się lubi.... Co do zimy, to kilka szlaków złaziłem zimą i również w Beskidach. Ma to swój niezapomniany urok, zwłaszcza gdy pada śnieg i idzie się wieczorem przy świetle czołówek. Do tego ośnieżone choinki i sceneria robi się jak z bajki. Góry o każdej porze roku są inne i warto je poznać w każdych okolicznościach (no może poza tymi mniej przyjemnymi jak wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa). Ja za każdym razem odkrywam coś nowego, nawet jak idę tym samym szlakiem już któryś raz.
Fotka pewnie, że może.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2010, 22:57

tom-pi4  to jeszcze wiosenna fotka ze szlaku na zachete i przybywaj :spoko: :D
Załączniki
P8210140.JPG
P8210140.JPG (71.84 KiB) Przejrzano 10292 razy
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 30 marca 2010, 22:59

turysta1111 pisze:przybywaj :spoko: :D
żeby to takie proste było :/ no ale już niedługo, już niedługo :jupi:
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 05 maja 2010, 20:25

Znalazłem dzisiaj bardzo ciekawe wyjaśnienie nazw Beskidów i to na wesoło.
http://owczarek.blog.polityka.pl/?p=118

:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2010, 9:50

Nie chciałem zakładać nowego tematu,więc swoje pytanie zadam tutaj. Wczoraj przechodziłem obok bazy turystycznej światowid i chciałem się zapytać co tam się mieści,gdyż widnieje tam znak klubu "Góry-Szlaki" :D
niestety nie miałem czasu tam zajrzeć
Mirek

Post autor: Mirek » 21 czerwca 2010, 10:13

http://www.swiatowid.info/ Tu masz link.A właściciel bacówki kiedyś zalogował się w klubie jako Światowid.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2010, 11:58

THNX :D
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 08 września 2013, 14:06

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam,jeżeli nie to proszę mode o przeniesienie w odpowiedniejsze :).
wczoraj dreptając czerwonym szlakiem,od schroniska na Stecówce do przełęczy Kubalonka,wiodącym skrajem lasu,trochę powyżej asfaltowej drogi,na ostatnim wzniesieniu szlak prowadzi obok niesamowicie wyglądającej skały,właściwie większemu paśmie skał....robi piorunujące wrażenie!!!!Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest,jak się nazywa,jeżeli ma jakąś nazwę,bo żadnego zdjęcia nie mogę znaleźć z tym okazem a ja też aparatu nie miałam :(. Z góry dzięki za info.
Ostatnio zmieniony 08 września 2013, 14:08 przez Tilia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 08 września 2013, 14:07

pon3ek pisze:j światowid i chciałem się zapytać co tam się mieści,gdyż widnieje tam znak klubu "Góry-Szlaki"
już nie ma tam naszego logo :(
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ