Dziwne przeobrażenia nazw szczytów , przysiółkow i miejsc BG

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 15:17

Jest jeszcze nieśmiertelny spór czy powinno się mówić : Perć AkademikOw czy Pęrć Akademicka ... Na Forum Babiogórskim trwała na ten temat bardzo długa dyskusja , niestety zakończona obrażeniem się jednego z głównych adwersarzy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 17:05

Antek pisze:Jest jeszcze nieśmiertelny spór czy powinno się mówić : Perć AkademikOw czy Pęrć Akademicka ... Na Forum Babiogórskim trwała na ten temat bardzo długa dyskusja , niestety zakończona obrażeniem się jednego z głównych adwersarzy
macie tam jakiś nerwowych ludzi :D czemu nie zaakceptować tych dwóch nazw skoro brzmią równie pięknie i opisują te same dzieje skoro nie można dojść do źródeł która nazwa jest tak naprawdę prawidłowa. Mnie się wydaje że obie są poprawne bo czytając historię tego szlaku można wyczytać że chodzili tam w większości studenci nazywając ten szlak właśnie Percią Akademików. Antek czy to Pęrć to Twoja pomyłka czy to też się liczy???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 17:35

:oops: pomyłka oczywiście ale to ze starości i już oczy nie te...

Co do samej nazwy osobiście popierałbym Perć Akademików , gdyż była to nazwa nadana przez Wł. Midowicza , który wytyczył ten szlak chociaż na Forum Babiogórskim popierałem akurat kolegę, który był za tą drugą nazwą ale to raczej z przekory... :twisted:

I chyba masz rację , że obie nazwy są piękne i w pewien sposób oddają trudność , która nas czeka na tym szlaku...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 17:45

Nazwa Miodowicza Perć Akademików chyba jednak wydaje mi się być pierwszą oficjalną nazwą ale studenci od których ten szlak przecież bierze swoje korzenie nazwali go Percią Akademicką więc jakby nie było obie nazwy uważam za ładne, poprawne i opisujące korzenie tego szlaku.
Antek nie jesteś tam wcale stary :D. Nie ważne ile masz lat, ale na ile się czujesz :D :D
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 7:30

Antek pisze:I chyba masz rację , że obie nazwy są piękne i w pewien sposób oddają trudność , która nas czeka na tym szlaku...
Zgodzę się z tym stwierdzeniem. Właśnie za 2 tygodnie bedziemy na tym przepięnym szlaku. Jak mi wiadomo na tablicach informacyjnych pisze "Perć Akademików" ale to nie znaczy że ta druga też jest zła bo to nie jest przekręcenie typowo tak jak z nazwami przysiółków.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 czerwca 2007, 8:45

pawelk pisze:jedna prosba tylko nie piszcie Zawoji, bo odmiana jest: ta Zawoja, tej Zawoi!!!!!!!
Racja.. Zawoji to by było po Orawsku (a może nawet po Łorawsku) :D
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 11:26

Zwracam honor bo ja też przez "j" pisałam :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2007, 11:40

pawelk pisze:jedna prosba tylko nie piszcie Zawoji, bo odmiana jest: ta Zawoja, tej Zawoi!!!!!!!
dobrze że zwróciłeś na to uwagę bo nawet na reklamach piszą Zawoji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2007, 6:56

Kurde to ja jako mieszkaniec Zubrzycy Górnej też taki błąd robiłem :oops: a co do tej Akademickiej Perci to też jestem za obiema nazwami bo są równie prawdziwe.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2007, 10:50

no ba powiedzmy szczerze różnica śmiesznie mała więc mysle ze nie ma o co kopii kruszyć
MałaBee

Post autor: MałaBee » 04 czerwca 2007, 13:09

pawelk pisze:no ba powiedzmy szczerze różnica śmiesznie mała więc mysle ze nie ma o co kopii kruszyć
Dokładnie. Obie nazwy są prawidłowe i niech już tak zostanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2007, 14:56

Też się zgodzę z tym i zamykamy sprawę nazwy Akademickiej Perci.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2007, 6:55

I wszystko jasne. Zatem obie nazwy są dopuszczalne a "Perć Taterników" jest dawną nazwą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2007, 10:51

a tak naprawde pierwsza jej nazwa to była Perć na Babią Góre tak została nazwana przez Midowicza w 1925r jak ja wyznakował (nawiasem mówiąc 18 czerwca) wieć jak nią pójdziemy w niedziele to bedzie niemal dokładnie 82 rocznica!!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2007, 7:01

pawelk pisze:a tak naprawde pierwsza jej nazwa to była Perć na Babią Góre tak została nazwana przez Midowicza w 1925r jak ja wyznakował (nawiasem mówiąc 18 czerwca) wieć jak nią pójdziemy w niedziele to bedzie niemal dokładnie 82 rocznica!!!!!
Dobrze mówisz. Ale ta nazwa się nie przyjęła i bardzo szybko zmieniono ją na Perć Taterników.
ODPOWIEDZ