Beskid Zywiecki koniec kwietnia

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Beskid Zywiecki koniec kwietnia

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2016, 20:44

Witam!
Jestem tutaj nowa, liczę na wsparcie :-)
Uwielbiam góry i co roku jesienią jeżdżę przeważnie w Tatry. W tym roku dla odmiany i z powodu przymusowego urlopu, w góry jadę po 20kwietnia. W Tatrach o tej porze przeważnie jest śnieg, wyższe partie są do tego skaliste i trzeba mieć doświadczenie, sprzęt i wiedzę o wspinaczce w takich warunkach. Ja posiadam jedynie nienajgorszą kondycję;-) ale nie porywam się na Tatry o tej porze roku. Chciałabym pojechać w Beskid Żywiecki. Nie mam jednak zielonego pojęcia, jak pod koniec kwietnia w tym rejonie wyglądają góry. Nie obawiam się śniegu, długiego chodzenia. Interesuje mnie, czy warunki na szlakach są na tyle dobre, że w odpowiednim obuwiu, nawet przy śniegu, da się przemaszerować większość szlaków. Chciałabym powłazić na wyższe partie gór, nie wiem, jak wyglądają szlaki. W Tatrach często jest bardzo stromo, skalisto, ślisko, wejścia przy pomocy łańcuchów.
Jeśli ktoś ma doświadczenia z wędrowania po Beskidach o tej porze roku, będę wdzięczna za wszelkie informacje! Bardzo dziękuję. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1469
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 18 stycznia 2016, 21:08

Cześć, witaj na forum :)

Masz rację, polskie góry to nie tylko Tatry, więc dobrze, że wybrałaś Beskidy.
Kwiecień jest taką nieprzewidywalną pora roku i może być różnie na szlakach. Jeżeli śnieg, to raczej rozmiękły, a nie zmrożony, często błoto i płynące szlakami potoki. Beskid Żywiecki to Hala Boracza, Przegibek, ale także Pilsko czy wreszcie Babia więc w drugiej połowie kwietnia przekrój pogodowy może być różnorodny. Jednak z nie najgorszą kondycją (jak piszesz) dasz sobie radę spokojnie.
Powodzenia i do zobaczenia na szlaku :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2016, 14:08

Witam!
Widzę, że nie tylko ja wieczorami siedzę przy kompie;-). Dziękuje za odpowiedz.
Właśnie o to chodzi, że kwiecień jest takim miesiącem, że trzeba się nastawić na każdą pogodę, a w górach tym bardziej! W Tatrach jest dość niebezpiecznie w taką pogodę. Chodzi mi przede wszystkim, jakie są szlaki, podejścia w Beskidach: strome, skaliste, wąskie granie, czy bardziej łagodniejsze podejścia, że tak powiem przestrzenne a nie wąskie ścieżki tuż przy stromej skale:-)? Oczywiście chciałabym przypomnieć sobie Babią Górę ( byłam tam ze 20lat temu), który szlak najlepiej wybrać?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Roberto
Turysta
Turysta
Posty: 86
Rejestracja: 10 stycznia 2016, 19:44

Post autor: Roberto » 19 stycznia 2016, 16:56

Witam.przy dobrej pogodzie wszystkie szlaki w Beskidach są przyjemne i łatwe do przejscia (no może poza percia akademików na Babiej Górze ).Jeśli masz dobrą kondycję to wg mnie na Babią Góre najpiękniejszy jest szlak z Koszarawy.Oprócz tego polecam wejście na niedocenioną a piękną Romankę . Do zobaczenia na szlaku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2016, 18:26

Witam!

No właśnie, przy dobrej pogodzie to i w Tatrach nie jest tak źle;-). Ale w kwietniu nie nastawiam się na pogodę. Dzięki za wskazówki, sądzę, że skorzystam. Do zobaczenia na szlaku!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 19 stycznia 2016, 21:29

W kwietniu w Beskidzie Żywieckim bywa różnie, tu nasz nasze wędrówki po Beskidzie z 2012 roku.
viewtopic.php?t=7046
i link do fotek :
https://plus.google.com/photos/10033055 ... b3G_bK5_gE#
Jak byś chciał dokładne opisy tras to służę pomocą.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2016, 22:39

Witam!

O taką pomoc mi chodziło! :D
Bardzo wszystkim dziękuje!!!
Będę 5 dni, zamierzam wykorzystać każdy dzień od ciemnego rana do szarego wieczora;-). Jakieś "konieczne" do przejścia szlaki? Chętnie zdam się na Waszą wiedzę i doświadczenie.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 stycznia 2016, 23:16

kasa70 pisze:Witam! Jestem tutaj nowa
PiotrekP pisze:Jak byś chciał
Adminie, mnie to się zdaje, że kasa70 to płeć żeńska jest raczej... :twisted:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 stycznia 2016, 23:22

PiotrekP pisze:viewtopic.php?t=7046
PiotrekP pisze:Pragniemy (...) podziekować (...) Królikowi za perfekcyjne przygotowanie zjazdu
A tak se zacytowałem, bo to miłe jest i sympatyczne...
kasa70 jak będziesz już znała dokładniejszy termin Twej wyprawy, daj znać. Może się dołączę do wędrowania :oki:
Tylko uprzedzam - jestem reprezentantem typów o dość specyficznym poczuciu humoru :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2016, 10:07

Adminie, mnie to się zdaje, że kasa70 to płeć żeńska jest raczej... :twisted:[/quote]

No raczej :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 stycznia 2016, 10:11

Wielkie :3: , ale musiałem czegoś nie doczytać.
Pozostaje dale do Twojej dyspozycji jak będziesz coś potrzebowała w sprawie tras, choć są tu typowi "beskidolubni" oni mają większą wiedzę.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2016, 10:15

kasa70 jak będziesz już znała dokładniejszy termin Twej wyprawy, daj znać. Może się dołączę do wędrowania :oki:

Rozpatrzę Twoją kandydaturę na współwędrowca. Jakieś referencje posiadasz??? :>

Tylko uprzedzam - jestem reprezentantem typów o dość specyficznym poczuciu humoru :8)[/quote] :D

Może się zdarzyć, że trafił "swój na swego", mówię oczywiście o poczuciu humoru.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2016, 10:18

PiotrekP pisze:Wielkie :3: , ale musiałem czegoś nie doczytać.

Wstawaj, kolana sobie pozdzierasz :-), nic się nie stało. Ja nie zauważyłam. Ale macie skrupulatnego "księgowego" u siebie, wszystko wypatrzy :D

Pozostaje dale do Twojej dyspozycji jak będziesz coś potrzebowała w sprawie tras, choć są tu typowi "beskidolubni" oni mają większą wiedzę.


Jeszcze raz dziękuję!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 20 stycznia 2016, 13:43

kasa70 pisze:Rozpatrzę Twoją kandydaturę na współwędrowca
O łaskawa Pani, dziękuję za obietnicę rozpatrzenia kandydatury :3:
kasa70 pisze:Jakieś referencje posiadasz???
Referencja 1, Referencja 2, Referencja 3, ...dalej nie chce mi się szukać w Relacjach :8)
kasa70 pisze:Może się zdarzyć, że trafił "swój na swego", mówię oczywiście o poczuciu humoru.
Oj, czuję, że wtedy będzie wesoła kompanija :>
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 20 stycznia 2016, 17:26

kasa70 pisze:Nie mam jednak zielonego pojęcia, jak pod koniec kwietnia w tym rejonie wyglądają góry.
Bardzo różniście - zależy od aury. Jak już będzie po zimie i wiosna w Beskidy zawita to będzie można bardziej precyzyjnie na Twoje pytania odpowiedzieć i jakieś konkretne trasy zaproponować. W styczniu nie da rady :)
Królik pisze:kasa70 powiedział/-a:
Jakieś referencje posiadasz???
Referencja 1, Referencja 2, Referencja 3, ...dalej nie chce mi się szukać w Relacjach
Słusznie. Moja referencja wystarczy za resztę ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ