Beskidy znane i lubiane

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Którą część Beskidów lubicie najbardziej?

Beskid Śląski
15
16%
Beskid Żywiecki
41
43%
Beskid Sądecki
8
8%
Beskid Niski
3
3%
Beskid Makowski
0
Brak głosów
Beskid Wyspowy
6
6%
Beskid Mały
5
5%
Gorce
4
4%
Bieszczady
14
15%
 
Liczba głosów: 96
Mirek

Post autor: Mirek » 08 września 2013, 14:14

Tilia a to było na szlaku do Stożka?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 09 września 2013, 17:34

Nie,nie :) wiem o czym myślisz o tych na Kiczorach?! ale mnie chodzi o szlak,który 5-10 min. za tymi skałami wychodzi na asfalt/w bok odchodzi żółty/ a potem już tylko drogą do przystanku autobusowego na Kubalonce.
Szliśmy tam w 2009 roku kiedy to pierwszy raz z Wami GS-ami się zetknęłam.....pamiętasz,chyba 1 albo 3 maja Ty z tym dzwoneczkiem przy plecaku,Dominik dołączył przy ławeczkach tylko,że ze Stecówki na Kubalonkę wtedy szliśmy asfaltem a ja teraz szłam szlakiem,który biegnie przez las zataczając większe koło.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Mirek

Post autor: Mirek » 09 września 2013, 18:01

To nie wie, myślałem o tej skale Na szlaku na Kubalonkę od Stożka.Zwią ja chyba Wielbłąd,tamtej nie kojarzę.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1469
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 09 września 2013, 19:33

Tilia, to o czym piszesz to tzw. "Dorkowa Skała" - wychodnia skalna kilkumetrowej wysokości zbudowana z piaskowca istebniańskiego. Wiele razy koło niej przechodziłem, ale zawsze zatopiona jest w głębokim cieniu i nigdy jej jescze nie sfotografowałem :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 09 września 2013, 21:09

Dziękuję Darku!!! ale przyznasz,że robi wielkie wrażenie szczególnie,że w głębokim lesie się czegoś takiego nie spodziewa:).zaraz poczytam o niej.
Załączniki
Kopia P1280162.JPG
(67.79 KiB) Pobrany 3522 razy
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2014, 8:51

Robi wrażenie :) troche jak Blare witch project, jak jakaś chata wiedźmy w głębi lasu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2014, 13:04

ani pisze:troche jak Blare witch project,
Ktoś tu za dużo horrorów ogląda :P
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 11 października 2014, 12:11

"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Hotlech
Turysta
Turysta
Posty: 10
Rejestracja: 06 listopada 2018, 22:01

Re: Beskidy znane i lubiane

Post autor: Hotlech » 08 listopada 2018, 20:38

Z ciekawostek jeśli ktoś jest zainteresowany to w Beskidzie Małym niedaleko od Madohory i chatki studenckiej znajduje się jaskinia, której wylot jest zakryty ścianą wody z wodospadu z strumienia który spływa, w środku jest duża, wysoka komora, w której tubylcy w czasach szkolnych często nocowali. Oczywiście w czasie suszy obiekt nie zbyt atrakcyjny.
e-logos
Turysta
Turysta
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2021, 11:37

Re: Beskidy znane i lubiane

Post autor: e-logos » 24 września 2021, 11:42

Chciałam w wakacje zdobyć wszystkie szczyty Beskidów, ale niestety ciągle zajęte weekendy skutecznie to uniemożliwiły. Może w przyszłym roku uda się zrealizować ten cel :)
Ostatnio zmieniony 27 września 2021, 12:32 przez e-logos, łącznie zmieniany 1 raz.
I po reklamie - PiotrekP
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1469
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Beskidy znane i lubiane

Post autor: Darek » 25 września 2021, 21:01

e-logos pisze:
24 września 2021, 11:42
Chciałam w wakacje zdobyć wszystkie szczyty Beskidów, ale niestety ciągle zajęte weekendy skutecznie to uniemożliwiły. Może w przyszłym roku uda się zrealizować ten cel :)
Pogratulować pomysłu. Ja od 30-tu lat próbuję i jeszcze mi się nie udało ;)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 609
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Beskidy znane i lubiane

Post autor: Mirek » 25 września 2021, 22:40

Darek pisze:
25 września 2021, 21:01
e-logos pisze:
24 września 2021, 11:42
Chciałam w wakacje zdobyć wszystkie szczyty Beskidów, ale niestety ciągle zajęte weekendy skutecznie to uniemożliwiły. Może w przyszłym roku uda się zrealizować ten cel :)
Pogratulować pomysłu. Ja od 30-tu lat próbuję i jeszcze mi się nie udało ;)
Pogratulować też pomysłu z linkiem reklamowym można. :lol:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
ODPOWIEDZ