Ślub na Babiej Górze!

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 sierpnia 2009, 9:47

fotolandia pisze:Pozdrowienia dla pięknej żony i buziaczki dla Bartusia
Dziękujemy.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 listopada 2010, 8:13

Też kiedyś wpadłam na taki pomysł....i pytałam znajomego księdza,jak by to wyglądało właśnie ze strony formalnej...i niestety uznają tylko "zaślubiny po Bożemu" :oczynoela: Chyba że znajdzie sie jakiś szalony księzulek:P i wejdzie np na Rysy :P hahah
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 26 listopada 2010, 14:53

kamelcia pisze:Chyba że znajdzie sie jakiś szalony księzulek:P i wejdzie np na Rysy hahah
Przecież Czambas to zakonnik . Może on by dał Tobie slub na Rysach .... :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 listopada 2010, 18:52

Mariusz G. pisze:Przecież Czambas to zakonnik . Może on by dał Tobie slub na Rysach .... :)

Poważnie???? no to może,kiedyś w takim razie skorzystam :P haha
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 27 listopada 2010, 6:58

kamelcia pisze:Też kiedyś wpadłam na taki pomysł....i pytałam znajomego księdza,jak by to wyglądało właśnie ze strony formalnej...i niestety uznają tylko "zaślubiny po Bożemu" :oczynoela: Chyba że znajdzie sie jakiś szalony księzulek:P i wejdzie np na Rysy :P hahah
Przecież na Babiej tuż pod szczytem jest ołtarz z kamieni i czasami odprawiane są msze.
A najwyżej odprawiona msza miała miejsca na Gasherbrumie (nie pamiętam tylko czy I czy II) przez polskiego księdza.
Tak więc czemu nie miałby udzielić ślubu na jakiejś górze ...
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2010, 7:21

Dariusz Meiser pisze:Tak więc czemu nie miałby udzielić ślubu na jakiejś górze ...
Nie mówię że sie nie da....bo jak widać są księża którzy dają śluby w różnych miejscach...Ten znajomy,powiedział że "podobno" jest dużo załatwiania z czymś takim....nie wnikałam,bo nie jest mi to potrzebe.A ponad to,stwierdził że z takiego kombinowanego ślubu,długiego małżeństwa nie bedzie :oczynoela: .... :oczynoela: o nic więcej nie pytałam :P bo sądze że nie miejsce decyduje o powodzeniu życia po ślubie.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 27 listopada 2010, 11:57

kamelcia pisze:stwierdził że z takiego kombinowanego ślubu,długiego małżeństwa nie bedzie
Głupie gadanie, sądzę ze ludzie z taką fantazja nie będą się nudzić ze sobą :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2010, 12:28

Fajny pomysł :D
ODPOWIEDZ