Babia Góra - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Babia Góra - propozycje szlaków

Post autor: Anonymous » 17 kwietnia 2009, 21:29

gotowe

Witam, mogę Was prosić o jakieś propozycje wycieczek na Babią Górę??
Początek w Zawoi o 7.00 i mam czas do zmroku, mam zamiar cały czas chodzić, więc macie jakieś prpozycje na szlak razem z wejście na Babią ??

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2009, 10:41

MOżesz zrobić tzw. pętlę Diablaka . Początek w Zawoi Podryzowana czarnym szlakiem przez Markowe Szczawiny ,następnie percią Akademików na Diablak .Z Diablaka przez Kępę iSokolicę na Krowiarki ,następnie górnym płajem na Markowe Szczawiny i zielonym szlakiem do Zawoi Markowej. To typowy szlak dla Babiomaniaków. Czasami utrudniają sobie schodząc z Sokolicy percią przyrodników do górnego płaju (stawek)ale wówczas nie ma potrzeby iść na Krowiarki.

I jeszcze przybliżone czasy przejść
Czarnym -ok.2-2,5 h, (Podryzowana-Markowe Szcz.)
żółtym 1,5h (Perć Akademików-otwarta od 01.o5.)
czerwonym 2h (Diablak -Krowiarki)
niebieskim 2,5h (Krowiarki - Markowe Szcz.)(Z Krowiarek możesz zejść do Zawoi Policznego gdybyś wolał asfaltem...

zielonym 1,5 h.(Markowe Szczawiny - Zawoja Markowa)
Każdy z tych szlaków jest już trochę tu opisany więc możesz sobie bardziej przybliżyć ewentualną wędrówkę.... :

A w tym temacie możesz i opisy z fotkami zobaczyc:

viewtopic.php?t=656&postdays=0&postorder=asc&start=15
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2009, 8:59

tedy87 pisze:Początek w Zawoi o 7.00
Moim zdaniem co najmniej o godzinę za późno :D .

Wśród opisu zabrakło Małej Babiej Góry. Akurat na brakującą godzinę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2009, 14:46

Antek pisze:MOżesz zrobić tzw. pętlę Diablaka . Początek w Zawoi Podryzowana czarnym szlakiem przez Markowe Szczawiny ,następnie percią Akademików na Diablak .Z Diablaka przez Kępę iSokolicę na Krowiarki ,następnie górnym płajem na Markowe Szczawiny i zielonym szlakiem do Zawoi Markowej. To typowy szlak dla Babiomaniaków. Czasami utrudniają sobie schodząc z Sokolicy percią przyrodników do górnego płaju (stawek)ale wówczas nie ma potrzeby iść na Krowiarki.
A ja mam pytanie czy ta "pętla Diablaka nadaje się na przejście dla dzieci (8 i 10 lat) i na czym polega to utrudnienie na perci przyrodników? Rozumiem, że w ten sposób zejście jest w to samo mioejsce? Ile wynosi przybliżony czas wyjścia i zejścia razem? A Markowych schronisko nie działa czy jest normalnie czynne?
Bardzo mnie ta trasa zaciekawiła.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2009, 14:49

kavala pisze:A Markowych schronisko nie działa czy jest normalnie czynne?
Na Markowych rolę schroniska pełni goprówka,nowe schronisko jest budowane :|
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2009, 14:55

...''A ja mam pytanie czy ta "pętla Diablaka nadaje się na przejście dla dzieci (8 i 10 lat) i na czym polega to utrudnienie na perci przyrodników? Rozumiem, że w ten sposób zejście jest w to samo mioejsce? Ile wynosi przybliżony czas wyjścia i zejścia razem? A Markowych schronisko nie działa czy jest normalnie czynne?
Bardzo mnie ta trasa zaciekawiła.[/quote]...''

Raczej dzieci nie dadzą rady ,chociaż ...ja ze swoimi przeszedłem ale ja jestem "stamtąd" więc znam trochę trasę....
Jeżeli byłbyś samochodem to podjedż sobie lepiej na Krowiarki i tam rozpocznij i zakończ idąc przez Sokolicę ,Kępę na Diablak ,następnie na Cyl ,powróć na Bronę i zejdż do Markowych Szczawin (goprówka) stamtąd górnym płajem (niebieski) przez Marków Stawek wrócisz na Krowiarki.
Z dziećmi ta trasa zajmie Ci ok. 6-7h.
Ps.Perć Akademików nadal zamknięta ,na Perci Przyrodników budzi się wiosna ale ślisko i stromo.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2009, 19:30

Dzięki Antek, jak będzie trochę cieplej spróbujemy zrobić tę trasę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2009, 21:46

to moze i ja sie podepne pod temat, jak tam wygląda perć, snieg zalega ? był ktoś ostatnio? bo bede z innymi osobami i nie wiem czy ryzykowac i ich ciagac tamtedy ;)

druga kwestia : chce sie wybrac na zachód + wschód pt/sob, spać na diablaku (pod golym niebem rzecz jasna) - (ew. jak bedzie padac - zeejsc do ktorejsc wiaty - no wlasnie, do ktorej ze szczytu najblizej??).
dzieki za podpowiedzi :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2009, 19:08

W sierpniu bede chciał wejsc na Babią Górę , teraz przeglądam juz mapki i szlaki , ale chcę tez zasięgnąc Waszej porady . Prawdopodobnie bede miał tylko jeden dzien , aby znalesc sie w tamtej okolicy i bede tam samochodem który musze gdzies zostawic i pózniej wrócic do niego , pojade od strony Zakopanego . Poradzcie wiec kolezanki i koledzy , gdzie zacząc wejscie na B.G. , którym szlakiem wejsc aby zobaczyc to co najbardziej ciekawe i którym zejsc . Chciałbym zrobic jakas "pętlę" aby nie powtarzac drogi , ale tez wrócic w okolice miejsca (parkingu) gdzie zostawię auto .
Wiem ze to jak troche w tej reklamie Ery ;) :D , ale moze uda sie przy Waszej pomocy ustalic jak najbardziej optymalną trasę . Dzieki z góry za podpowiedzi i wszelkie wskazówki .
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 24 maja 2009, 21:05

mucka38 pisze:Wiem ze to jak troche w tej reklamie Ery

Nic prostszego......Podjeżdzasz na parking na Krowiarkach, wchodzisz czerwonym przez Sokolice na Babia Góre...a z powrotem przez Brone-Markowe Szczawiny i dalej niebieskim na Krowiarki. Przy dobrej pogodzie niema chyba łatwiejszej trasy, jedynie podejście pod Sokolice dosyc strome i męczące.Trasa zajmuje spokojnym krokiem ok. 6 godzin
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 24 maja 2009, 21:13

Jak obejrzeć co ciekawe to raczej nie można omijać Akademickiej.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 24 maja 2009, 21:17

jck pisze:Jak obejrzeć co ciekawe to raczej nie można omijać Akademickiej.
Właściwie racja...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2009, 21:32

A mozna jasniej cos na temat Akademickiej ? :) , i jesli mam nie omijac , to jak przejsc lub wpisac to w trase jaką zaproponował ninik .
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 24 maja 2009, 22:09

Cza robic trase od końa :):) niebieskim z Krowiarek do żółtego(tj perć Akademicka), żółtym na szczyt, a czerwonym w dół.

Opis masz tu
http://www.gory-szlaki.pl/akademicka_perc.htm
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2009, 23:02

ninik - dzieki za podpowiedzi , teraz zostaje mi tylko przekonac żonę co do łańcuchów . Kiedys udało mi sie wyciagnac Ją na Krzyzne , lato w pełni ale warunki zimowe - to było jakies trzy lata temu ,kiedy snieg spadł w sierpnu własnie. Mysle ze bedzie tak samo miała zaufanie do mnie jak te parę lat temu :D , choc z kobietami wiadomo jak jest ( lub tez własnie nie wiadomo :lol: ) Dzieki wielkie za rozjasnienie tematu .
ODPOWIEDZ