Babia Góra - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2009, 1:33

mucka38 , aktualnie perć zamknięta do odwołania, śniegu jeszcze tam troche jest, więc jeśli żona nie lubi mocniejszych wrażeń, to poczekajcie tak na czerwiec/lipiec :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 maja 2009, 8:10

Matys:
mucka38 pisze:W sierpniu bede chciał wejsc na Babią Górę
Będzie dobrze.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2009, 12:19

jck pisze:Matys:
mucka38 pisze:W sierpniu bede chciał wejsc na Babią Górę
Będzie dobrze.
;) to ta godzina..już mi się dwoiło i troiło. W sierpniu oczywiście luz.
Anonymous

Babia Góra - propozycje szlaków

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2009, 20:38

[color=red]gotowe[/color]

MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ WEJŚCIE NA BABIĄ GÓRĘ ZA SOBĄ . JAKIE WEJŚCIE POLECACIE DLA EKIPY WŚRÓD KTÓREJ SĄ DZIECIAKI W WIEKU OD 10 DO 12LAT.POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJE ZA RADY. SUPER ŻE JEST TAKA STRONKA.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2009, 23:05

z dziećmi w tym wieku? :shock:
to tylko z lotną asekuracją chyba
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 lipca 2009, 1:10

Mazio pisze:z dziećmi w tym wieku? :shock:
to tylko z lotną asekuracją chyba
Mazio a co Ty taki zdziwiony jesteś ?
IRKUS pisze:DZIECIAKI W WIEKU OD 10 DO 12LAT
też przecież mogą chodzić po górach.

IRKUS z dziećmi w tym wieku to tylko dwie drogi:
1. z Markowych Szczawin przez przełęcz Brona
lub
2. z przełęczy Krowiarki przez Sokolicę

warunek niezbędnie konieczny: super, super pogoda.
Radzę sprawdzić pogodę na dwa trzy do przodu, bo na "Królowej" lubi się zmieniać niespodzianie, oj lubi.
Możesz też dryndnąć na Markowe Szczawiny do GOPR-u to powiedzą dokładnie jaka pogoda się zapowiada i jakie warunku turystyczne.
Pozdro.
:spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2009, 1:17

Pamiętam jak przez mgłę moją wizytę na Babiej bo byłem szczaw coś koło lat nastu. Potem byłem z synem na Tarnicy gdy miał 4 lata. Może stąd zdziwienie dla wersalikow?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2009, 7:08

Królik pisze:IRKUS z dziećmi w tym wieku to tylko dwie drogi:
1. z Markowych Szczawin przez przełęcz Brona
lub
2. z przełęczy Krowiarki przez Sokolicę
Dokładnie tak. Odradzam trasę z Lipnicy oraz oczywiście Perć Akademicką.

A czy wiesz IRKUSie skąd chcecie wyruszyć? Na Babiej można fajne pętelki skombinować... ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 lipca 2009, 19:41

Mosorczyk pisze:Z Lipnicy Wielkiej szlak dla dzieci 10-12 lat nie będzie żadnym problemem
Michał, ale wg. mnie to za długi czasowo szlak dla dzieci 10-12lat.
Ale mogę się mylić... ;)
Pete

Post autor: Pete » 05 lipca 2009, 19:52

Królik pisze:
Mosorczyk pisze:Z Lipnicy Wielkiej szlak dla dzieci 10-12 lat nie będzie żadnym problemem
Michał, ale wg. mnie to za długi czasowo szlak dla dzieci 10-12lat.
Ale mogę się mylić... ;)
Chodziłem po Tatrach jak miałem 7 lat na dłuższe i trudniejsze wycieczki niż szlak z Lipnicy... Także bez przesady. ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2009, 21:19

Michał, ale wg. mnie to za długi czasowo szlak dla dzieci 10-12lat.
Ale mogę się mylić...
5 i 7 latka mi się znudziła, nie wiem jak starsze dzieci.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2009, 9:00

Mosorczyk, ja akurat myślałem o czymś nieco innym. Szlak z Lipnicy idzie równo pod górę. Pod tym względem jest monotonny i męczący dla dzieci. Słabiutko pamiętam trasę od Lipnicy jak Ojciec wziął mnie gdy miałem 6 lub 7 lat. Dla mnie wtedy trasa była męcząca ze względu na długie podejście. Od Krowiarek jest trochę "płaskich" terenów. Ja tu przedstawiam moje podejście i to jak ja jako dziecko odczuwałem trasę z Lipnicy. Dziecko dziecku nierówne, a charaktery różne. Rodzic to najlepiej oceni. ;)
Pete

Post autor: Pete » 06 lipca 2009, 10:56

Zasadnicze pytanie Irkus jest takie czy dla dzieci góry to coś nowego - czy nabyły już nieco doświadczenia w górskich wędrówkach... ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2009, 20:50

Bardzo wielkie dzięki, mam już jakiś punkt wyjścia.Jeszcza małe pytanko,w zeszłym roku te dzieciaki same się wczłapały na Kasprowy-zazanaczam wczłapały a nie wiechały.Czy to się da jakoś porównać pod względem wysiłkowym?Czy są jakieś trudniejsze fragmenty? Czy w razie czego są na trasie jakieś schroniska?Dzieciaki są względnie obyte z górami ale o Babiej Górze trochę się nasłuchałem .POZDROWIENIA !!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2009, 21:18

Różnica poziomów pewnie jest podobna. Jeżeli dały radę zdobyć Kasprowy, to i z Babią dadzą radę technicznie. Inną rzeczą jest pogoda, ale o tym Ty na pewno wiesz.
ODPOWIEDZ