Chatka Skalanka

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 28 lutego 2011, 16:54

aquarius pisze:Mam takie pytanie, czy chatka Skalanka jest czynna ?
27 lutego zchodziłem z Wielkiej Raczy i chatka była zamknięta, na stronie chatki jest napisane że przyjmuje turystów niezawodnie :)

Pozdrawiam
Jest czynna. Otwierana jest w piątek najpóźniej o 21.00 ( choć akurat w najbliższy piątek będzie otwarta już wczesnym popołudniem ), a zamykana jest w niedzielę najpóźniej o 13.00. Natomiast jak nie ma turystów albo wyjdą z chatki rano to obsługa może zamknąć chatkę wcześniej.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Re: Chatka Skalanka

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2011, 23:50

Bodzio pisze:Poszukuję chętnych do prowadzenia i opiekowania się chatką turystyczną w górach (Beskidach).Obsługa chaty w łykendy i wakacje przyjmowanie i opieka nad turystami i grupami turystów organizacja "imprez chatkowych"
Potrzeba nam kilkorga chętnych.
Najlepiej pełnoletnich albo "prawie pełnoletnich"
Poszukiwane osoby kreatywne z pomysłami
chcące zrobić coś fajnego ...
Kandydaci muszą spełniać kilka prostych wymagań min.być dyspozycyjnym kilka razy w roku żeby pojechać na chatę na obsługę .
Chata działała by na zasadach ogólnych zbliżonych do chatek studenckich.
Zapisy , Kasting (???). Chętni proszę kontaktować się ze mną na PW
czy to jeszcze aktualne? bo ostatnio chata pusta stoi!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 marca 2011, 11:02

Grochu pisze:
aquarius pisze:Mam takie pytanie, czy chatka Skalanka jest czynna ?
27 lutego zchodziłem z Wielkiej Raczy i chatka była zamknięta, na stronie chatki jest napisane że przyjmuje turystów niezawodnie :)

Pozdrawiam
Jest czynna. Otwierana jest w piątek najpóźniej o 21.00 ( choć akurat w najbliższy piątek będzie otwarta już wczesnym popołudniem ), a zamykana jest w niedzielę najpóźniej o 13.00. Natomiast jak nie ma turystów albo wyjdą z chatki rano to obsługa może zamknąć chatkę wcześniej.
Mój brat schodził dzień wcześniej, też była zamknięta, ale ok tak czasami się zdarza. Jak by co jesteśmy chętni do pomocy :)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 01 marca 2011, 14:35

Bywa, że jak nie ma turystów a obsługa musi np wyskoczyć do Zwardonia po zakupy to zamyka na ten czas chatkę. Powinna wtedy zostawić kartkę z informacją kiedy wróci, ale...czasem się komuś zapomni. W każdym razie nad drzwiami chatki jest informacja z podanym nr tel. Ten tel zawsze mam przy sobie i w razie czego służę pełną informacją.
Natomiast swoją drogą - miewam braki kadrowe z obsługą, więc jak macie możliwość i chęć wspomóc nas w obsłudze to chętnie :) W razie czego proszę o kontakt na priv.
Pozdr.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

a na skalankę jeszcze ktoś jeździ?

Post autor: Anonymous » 22 marca 2011, 20:52

warto jechać na te chatę ?
ostatnio słyszałem o niej wiele dziwnych informacji ...
że jakaś "wojna " turystyczno-harcerska się tam toczy ....
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 22 marca 2011, 20:59

sagittarius pisze:warto jechać na te chatę ?
Wszędzie warto jechać co związane z GSami :breakdance:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

hmm

Post autor: Anonymous » 22 marca 2011, 21:05

może ale tam rządzi jakiś klub dla dzieci i harcerzy ....
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 22 marca 2011, 21:29

Harcerze to bardzo pożyteczni ludzie i każdy był kiedyś dzieckiem.....sercem zawsze pozostając harcerzm......instruktor H.O.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Harcerze ok

Post autor: Anonymous » 23 marca 2011, 9:10

Ja też myślę że harcerze są ok ... tylko martwi mnie ta "wojna"
ale o to zapytam grocha
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 23 marca 2011, 9:24

sagittarius pisze:może ale tam rządzi jakiś klub dla dzieci i harcerzy ....
Sprawy chatki są jej wewnętrznymi sprawami i nie nam to komentować. Z tego co wiem chatka funkcjonuje dobrze i bez problemu można tam jechać. I na pewno można liczyć na dobrą atmosferę.
kris75

Re: a na skalankę jeszcze ktoś jeździ?

Post autor: kris75 » 23 marca 2011, 10:59

sagittarius pisze:warto jechać na te chatę ?
ostatnio słyszałem o niej wiele dziwnych informacji ...
że jakaś "wojna " turystyczno-harcerska się tam toczy ....
Sagittarius kto Ci takich głupot naopowiadał,że na chatce jest jakaś wojna i źle się dzieje.Ostatnio byłem na chatce byli tam również harcerze i żadnej wojny tam nie ma wszystko jest jak w najlepszym porządku.Także bardzo proszę o niesianie niepotrzebnego fermentu.

P.S Może dla ciebie modernizacja chatki żeby była bardziej funkcjonalna to są dziwne rzeczy bo dla mnie nie.
Myślę,że kierownik chatki też zabierze tutaj głos i zdementuje te pogłoski.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 marca 2011, 15:46

Chmielo1982r pisze:Harcerze to bardzo pożyteczni ludzie i każdy był kiedyś dzieckiem.....sercem zawsze pozostając harcerzm......instruktor H.O.
zgadzam się w 100 % jestem harcerzem o stopniu instruktorskim przewodnika....i wiem że wszystkie niejasności zostaną(oczywiście jak są tam jakieś) wyjaśnione bez problemowo....
sagittarius pisze:Ja też myślę że harcerze są ok .
Myślisz? ja jestem pewien że są OK
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 23 marca 2011, 16:29

Cześć kolego ... Franek, czy jak Ci tam naprawdę.

Tak się składa, że dość dobrze znam się na technikach manipulacji i dezinformacji, jakie stosujesz w swoich postach. Więc nie pogrywaj tu ze mną w tą melodię, bo nie masz szans.
Zarejestrowałeś się na tym forum 3 tygodnie temu, napisałeś 6 postów, z czego dwa w dziale "Przedstaw się" zaś wszystkie pozostałe dotyczą tylko i wyłącznie Chatki Skalanki. W związku z tym mam kilka pytań, zanim Ty mnie zaczniesz o coś tu pytać.

1. W jakim celu zarejestrowałeś się na tym akurat forum? Jeśli interesuje Cię tylko Skalanka zapraszam na forum skalankowe: http://www.chatkaskalanka.pl/

2. Dlaczego swoje posty umieszczasz w dziale "Zjazdy klubowe" a nie w dziale "Chatka Skalanka"?

3.
sagittarius pisze:ostatnio słyszałem o niej wiele dziwnych informacji
Od kogo konkretnie słyszałeś o Skalance "wiele dziwnych informacji" i jakie konkretnie to informacje?

4.
sagittarius pisze:może ale tam rządzi jakiś klub dla dzieci i harcerzy ....
Skąd konkretnie wiesz że tam rządzi "jakiś klub dla dzieci i harcerzy"?

5. Używasz zwrotu "jakiś klub" jednocześnie "informując", że jest to klub "dla dzieci i harcerzy". Czyli wiesz czym się ten klub zajmuje a nie znasz jego nazwy?

6. A jeśli znasz nazwę tego klubu (czego jestem pewien) to czemu jej nie używasz, tylko zwrotu "jakiś klub"?

7. A jeśli nawet byłby to klub "dla dzieci i harcerzy" (choć tak nie jest) to dlaczego miałoby to być przeszkodą w odwiedzaniu Skalanki?

8.
sagittarius pisze:... tylko martwi mnie ta "wojna"
Od kogo konkretnie masz informacje o rzekomej "wojnie"?

9. A teraz najważniejsze potrójne pytanie:
- dlaczego tak bardzo martwi Cię ta "wojna"?
- Czyżbyś był jej uczestnikiem?
- W Beskidzie jest kilkanaście chatek - czemu tak bardzo zamartwiasz się akurat o Skalankę?

10.
sagittarius pisze:ale o to zapytam grocha
Na tym forum jest kilkuset użytkowników. Dlaczego akurat mnie chcesz o to pytać?


Starasz się tu o anonimowość, ale chyba wiem kim jesteś, jak i Twój "brat".
sagittarius pisze:ale o to zapytam grocha
Jak chcesz mnie o coś pytać - pytaj, ale dopiero po udzieleniu konkretnych i rzeczowych odpowiedzi na moje powyższe pytania.
Pozdrawiam.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 23 marca 2011, 16:33

Dytwa pisze:.i wiem że wszystkie niejasności zostaną(oczywiście jak są tam jakieś) wyjaśnione bez problemowo....
Dytwa nie przejmuj się. Nie ma żadnych niejasności. sagittarius to typowy "troll". Mieliśmy już swego czasu na forum paru takich i poradziliśmy sobie z nimi. Jak to się mówi: "psy szczekają, karawana idzie dalej" ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 marca 2011, 17:02

Grochu pisze:Dytwa nie przejmuj się. Nie ma żadnych niejasności. sagittarius to typowy "troll". Mieliśmy już swego czasu na forum paru takich i poradziliśmy sobie z nimi. Jak to się mówi: "psy szczekają, karawana idzie dalej"
Spoko nie przejmuje się niczym :)
kris75 pisze:Sagittarius kto Ci takich głupot naopowiadał,że na chatce jest jakaś wojna i źle się dzieje
a wojne kolego sagittarius czy tam Franek to masz teraz w Libi
ODPOWIEDZ